Dekoracje ze szkła

19 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Figurki kryształowe do wnętrz w różnych stylach

Figurki kryształowe to dość uniwersalny rodzaj ozdób, ale wyjątkowo dobrze prezentują się one we wnętrzach urządzonych w niektórych stylach nowoczesnych oraz nawiązujących do poprzednich epok.

  • Styl glamour – opiera się na zestawieniu różnych materiałów, tkanin i wzorów, które cechuje luksus, powab i blask. Dekoracyjne błyszczące figurki kryształowe będą idealnym dodatkiem do tego typu wnętrza.
  • Styl vintage – chętnie wykorzystuje meble i dodatki z lat ubiegłych, charakteryzuje się lekką nostalgią za tym, co minęło. Nawiązujące do lat 60. i 70. figurki kryształowe świetnie wkomponują się w taką aranżację.
  • Styl eklektyczny – zakłada łączenie kilku pozornie niepasujących do siebie sposobów urządzania pomieszczeń. Figurki kryształowe i naturalne jasne drewno? Takie połączenie będzie niezwykle efektowne!
  • Styl ludwikowski – jest pełen przepychu, bogactwa oraz wygodnych, zaokrąglonych mebli. Figurki kryształowe sprawdzą się w ludwikowskim salonie jako dekoracja komody lub kredensu.

Dekoracje ze szkła — figurki w kształcie zwierząt

Zwierzęta zrobione ze szkła to doskonały i niedrogi pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Małe, kolorowe, szklane zwierzątko można postawić na półce lub w przeszklonej witrynce. Szklane zwierzęta to często bardzo misternie wykonane małe rzeźby. Artyści, którzy zajmują się produkcją takich figurek potrafią odtworzyć za pomocą szkła najdrobniejsze detale anatomii właściwie każdego zwierzątka. Bardzo popularne są szklane słonie, które ustawione trąbą do okna podobno przynoszą szczęście.

Dekoracje ze szkła - rzeźby jak w krainie lodu

Niektórzy wierzą, że rzeźby ze szkła w postaci figurek przynoszą szczęście. Z całą pewnością cieszą oko. Szklane figurki zwykle w całości są wykonywane ręcznie i stanowią dzieła sztuki w miniaturze. Są artyści, którzy specjalizują się wyłącznie w figurkach zwierząt, niektórzy odtwarzają ich proporcje w skali jeden do jednego. Inna, modna w ostatnich latach, forma rzeźby to tak zwane grawery 3D. Jest to metoda laserowania wewnątrz szklanej bryły. Dzięki niej w szkle można odtworzyć nawet najbardziej skomplikowane obrazy w trójwymiarze. Ozdoba powstała tą techniką idealnie wkomponuje się w nowoczesne wnętrze. Rzeźby ze szkła przezroczystego przypominają niekiedy formy wykute w bryle lodowej. Niezwykle efektownie wyglądać będą szklane rzeźby drzew, na których zastygły sople albo abstrakcyjne figury przypominające wzory, jakie podczas mrozu powstają na szybie.

Dekoracje ze szkła – piękno i funkcjonalność

Rolę szklanych dzieł sztuki mogą również spełnić przedmioty codziennego użytku o wyjątkowym designie. Wazony w nietypowych kształtach, oryginalne talerze dekoracyjne, zdobione karafki i inne naczynia wyglądają czasem jak fantastyczne rzeźby ze szkła. Ogromną rolę w tym przypadku odgrywają detale – zestawienia barw, faktur, zaskakujących form, staranne wykończenie. Walor artystyczny może mieć nietypowy przycisk do papieru albo świecznik ze szkła. Funkcję dekoracyjną mogą spełnić artystyczne lampy o fantazyjnych kloszach przypominających kielichy kwiatów, zwisające sople albo krople wody. Piękne dekoracje ze szkła można wyeksponować wszędzie – znajdzie się na nie miejsce w salonie, sypialni, przedpokoju, a nawet kuchni.