Dekoracje porcelana

6 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Dekoracje z porcelany

Porcelanowe figurki bardzo często uważane są za przestarzałe już ozdoby, o nieco „babcinym” charakterze. Nic bardziej mylnego! Współczesne wzornictwo jest na tyle bogate i różnorodne, że bez problemu można dobrać odpowiednie dodatki nawet do bardzo nowoczesnych wnętrz. Kluczem do porcelanowej aranżacji jest umiar i harmonia. Ze względu na bardzo ozdobny charakter należy unikać zbyt dużego nagromadzenia porcelanowych drobiazgów. Pojedyncza porcelanowa figurka jest często najlepszą dekoracją — nie zginie w tłumie bibelotów, a jednocześnie wprowadzi do domu odrobinę ponadczasowej elegancji.

Nie wiesz, jakie porcelanowe figurki będą najlepiej pasować do Twojego pokoju? Zajrzyj do naszego poradnika! Poradnik WestwingNow to miejsce, w którym publikujemy, interesujące artykuły dotyczące zakupu produktów i aranżacji wnętrz!

Porcelanowe figurki — dawne wzorce

Tradycja dekoracji z porcelany ich wyrobów sięga XVIII wieku. Zanim jednak porcelanowe figurki zagościły w domach na dobre musiało minąć trochę czasu. Początkowo porcelana była luksusem, na który mogli pozwolić sobie jedynie najbogatsi. Znajdowało to odzwierciedlenie zarówno w formie, jak i tematyce ówczesnych wyrobów. Odwzorowane z najwyższą precyzją scenki rodzajowe z polowań, balów i pałacowych saloników miały zdobić buduary wytwornych dam i nadproża kominków. Często pojawiały się porcelanowe figurki tancerek i kobiet w balowych sukniach. Dopiero z czasem zaczęto przedstawiać również reprezentantów innych warstw społecznych. W dalszym ciągu, zarówno w przedstawieniach ludzi, jak i zwierząt widoczne było jednak dążenie do realizmu i uzyskania jak najbardziej dekoracyjnego efektu. Pod wieloma względami tendencje te widoczne są również dzisiaj.

Porcelanowe figurki dziś

Współczesne porcelanowe figurki w dużej mierze nawiązują do dawnych wzorców. To właśnie wyroby przypominające dawne osiemnasto- i dziewiętnastowieczne bibeloty uważane są za kwintesencję porcelanowego rzemiosła. Dużą popularnością cieszą się porcelanowe filigranowe damy, baletnice oraz przedstawienia zwierząt (przede wszystkim kotów). Często pojawia się porcelana łącząca funkcję dekoracyjną z użytkową, m.in. podstawki do książek, przyciski do papieru, świeczniki i pozytywki.

Nowoczesne dekoracje z porcelany

Nowoczesne figurki i dekoracje z porcelany to najczęściej rezygnacja z barokowych zdobień i bogatej kolorystyki na rzecz oszczędnej, geometrycznej formy. W utrzymanych w jednolitych tonacjach kolekcjach przeważa czerń, biel i czerwień — paleta doskonale wpisująca się w charakter prostych, minimalistycznych wnętrz. Dominują kubistyczne przedstawienia zwierząt, przedmiotów codziennego użytku oraz, w mniejszym stopniu, ludzi. Na drugim biegunie znajdują się figurki o dość klasycznym wzornictwie, ale nietypowej tematyce. Ciekawym przykładem połączenia tradycji z nowoczesnością są damy w balowych sukniach, których ręce pokrywają tatuaże oraz fantazyjne hybrydy zwierząt rodem z obrazów Salvadora Dali. Znaczna część produkowanych obecnie wyrobów to także przedstawienia bohaterów filmów i kreskówek oraz figurki inspirowane folklorem i sztuką etniczną.

Porcelanowe figurki — wybierz oryginalne dodatki na WestwingNow!

Porcelanowe figurki stanowią efektowny i elegancki dodatek do każdego salonu i sypialni. Mogą ozdobić półki na książki, kredensy, komody i toaletki. Te urocze ozdoby zachwycą przede wszystkim miłośników wnętrz urządzonych w stylu vintage, prowansalskim i shabby chic. Wśród wielu modeli znajdą coś dla siebie również amatorzy nowoczesnych miejskich loftów. Nietypowe geometryczne i abstrakcyjne figurki inspirowane sztuką współczesną doskonale wpiszą się w wystrój wnętrz w stylu modern. W WestwingNow cenimy dekoracyjne drobiazgi, które podkreślają charakter aranżacji. W naszych kampaniach sprzedażowych oferujemy między innymi: tradycyjne i nowoczesne porcelanowe figurki, eleganckie lampy, dywany i lustra, girlandy, świeczniki, lampiony, etażerki, wazony, podpórki do książek, ozdobne uchwyty do mebli, narzuty, kapy i poduszki, zastawę stołową oraz różnego rodzaju dekoracje z porcelany.