Dekoracje

104 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Figurki zwierząt - dekoracje nie tylko dla dzieci

Figurki zwierząt są ciekawym elementem aranżacyjnym, który świetnie sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, między innymi w pokoju dziecięcym. Dodatek w kształcie ulubionego zwierzątka nie tylko uatrakcyjni pokój, lecz również zaakcentuje upodobania właściciela.

Ponadto akcesoria tego rodzaju mogą być funkcjonalnym gadżetem, ponieważ produkuje się je również w formie np. wazonu lub donicy. Figurki zwierząt zazwyczaj różnią się od siebie materiałem, z którego zostały powstały. Najczęściej są wykonywane z gipsu (idealne do wnętrz prowansalskich), porcelany (eleganckie dodatki typu solniczka, pieprzniczka), modeliny i gumy (idealne dla dzieci - figurki zwierząt z modeliny są kolorowe i zabawne a z gumy – bardzo bezpieczne), drewna (drewniane figurki zwierząt jako ozdoba najlepiej pasują do folkowych wnętrz).

Skarbonka jako piękna dekoracja

Skarbonka potrafi być niezwykle dekoracyjna. Najpiękniej prezentują się zwłaszcza modele zabytkowe z porcelany, kutego żelaza, miedzi, mosiądzu, a nawet srebra czy złota! Egzemplarze kolekcjonerskie miewają rozmaite kształty – niektóre przypominają miniaturowe kuferki i sejfy, inne mają formę domków czy szyfonier, jeszcze inne, najbardziej popularne, zabawnych świnek. Furorę robią także dawne skarbonki mechaniczne, które dzięki sprytnym trybikom, kierują wrzuconą monetę do specjalnego pojemnika.

Brelok do kluczy i nie tylko

Niewielkie przedmioty łatwo zawieruszyć. Świetnym rozwiązaniem, umożliwiającym znalezienie danej rzeczy jest breloczek. Nowoczesne modele elektroniczne mają sygnał dźwiękowy. Brelok do kluczy z takim dźwiękowym lokalizatorem sprawdzi się nie tylko w domu, ale i w samochodzie, biurze oraz pokoju dziecka. Będzie również dobrze służył osobom starszym. Brelok może również być wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby, szczególnie jeśli można umieścić w nim zdjęcie. Dobrym rozwiązaniem są modele z wyświetlaczem LCD, które pomieszczą nawet 100 fotografii. Są również stalowe breloki, na których można wygrawerować, np. życzenia lub cytat. Jeśli brelok ma być upominkiem z okazji ważnego wydarzenia, na obudowie można umieścić datę.

Kolorowy breloczek do kluczy dla dzieci

Duży brelok do kluczy przyda się dzieciom, które potrafią zawieruszyć gdzieś cenny drobiazg. Wybierając prezent dla najmłodszych, warto pomyśleć o ich zainteresowaniach. Brelok do kluczy w kształcie dinozaura? Samochodu? Robota? Im bardziej oryginalny gadżet, tym łatwiej będzie znaleźć go w plecaku lub wśród porozrzucanych na biurku książek. Małych zapominalskich ucieszą zwłaszcza akcesoria inspirowane motywami z popularnych kreskówek oraz breloczki wyposażone w latarki, wyświetlacze LCD i lokalizatory.

Jaki styl, takie dekoracje

Wśród stylów wnętrzarskich szczególnie dekoracyjny wydaje się styl marynistyczny. Biało-niebieskie wzory i kolekcjonerskie dodatki łatwo wkomponować zarówno w tradycyjne, jak i nowoczesne pomieszczenia. Wyraźnym odwołaniem do marynarskich inspiracji są zawieszone na ścianach sieci, ster lub kotwica. W łazience niektóre dekoracje mogą pełnić funkcje praktyczne, np. szafki i lustra w formie bulajów. Praktycznym i nieingerującym w przestrzeń rozwiązaniem są nawiązujące do marynarskiej stylistyki wieszaki, płócienne narzuty i biało-niebieskie serwety.

W urządzaniu marynistycznych wnętrz niezwykle pomocne są bibeloty, np. drewniane skrzynki, ciemnozielone butelki, modele statków, muszle, rozgwiazdy i korale, a także stylowe przedmioty codziennego użytku, takie jak płócienne poduszki, drewniane tace i akcesoria kuchenne. Wieczorem we wnętrzu nie może zabraknąć nastrojowych lampionów na sznurowych zawieszkach.

Dekoracje powinny być zawsze umiejętnie i dość oszczędnie dobierane, tak by nie zaburzać aranżacyjnej harmonii wnętrza - zamiast dużej kolekcji dodatków warto postawić na kilka, ale za to wyróżniających się intrygującymi formami.

Odkryj nasz szeroki asortyment dekoracji na WestwingNow i kup swój ulubiony model!