Różowy komplet pościeli

28 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Pościel – wygodny sen

Każdy z nas lubi „zagubić się w pościeli”, zniknąć, odpocząć, odlecieć w senny niebyt. Kołdra to granica między jawą a snem. Można owinąć się jak w kokon, a potem pospać, przeczekać. Na poduszkach składamy głowy pełne różnych myśli, zmartwień i marzeń. Szelest prześcieradła i świeży zapach bielizny pościelowej wprowadzają nas w inny świat. Nic więc dziwnego, że pościel odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz – głosi słynne powiedzenie. Rzeczywiście, posłanie jest jedną z najważniejszych kwestii, które decydują o komforcie snu i naszym porannym samopoczuciu. Warto zadbać nie tylko o wygodne, odpowiednio duże i miękkie łóżko, ale i dobrą, sprzyjającą odpoczynkowi, pościel. Ta miła w dotyku, lekka i pachnąca może okazać się najpiękniejszą kołysanką.

Tkactwo towarzyszy człowiekowi od wieków. Z biegiem czasu wyszczególniono trzy zasadnicze sploty: płócienny, skośny i atłasowy. Najszlachetniejsze tkaniny wykonywano ręcznie, dziś robi się to najczęściej mechanicznie. Rewolucja przemysłowa nie oznacza jednak, że współczesna pościel straciła na wartości. Wręcz przeciwnie! Dostępne są ponadto różnorodne wzory i barwy, takie jak subtelny różowy komplet pościeli czy niezmiennie popularna pościel zielona.

Dostępne warianty rozmiarów pościeli to 140 x 200 oraz 200 x 220.

Pościel od podszewki

Historia pościeli sięga czasów starożytnych Chin. Dobrze zachowane sztuki jedwabnego materiału pochodzą z III w. p.n.e. i prezentują wysoko zaawansowane techniki tkackie. Na delikatnych tkaninach widnieją kolorowe podobizny zwierząt oraz skomplikowane geometryczne wzory. Starożytni Egipcjanie do wytwarzania pościeli używali lnu. Pierwsza lekka, niebywale wyszukana tkanina lniana pochodzi z okresu Starego Państwa. Co ciekawe, rodzime słowiańskie plemię Bużan pod koniec VII wieku również mogło pochwalić się wysoko rozwiniętym tkactwem. Było to spowodowane bliskimi stosunkami z Bizancjum, które już od VI wieku wyrabiało szlachetną atłasową pościel. Dzięki egzotycznym kontaktom do ludów słowiańskich, co rusz napływały nowinki tkackie. Do XVII wieku pościel tkano ręcznie. Dopiero w 1738 roku angielski sukiennik John Kay wynalazł mechaniczne czółenko (podstawowy element krosna). Był to moment rozpoczęcia tkackiej rewolucji przemysłowej.

Aranżacja

Podczas wyboru pościeli dobrze jest także zwrócić uwagę pledy i koce ale przede wszystkim prześcieradła. Powinny pasować kolorystycznie do wybranej pościeli. Koce mogą pełnić funkcje narzuty i chronić pościel przed zabrudzeniami, jednak będą także doskonałe w zimie – jako dodatkowe źródło ciepła. Narzuty pięknie się prezentują, jednak unikajmy układania ich na śliskiej pościeli bo mogą ześlizgnąć się z łóżka.

Można być pewnym, że aranżacja sypialni może przynieść wyjątkowy efekt, gdy wybierzemy różowy komplet pościeli.

Odkryj nasz szeroki asortyment różowych kompletów pościeli na WestwingNow i kup swój ulubiony model!