Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Pojemniki do przechowywania ze szkła


łączą w sobie wiele cech, które zapewnią naszym rzeczom trwałość i bezpieczeństwo, ale tez mogą służyć jako dekoracja w danym pomieszczeniu. Ekologiczny styl życia to nie tylko oszczędzanie wody czy segregacja śmieci – bycie eko oznacza także wtórne wykorzystywanie opakowań, przede wszystkim wykonanych ze szkła, takich jak butelki bądź słoiki. Znajdujące się w każdym domu słoje na przetwory można wykorzystać jako praktyczne kuchenne akcesoria, które są również nietypową formą dekoracji. Ozdobione oryginalnymi malunkami bądź koronkowymi serwetkami słoiki dekoracyjne można kupić w sklepie, jak i wykonać samodzielnie – wystarczy do tego jedynie trochę wolnego czasu i odrobina cierpliwości.

Pojemniki do przechowywania: szkło

9 Produkty

Szklany słoik jako dekoracja w różnych pomieszczeniach

Słoiki są wykorzystywane w domu na wiele sposobów. Najczęściej przechowuje się w nich przetwory z warzyw i owoców, a także potrzebne w kuchni produkty sypkie, takie jak mąka, cukier, kasza czy makaron. Pojemnik tego typu gwarantuje, że żywność dłużej zachowa świeżość i nie będzie narażona na kontakt z wilgocią. Słoiki mogą jednak pełnić także funkcje dekoracyjne. Wystarczy wybrać model pomalowany, owinięty koronkową serwetką lub z ozdobnym wieczkiem. Tego typu słoiki dekoracyjne ustawione na półce sprawiają, że pomieszczenie nabiera ciepłego, przytulnego charakteru i zachęca do wspólnego przygotowywania oraz spożywania posiłków.

Słoiki dekoracyjne może jednakże wykorzystać także jako ozdobę salonu, sypialni, a nawet pokoju dziecięcego. W salonie bardzo efektownie w charakterze świeczników będą prezentowały się niewysokie słoiki dekoracyjne z umieszczonym w środku podgrzewaczem. W sypialnia mogą służyć jako pojemniki na akcesoria do szycia: nici, muliny czy kordonki. Z kolei w pokoju dzieci słoiki dekoracyjne sprawdzą się do przechowywania drobnych klocków czy kredek.

Słoiki dekoracyjne to z pozoru drobne akcesoria, które umiejętnie wkomponowane w wystrój wnętrza mogą jednak nadać mu zupełnie nowego charakteru. Słoik może prezentować się świetnie kiedy nasypiesz do niego kolorowych cukierków, ciasteczek lub innych łakoci. Tak przechowywane produkty będą mogły również stanowić element dekoracyjny w twojej kuchni i jadalni.

Słoiki dekoracyjne: DIY

Wybierając słoiki dekoracyjne warto zwrócić uwagę na to, by wyglądem nawiązywały do ogólnego wystroju pomieszczenia, w którym mają stanąć.

  • Styl rustykalny – jego cechą charakterystyczną jest obecność motywów wiejskich i ludowych. Kuchnia rustykalna to słoiki dekoracyjne owinięte wykonaną ręcznie serwetką koronkową.
  • Styl industrialny – czerpie inspiracje z elementów wyposażenia wnętrz pofabrycznych. Aranżacja tego typu zyska charakteru, jeśli udekorują ją pojemniki wykonane z nieco ciemniejszego szkła i metalowymi zatrzaskami.
  • Styl śródziemnomorski – spotyka się w nim dużo motywów charakterystycznych dla greckich i włoskich nadmorskich posiadłości. Do takich wnętrz będą pasowały słoiki dekoracyjne z korkowym wieczkiem.
  • Styl nowoczesny – prosty i funkcjonalny. W tym przypadku sprawdzi się klasyczne, przezroczyste szkło, minimalistyczne kształty oraz elementy plastikowe, jak np. ozdobne obręcze na zakrętkach.
  • Styl angielski – bardzo często wykorzystuje się w nim motyw kwiatów bądź wzór kratki. Do angielskiej kuchnie będą więc pasować słoiki dekoracyjne z tego typu materiałowymi osłonkami na zakrętki.

Nietypowe dekoracje można zrobić samodzielnie - pojemnik do przechowywania ze szkła

Oryginalne słoiki dekoracyjne można bez większych problemów wykonać samodzielnie. Wystarczą do tego zwykłe, szklane słoiki, skrawki rozmaitych tkanin, papier, farby czy kolorowe koraliki. Przed przystąpieniem do pracy słoiki warto wyparzyć w gorącej wodzie, aby usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia oraz resztki żywności. Następnie należy je po prosu ozdobić według własnego uznania – pomalować farbami, nałożyć na zakrętki kawałki tkaniny i owinąć sznurkiem albo nakleić wzór z koralików lub ziaren kawy. Znakomity efekt gwarantowany!

Warto też pamiętać, że słoiki dekoracyjne – czy kupione, czy wykonane samodzielnie – to znakomity pomysł na prezent dla kogoś bliskiego. Nie dość, że są niezwykle pomocne w przechowywaniu zfarówno żywności, jak i rozmaitych drobiazgów, to dodatkowo w niezwykły sposób ozdabiają dom.

Pojemniki do przechowywania - uniwersalne akcesoria

Transparentne pojemniki do przechowywania ze szkła czy plastiku mogą również zostać wypełnione produktami suchymi takimi jak makaron, ryż, kasze czy owsianki. Odpowiednio ustawione i wyeksponowane nie tylko zapewnią szczelne przechowywanie tych produktów, ale również może ozdobić twoją kuchnię. Słoiki dekoracyjne to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają dużo półek, które chciałby zagospodarować. Aranżacja wolnej przestrzeni w kuchni w ten sposób zapewni łatwi i szybki dostęp do potrzebnych produktów, ale również doda charakteru w pomieszczeniu. Zastosowanie pojemników do przechowywania ze szkła może sprawić, że twoja kuchnia przejdzie niezwykła metamorfozę.