Szukaj
Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Poduszki: bawełna

570 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność
Bawełna
* Podana cena to najniższa cena produktu przed obniżką, w ciągu ostatnich 30 dni

Zdrowe poduszki z bawełny

Bawełna jest najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji tekstyliów, bardzo często szyje się także poduszki z bawełny. Pisząc „poduszki bawełniane”, producenci mają na myśli modele, których poszewka została uszyta z bawełny, zaś ich wypełnieniem są inne, syntetyczne lub naturalne wkłady. Bawełniane poszewki są miękkie, przyjemne w dotyku oraz ciepłe. Stanowią one element kompletów pościeli zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.

Zdrowe poduszki bawełniane

Poduszki bawełniane mają różne wkłady:

 • Poduszki bawełniane z wkładem puchowym: jedno z najpopularniejszych i najbardziej naturalnych wypełnień. Tworzą je pióra piskląt oraz podszycia dorosłych ptaków, najczęściej gęsi. Poduszki te są miękkie, lekkie oraz dobrze odprowadzają wilgoć.
 • Poduszki z bawełny z wsadem z pierza: kolejne naturalne wypełnienie, lecz gorsze jakościowo niż poprzednie. Poduszki wypełnione pierzem są twardsze i cięższe, jednakże równie dobrze odprowadzają wilgoć.
 • Poduszki z wypełnieniem z wełny: można spotkać wsady z wełny wielbłądziej, wełny australijskich merynosów czy z kaszmiru. Poduszka wypełniona wełną jest idealna dla alergików, gdyż nie przyciąga kurzu. Ponadto dobrze trzyma ciepło w okresie jesienno-zimowym, a w letnim - świetnie odprowadza wilgoć.
 • Poduszki bawełniane z wypełnieniem z łusek gryki: dopasowują się do kształtu ciała, pomagają utrzymać optymalną temperaturę, gdyż wkład się nie nagrzewa. Wykazują też działanie antystatyczne.
 • Produkty z wypełnieniem z prosa: pod kątem zdrowotnym mają podobne działanie do poduszek z łuskami gryki. Różnica polega na tym, że wkład nie szeleści przy przesuwaniu oraz poduszka jest bardziej miękka i delikatna.
 • Wypełnienie z granulatu: są nim najczęściej malutkie poliestrowe lub silikonowe kuleczki. Poduszka z takim wsadem dobrze dopasowuje się do kształtu głowy.
 • Poduszki z bawełny z wypełnieniem piankowym: coraz popularniejszy rodzaj wkładu. Jest nim najczęściej poliuretanowa pianka typu „memory”, która „zapamiętuje” kształt głowy śpiącego i tym samym się do niego przystosowuje. Taka poduszka idealnie podpiera głowę i kark w trakcie snu, dzięki czemu mięśnie się nie męczą i rozluźniają. Wypełnienie piankowe jest przewiewne, użytkownik nie poci się i nie przegrzewa.
 • Dekoracyjne poduszki bawełniane

  Bawełniane poszewki na poduszki występują w wersjach pościelowych i dekoracyjnych. W przypadku tych pierwszych powłoczka jest na ogół biała i gładka, ewentualnie z wprasowanym w strukturę tkaniny nadrukiem. Z kolei ozdobne poduszki bawełniane mają ciekawe kolory, czasem naszywane zdobienia, które podkreślają ich dekoracyjny charakter.

  Dekoracyjne poduszki z bawełny mają liczne zalety. Są wykonane z naturalnego włókna, miękkie, przyjemne dla skóry. Czasami producent dodaje do składu pewną ilość włókien sztucznych, by poduszka nie gniotła się, błyszczała - po prostu jeszcze ładniej się prezentowała.

  Modne wzory i kolory

  Kupując poduszki z bawełny do salonu czy pokoju dziennego, mamy naprawdę ogromny wybór. W zasadzie możemy bez trudu dobrać je do wnętrza w każdym z popularnych stylów.

  • Do pokojów urządzonych w stylu skandynawskim na pewno będą pasowały poduszki z bawełny udekorowane wizerunkiem łosia, renifera, a także z innymi motywami nawiązującymi do natury: drzewa, rośliny, pióra, kamienie itp.
  • We wnętrzach rustykalnych sprawdzą się poduszki z bawełny przedstawiające motywy nawiązujące np. do wzorów łowickich czy kurpiowskich.
  • Do mieszkania w stylu glamour poszukajcie modeli ozdobionych np. rysunkiem korony na ciemnym tle.
  • We wnętrzach retro odnajdą się poduszki zdobione wyrazistymi w kolorze motywami geometrycznymi, typowymi dla lat 60. minionego stulecia.
  • We wnętrzach nawiązujących do stylu eko idealne będą poduszki w motywy roślinne: kwiaty, liście, drzewa itp.

  Kompozycje z poduszek

  Dekoracyjne poduszki bawełniane będą się ładnie prezentować na kanapie czy łóżku, jeśli zachowamy „porządek” podczas ich układania.

  • Parzyście i symetrycznie – najczęściej spotykane w domach ułożenie poduszek. Zazwyczaj na kanapie leży jedna lub dwie poduszki, po każdej stronie mebla.
  • Nieparzyście i asymetrycznie – takie układy dają zawsze więcej możliwości, sprawdzają się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych bardziej tradycyjnych. Dobrze wyglądają np. dwie poduszki z jednej strony sofy i jedna z drugiej.
  • „Nieład kontrolowany” – poduszki układamy tak, jak nam w duszy gra, tworząc z nich piramidkę, szereg itp. Warto przy tym pamiętać, że kompozycja będzie wyglądała lepiej, jeśli większe modele ułożymy z brzegu sofy, a mniejsze – bliżej środka.
  • Jak widać poduszki z bawełny dają duże pole manewru podczas aranżowania wnętrz.

Bezpłatna przesyłka od 150 zł

100 dni na darmowy zwrot

Dział Obsługi Klienta 22 290 3000