Poduszki: bawełna

647 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Dekoracyjne poduszki bawełniane

Bawełniane poszewki na poduszki występują w wersjach pościelowych i dekoracyjnych. W przypadku tych pierwszych powłoczka jest na ogół biała i gładka, ewentualnie z wprasowanym w strukturę tkaniny nadrukiem. Z kolei ozdobne poduszki bawełniane mają ciekawe kolory, czasem naszywane zdobienia, które podkreślają ich dekoracyjny charakter.

Dekoracyjne poduszki z bawełny mają liczne zalety. Są wykonane z naturalnego włókna, miękkie, przyjemne dla skóry. Czasami producent dodaje do składu pewną ilość włókien sztucznych, by poduszka nie gniotła się, błyszczała - po prostu jeszcze ładniej się prezentowała.

Modne wzory i kolory

Kupując poduszki z bawełny do salonu czy pokoju dziennego, mamy naprawdę ogromny wybór. W zasadzie możemy bez trudu dobrać je do wnętrza w każdym z popularnych stylów.

  • Do pokojów urządzonych w stylu skandynawskim na pewno będą pasowały poduszki z bawełny udekorowane wizerunkiem łosia, renifera, a także z innymi motywami nawiązującymi do natury: drzewa, rośliny, pióra, kamienie itp.
  • We wnętrzach rustykalnych sprawdzą się poduszki z bawełny przedstawiające motywy nawiązujące np. do wzorów łowickich czy kurpiowskich.
  • Do mieszkania w stylu glamour poszukajcie modeli ozdobionych np. rysunkiem korony na ciemnym tle.
  • We wnętrzach retro odnajdą się poduszki zdobione wyrazistymi w kolorze motywami geometrycznymi, typowymi dla lat 60. minionego stulecia.
  • We wnętrzach nawiązujących do stylu eko idealne będą poduszki w motywy roślinne: kwiaty, liście, drzewa itp.

Kompozycje z poduszek

Dekoracyjne poduszki bawełniane będą się ładnie prezentować na kanapie czy łóżku, jeśli zachowamy „porządek” podczas ich układania.

  • Parzyście i symetrycznie – najczęściej spotykane w domach ułożenie poduszek. Zazwyczaj na kanapie leży jedna lub dwie poduszki, po każdej stronie mebla.
  • Nieparzyście i asymetrycznie – takie układy dają zawsze więcej możliwości, sprawdzają się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych bardziej tradycyjnych. Dobrze wyglądają np. dwie poduszki z jednej strony sofy i jedna z drugiej.
  • „Nieład kontrolowany” – poduszki układamy tak, jak nam w duszy gra, tworząc z nich piramidkę, szereg itp. Warto przy tym pamiętać, że kompozycja będzie wyglądała lepiej, jeśli większe modele ułożymy z brzegu sofy, a mniejsze – bliżej środka.

Jak widać poduszki z bawełny dają duże pole manewru podczas aranżowania wnętrz.