Poduszki: zielony

LP_Kissen_allgemein_Desktop
135 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Zielone poduszki – w jakim odcieniu?

Zieleń niejedno ma imię, a zielona poduszka w zależności od odcienia może nadawać wnętrzu inny charakter. Oto kilka przykładów odmian zieleni”

  • wiosenna – intensywna, soczysta, optymistyczna – taką zielenią wybucha świat przyrody, kiedy wiosną budzi się do życia. Zielone poduszki w takiej wersji będą ożywiać przestrzeń i nadawać jej przyjazny charakter.
  • oliwkowa – zieleń w cieplejszej, stonowane wersji, delikatnie wpadająca w żółć. Pasuje do wnętrz, których wystrój jest inspirowany stylem prowansalskim – oliwki to przecież chluba krajów śródziemnomorskich. Zielone poduszki w stylu prowansalskim często będą malowane w roślinne wzory.
  • miętowa – pastelowa odmiana zieleni. Zielone poduszki w tym odcieniu będą pasować do aranżacji, w których dominują biel i jasne szarości.
  • butelkowa – ciemna, głęboka, stonowana odmiana zieleni. Gdy pomaluje się nią ściany, wnętrze nabierze szlachetnego klimatu retro. Doskonale komponuje się z antykami ze szlachetnego drewna.
  • zgniła – znacznie mniej intensywna od zieleni wiosennej. Tę barwę mają drzewa pod koniec lata, zanim się zażółcą.

Zielone poduszki w każdym stylu

  • styl glamour – we wnętrzach glamour chętnie goszczą łagodne odmiany zieleni i odcienie jej pokrewne. W tych aranżacjach często sięga się po zieleń miętową, pistacjową lub seledyn. Ważną rolę odegra też materiał, z którego wykonana jest poszewka. Najlepiej, by zielone poduszki były atłasowe, zdobiły je ekstrawaganckie falbany lub błyszczące aplikacje. Powinny ozdabiać ogromne, imponujące łoże w sypialni pełnej kryształowych lamp, luster w złoconych lub srebrzonych ramach i lśniących bibelotów. Przepych i zamiłowanie do świecidełek to synonimy glamour.
  • styl skandynawski – i w tym wypadku wskazane będą zielenie miętowe i pistacjowe, krój poduszek powinien być jednak prosty. Dobrze sprawdzą się tu zielone poduszki z bawełny lub delikatnego lnu. Mogą mieć białe nadruki, na przykład w postaci sympatycznych haseł lub cytatów. Poszewki mogą być też zrobione szydełkiem. Zielone poduszki w stylu skandynawskim ułożone na sofach mogą lekko ożywiać królujące wokół biele i szarości.
  • styl rustykalny – w tych aranżacjach stawia się na naturalne barwy, zwłaszcza “kolory ziemi”: brązy, beże, rdzawe oranże, zgniłe zielenie. Warto wybrać w tym wypadku zielone poduszki w stonowanym odcieniu. Będą pasować do drewnianych mebli lub zielonego kaflowego pieca. Warto też ułożyć je na sofie w pobliżu kominka. Chcąc, by zielone poduszki stanowiły mocniejszy akcent kolorystyczny, można również zdecydować się na poszewki z motywami ludowymi, na przykład łowickimi. Doskonale będą wyglądać poduszki w pasy, na których intensywny kolor zielony będzie łączyć się z błękitem lub czerwienią.
  • styl boho – w tych aranżacjach powinno być radośnie, niekonwencjonalnie i z fantazją. Warto zestawiać wyraziste i optymistyczne kolory. Doskonale zaprezentują się w tym wypadku zielone poduszki w wiosennym odcieniu.

Poduszki do siedzenia – na krzesła i zamiast krzeseł

Tapicerowane krzesła są miękkie i wygodne, trudno jednak utrzymać je w czystości. Dlatego dobrym wyborem są krzesła drewniane lub wykonane z tworzyw sztucznych, na których kładzie się specjalne poduszki do siedzenia. W razie potrzeby można je z łatwością zdjąć, uprać i przewietrzyć.

Fotele w salonie można zastąpić poduchami do siedzenia. Mogą to być duże, okrągłe lub kwadratowe pufy, wyjątkowe popularne są również worki do siedzenia. Są one bardzo zdrowe dla kręgosłupa, a jednocześnie tak wygodne, że nie chce się z nich wstawać – będą idealnym miejscem na popołudniową drzemkę.

Poduszki zielone towarzyszą codziennym przyjemnościom – w sypialni układają do snu, w salonie pozwalają na odpoczynek, a w kuchni lub jadalni zapewniają wygodę podczas jedzenia. Nie wolno nie doceniać wygodnych poduszek – bez nich te drobne radości tracą urok. Są doskonałym sposobem na ożywienie charakteru przestrzeni. Zieleń przecież wszystkim kojarzy się dobrze. Zainspiruj się i znajdź idealne do każde wnętrza zielone poduszki.