Poduszki: szary

168 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Zdrowe i wygodne szare poduszki do spania

Po ciężkim dniu najmilej jest przytulić głowę do poduszki i smacznie zasnąć. Żeby zapewnić sobie zdrowy i regenerujący sen, trzeba jednak wybrać odpowiednią poduszkę. Od jej kształtu, wypełnienia oraz pokrycia zależy nie tylko komfort snu, ale także zdrowie kręgosłupa, skóry twarzy oraz dróg oddechowych. Szare poduszki możesz dopasować do swoich potrzeb pod względem wypełnienia, oto kilka przykładów:

  • Poduszki wypełnione puchem są bardzo wygodne i praktyczne. Dobrze odprowadzają wilgoć, dzięki czemu wygodnie śpi się na nich również podczas letnich upałów. Do wypełnienia poduszek używa się zwykle puchu gęsiego (najwyższej jakości), kurzego lub kaczego.
  • Poduszki z wypełnieniem jedwabnym są wyjątkowo luksusowe i nadzwyczajnie wygodne. Ich ogromną zaletą jest antystatyczność – nie przyciągają kurzu i nie powodują elektryzowania się włosów. Podobne właściwości mają nieco tańsze poduszki z wypełnieniem wełnianym.
  • Ostatnio dużą popularność zyskują poduszki wypełnione ziarnami gryki, orkiszu lub łuskami prosa. Są uważane za szczególnie dobre dla zdrowia – stanowią stabilne oparcie dla karku i pozytywnie wpływają na cerę.
  • Poduszki wypełnione syntetycznymi surowcami wysokiej klasy nie ustępują dziś jakością tym wypełnionym naturalnymi surowcami. Szczególnie popularne są poduszki z wypełnieniem piankowym. Pianka jest surowcem oddychającym i doskonale dopasowującym się do kształtu ciała śpiącego.

Szare poduszki w kolonialnym stylu

Dekoracyjne poduszki są idealną ozdobą do wnętrz w stylu kolonialnym. Na fotelach i kanapach w salonie dobrze zaprezentują się duże szare poduszki z haftowanymi orientalnymi motywami. Warto je zestawić z mniejszymi gładkimi poduszkami w kolorze kości słoniowej, by uzyskać efekt delikatnego kontrastu. Jeśli poduszek jest dużo, dobrze jest postawić obok kanapy i foteli drewniany, rustykalny kufer, do którego można przełożyć przeszkadzające szare poduszki.

W jadalni utrzymanej w stylistyce kolonialnej na krzesłach warto położyć płaskie szare poduszki. Szczególnie dobrze będą wyglądać na jasnych, drewnianych siedzeniach. Na stoliku z serwisem kawowym można położyć serwetkę w jasnym odcieniu szarości. Szare elementy wystroju, jak ceramiczne wazony i rzeźby najlepiej będą prezentować się na tle ciemnej ściany.

Szare poduszki - skandynawski chłód

Chłodne odcienie szarości, błękitu oraz bieli podkreślają prostotę i minimalizm pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim. Meble mają najczęściej kolor bielonego lub jasnego drewna. Aby nieco ocieplić i rozweselić wnętrze warto sięgnąć po dekoracje w ciepłym odcieniu. Jednokolorowe szare poduszki dobrze zestawić z innymi, najlepiej w kolorach indygo i czekoladowego brązu pięknie wyglądają w zestawieniu z białą sofą. Innym ciekawym wyborem będą ręcznie dziergane szare poduszki i pled z dzianiny. Poszewki na poduszki są zapinane na duże drewniane guziki. Dominuje na nich wzór w warkocze. Szare poduszki i inne produkty z dzianiny są przewiewne i lekkie. Nie przyciągają kurzu, dzięki czemu są idealne dla alergików. Ręcznie wykonane szare poduszki i pledy nadają wnętrzu ciepły, przyjemny charakter oraz fantastycznie prezentują się w salonie z kominkiem z kamienia.