Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Dekoracyjne poduszki brązowe


Dodatki i akcesoria, takie jak brązowe poduszki mają duży wkład w aranżacyjny sukces. Za ich pomocą można dokonać błyskawicznej metamorfozy wnętrza. Jeśli salonowa sofa nieco się opatrzyła, warto podarować jej drugą młodość. Idealne będą do tego poduszki. Ubrane w kolorowe poszewki, szybko zdynamizują wnętrze i dodadzą mu świeżości. Brązowe poduszki pasują do aranżacji, w której królują naturalne inspiracje, doprawione solidną porcją elegancji. Mogą to być poduszki bawełniane, jedwabne, skórzane bądź wełniane. Wzorów i motywów dekoracyjnych, które pojawiają się na poszewkach, jest mnóstwo, dlatego inspiracji nigdy nie zabraknie.


Brązowe poduszki w różnych odcieniach


Kolor brązowy w każdym wydaniu jest barwą ciepłą, pełną harmonii i naturalnego uroku. Ciemnobrązowa skórzana poszewka dodaje salonowi elegancji, piaskowa kojarzy się z wakacjami nad morzem, a odcienie drewna w formie efektownych nadruków pozwalają na nowo poczuć więź z przyrodą. Już jedna poduszka o intrygującym dekorze potrafi zdziałać cuda w aranżacji salonu.


Głębokie, eleganckie odcienie brązu to także domena rzemiosła artystycznego. Takie stopy metalu jak mosiądz czy brąz łączą na poziomie kolorystycznym ciepłe barwy ziemi z nutką pałacowej elegancji. Połyskujące brązowe poduszki kojarzą się z wystrojem najznamienitszych arystokratycznych komnat. Słowem, kolor brązowy niesie ze sobą liczne skojarzenia, a wszystko zależy od odcieni, faktury i materiału, z jakiego wykonano poszewkę.


Od kolonialnego salonu po orientalną komnatę

Eleganckie brązowe poduszki są często inspirowane stylem kolonialnym oraz motywami orientalnymi. Oba trendy wzajemnie się uzupełniają. W szykownym salonie z wiktoriańską nutą powinny się pojawić pikowane brązowe poduszki wykonane ze skóry naturalnej bądź ekologicznej. Czaruję pięknym połyskiem i wspaniale dekorują sofę. Warto również zwrócić uwagę na poszewki z nadrukami. Pojawiają się na nich XIX-wieczne grafiki, motywy indyjskie, bliskowschodnie, a także etniczne. Stąd już blisko do dekoracji orientalnych.

Brązowe poduszki w stylu indyjskim to zawsze intrygujące zestawienia ciepłej barwy z pełnymi przepychu dekoracjami. Poszewki mogą być dodatkowo wysadzane połyskującymi kamieniami albo zdobione złocistymi haftami. Mile widziane są kompozycje z bóstwami hinduistycznymi oraz indyjskim symbolem szczęścia, czyli słoniem z uniesioną trąbą. Takie brązowe poduszki pasują zarówno do klasycznego salonu, jak i loftu z elementami vintage.

Brązowe poduszki - bliski dialog z naturą

Szczególnie w aranżacjach skandynawskich świetnie sprawdzają się brązowe poduszki w jasnych odcieniach. To nawiązanie do barw drewnianych słojów, piasku i nadmorskich konarów. Aby związek z przyrodą był jeszcze silniejszy, warto wybierać poduszki z poszewkami wykonanymi z naturalnych włókien, takich jak bawełna, len czy wełna. Wełniane poszewki stanowią synonim przytulności. Nie potrzebują dodatkowych zdobień – już sama wełniana plecionka odgrywa rolę subtelnej dekoracji. Dużą popularnością cieszą się brązowe poduszki z nadrukami, w których uchwycono przyjemny dla oka rysunek drewnianych słojów. Mogą to być też fotonadruki ze zdjęciami kory drzewnej. Miłośnicy zwierząt powinni zaś wybierać brązowe poduszki z przedstawieniami uroczych kotów, pięknych saren i jeleni czy szlachetnych niedźwiedzi.

Historia do poduszki

Pierwsze zachowane poduszki pochodzą z Mezopotamii z ósmego tysiąclecia p.n.e. Zachowały się do dziś, ponieważ były wykonane… z drewna. Kilka tysięcy lat później na podobnych poduszkach kładli głowy egipscy faraonowie oraz chińscy cesarze. Miękkich poduszek zaczęli używać dopiero Grecy i Rzymianie, drewniane poduszki są jednak do dziś popularne w wielu krajach Dalekiego Wschodu. Poduszki bardzo długo pozostawały dobrem luksusowym, dostępnym tylko dla najzamożniejszych. Dopiero w XVII wieku zaczęły zyskiwać większą popularność. Wtedy też zaczęto używać poszewek. Tak niezbędna dziś poduszka zaczęła jednak być masowo produkowana i używana dopiero w ciągu zeszłego stulecia!

Poduszki brązowe dekoracyjne do salonu

Kolorowe, ozdobne poduszki rozrzucone w artystycznym nieładzie na sofie w salonie mogą zupełnie odmieć oblicze całego wnętrza. Niezależnie od stylu wnętrza, wybierając poduszki dekoracyjne, warto postawić na obfitość i różnorodność. Cztery, pięć, sześć poduszek w różnych kolorach ożywi każdy salon i nada mu bardziej przytulny charakter.

Barwne, orientalne poduszki to must-have wielbicieli stylu boho – dla nich poduszek nigdy za wiele. Powinny być wzorzyste, haftowane i bardzo wesołe. W domach na Bliskim Wschodzie lub w Afryce Północnej poduszki można znaleźć wszędzie – na kanapach, fotelach, ławach, krzesłach, łóżkach, a nawet podłodze.

Niezależnie od stylu wnętrza warto wziąć sobie do serca jedną zasadę powtarzaną przez wszystkich projektantów wnętrz – poduszki źle czują się w kompletach. Nawet w najbardziej klasycznym salonie warto pozwolić sobie na odrobinę poduszkowego szaleństwa i spontaniczności! Brązowe poduszki to wspaniałe dekoracje do salonu, które dodają wnętrzu dużo przytulności.

Poduszki: brązowy

13 Produkty