Pledy i koce: bawełna

60 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Pledy i koce z bawełny idealne dla dzieci

Warto pamiętać, że bawełna jest najbezpieczniejszym materiałem dla niemowlaków. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że nie podrażnia ich delikatnej skóry, a po drugie - skutecznie chroni przed przegrzaniem tak niebezpiecznym dla maluszka. Również to, że koce bawełniane można prać w wysokiej temperaturze, podnosi ich walory – zginą wszelkie szkodliwe drobnoustroje, a pościel i koce dla najmłodszych trzeba przecież często prać. Do pokoju dziecięcego warto wprowadzić cieszące oko koce na przykład z baśniowymi nadrukami.

Zanim jednak kupimy koc bawełniany do wózka czy kołyski warto sprawdzić, czy produkt ma odpowiednie certyfikaty, na przykład Instytutu Matki i Dziecka czy Oeko-Tex Standard (ma on na celu zapewnienie, że dany produkt włókienniczy jest wolny od substancji szkodliwych oraz potencjalnie szkodliwych). Bezpieczeństwo i zdrowie malucha są zawsze najważniejsze.

Ponieważ koc bawełniany z łatwością można uprać w pralce, warto wziąć go też ze sobą, gdy wybieramy się z dzieckiem pod chmurkę. Taki kocyk powinien też się znaleźć w wyprawce dla niemowlaka.

Jak dbać o koce bawełniane

Białe czy kremowe pledy i koce z bawełny możemy prać w 60 stopniach, a wirować na wysokich obrotach. Suszymy je normalnie, wieszając w przewiewnym miejscu. Tkaniny w intensywnej barwie lepiej prać w 40 stopniach – w wysokich temperaturach kolor może zblaknąć. Ze względu na możliwość częstego prania, koce bawełniane są przyjazne dla alergików, ponieważ w pralce zginą wszelkie drobnoustroje. Pledy i koce z bawełny są dostępne w różnych rozmiarach. Najpopularniejsze to: 140 x 200 cm, 150 x 200 cm, 160 x 200 cm, kupimy też większe - 220 x 240 cm do dużego łóżka oraz małe do kołyski: 40 x 90 cm.

Coraz bardziej popularne na świecie staje się kupowanie produktów z bawełny organicznej. W produkcji takiej bawełny nie używa się pestycydów i nawozów sztucznych.

Czy wiecie już, czemu warto sięgać po bawełniane otulacze? Bo są naturalne, w trakcie drzemki zapewnią nam cyrkulację powietrza i dość łatwo o nie dbać. No i mamy ogromną możliwość wyboru kolorystycznego, jak i samej faktury - pledy i koce z bawełny mogą być gładkie, ze strukturą (np. popularnego warkocza), a nawet w dotyku przypominać aksamit.