Pledy i koce: czerwony

3 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Czerwony pled i koc - wybierz rozmiar dla siebie

Dobrze jest otulić się dużym i miękkim pledem lub kocem, zwłaszcza gdy na zewnątrz szaleje ulewa albo śnieżyca. Standardowe wymiary koców to 150x200 i 160x210 cm. Zmarzluchy i wielbiciele okrywania się kocem wspólnie z partnerem, mogą zdecydować się na bardzo duży pled o wymiarach 200×240. Mniejsze rozmiary sprawdzą się w pokojach dziecinnych, począwszy od kocyków niemowlęcych 80×80 cm, po te mierzące 100×150 cm dla starszych pociech.

Koc czerwony pod choinkę

Czerwień w połączeniu z zielenią, bielą i złotem to barwy Bożego Narodzenia. Miękki i ciepły koc czerwony może okazać się trafionym prezentem pod choinkę. Chcąc podążać za najnowszymi trendami warto podarować komuś koc czerwony z mikrofibry. Będzie miękki, sprężysty i miły w dotyku. Zaletą koców z mikrofibry jest ich wytrzymałość. Nawet po wielu praniach nie stracą intensywnej barwy. Dziecku można ofiarować koc lub pled czerwony w święte mikołaje lub renifery. Do prezentu można dołączyć inne akcesoria, takie jak poduszki, ogrzewacze dłoni i wełniane „ubranka” na kubki.

Pled wełniany z korzyścią dla zdrowia

Pled wełniany często wybierany jest ze względu na to, że doskonale ogrzewa, a przy tym skóra nadmiernie się nie poci. Na tym jednak nie kończą się jego zalety! A o niektórych się zapomina:

  • Higroskopijność – pled dobrze wchłania wilgoć, jednak nigdy nie jest mokry.
  • Walory zdrowotne – przynosi ulgę przy takich dolegliwościach, jak reumatyzm, bóle mięśni, problemy z krążeniem, choroby nerek i układu moczowego.
  • Masaż dla skóry – niektórzy twierdzą, że pled wełniany jest zbyt szorstki. Ale to jest jego zaletą! Delikatnie masuje skórę, co poprawia krążenie.
  • Ulga przy zmęczeniu i apatii – pled wełniany eliminuje jony dodatnie, które w dużym natężeniu mogą wywoływać zmęczenie czy nawet migreny.
  • Doskonały przez cały rok – zimą świetnie utrzymuje ciepło, a latem je skutecznie odprowadza. Dlatego wbrew niektórym opiniom pled wełniany doskonale sprawdza się także podczas cieplejszych miesięcy.
  • Walka z roztoczami i bakteriami – pled wełniany z dodatkiem lanoliny, czyli naturalnego tłuszczu zwierzęcego, hamuje albo znacznie ogranicza rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Pled i koc czerwony są nie tylko użyteczne, mogą również pełnić funkcję dekoracyjną, gdy położy się je np. na białej lub żółtej sofie.

Odkryj nasz szeroki asortyment czerwonych pledów i koców na WestwingNow i kup swój ulubiony model!