Pledy i koce: biały

26 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Koc i pled nie tylko podczas drzemki!

Biały koc i pled to świetny towarzysz chłodnych wieczorów, jednak może pełnić także szereg innych istotnych ról. Miękki dodatek sprawdzi się jako narzuta na sofę lub fotel. Wełniany model ozdobiony efektownymi warkoczami pokocha salon skandynawski, natomiast biały koc bawełniany przystrojony różanym motywem odnajdzie się w angielskiej sypialni.

Biały koc chętnie wyruszy z Tobą na piknik czy plażę. W tym przypadku warto postawić na model polarowy – jeśli się pobrudzi – z łatwością go wypierzesz i wysuszysz. Co ciekawe, koce doskonale sprawdzają się jako podkładki pod obrusy. Mięsisty biały koc skutecznie ochroni blat stołu przed odbarwieniami i wyciszy odgłosy talerzy uderzających o jego twardą powierzchnię.

Biel kojarzy się z czymś lekkim, czystym i niewinnym. We wnętrzach powoduje zawsze pozytywne wibracje – rozjaśnia je i optycznie powiększa. Osoby, które lubią świeże akcenty w aranżacjach, powinny zadbać o jasne akcesoria. Biały pled i koc z przyjemnością otuli każdą kanapę – nawet tę chłodną i wyniosłą elegantkę w stylu glamour.

Pled wełniany z korzyścią dla zdrowia

Pled wełniany często wybierany jest ze względu na to, że doskonale ogrzewa, a przy tym skóra nadmiernie się nie poci. Na tym jednak nie kończą się jego zalety! A o niektórych się zapomina:

  • Higroskopijność – pled dobrze wchłania wilgoć, jednak nigdy nie jest mokry.
  • Walory zdrowotne – przynosi ulgę przy takich dolegliwościach, jak reumatyzm, bóle mięśni, problemy z krążeniem, choroby nerek i układu moczowego czy urazy kręgosłupa.
  • Masaż dla skóry – niektórzy twierdzą, że pled wełniany jest zbyt szorstki. Ale to jest jego zaletą! Delikatnie masuje skórę, co poprawia krążenie.
  • Ulga przy zmęczeniu i apatii – pled wełniany eliminuje jony dodatnie, które w dużym natężeniu mogą wywoływać zmęczenie czy nawet migreny.
  • Doskonały przez cały rok – zimą świetnie utrzymuje ciepło, a latem je skutecznie odprowadza. Dlatego wbrew niektórym opiniom pled wełniany doskonale sprawdza się także podczas cieplejszych miesięcy.
  • Walka z roztoczami i bakteriami – tkaniny wełniane, takie jak białe pledy i koce, z dodatkiem lanoliny, czyli naturalnego tłuszczu zwierzęcego, hamują albo znacznie ograniczają rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Odkryj nasz szeroki asortyment białych pledów i koców na WestwingNow i kup swój ulubiony model!