Szukaj
Westwing Logo
Bezpłatna przesyłka od 150

Żółte pledy i koce - ciepłe tkaniny w salonie

Żółty kolor nie jest łatwy w aranżacji, dlatego jeśli mamy ochotę go wprowadzić do wnętrza, zacznijmy od dodatków, np. od żółtego pledu i koca. Mogą one służyć jako narzuty na łóżko lub jako gustowne przykrycie sofy. Żółty koc będzie też dobrze wyglądał w roli dekoracji – spróbujmy go swobodnie przerzucić przez oparcie kanapy czy fotela. A w razie, gdyby zrobiło się chłodno, będziemy mieć go zawsze pod ręką. Żółty pled i koc w mieszkaniu to naprawdę świetny pomysł!

Żółty koc – ciepły dodatek w salonie

Żółte dodatki, akcesoria i tkaniny ożywią każdą aranżację. Ponadto będą korzystnie wpływać na samopoczucie domowników – żółty kojarzy się bowiem z ciepłem, latem i słońcem. Ożywia i rozświetla otoczenie, w którym się znajdzie, dodając mu ciepła i przytulności. To świetny wybór na przykład do salonów urządzonych nowocześnie lub klasycznie. Żółty pled i koc staną się efektownym kontrastowym dodatkiem w zestawieniu z czernią i szarością innych elementów stylizacji. Dzięki nim wnętrze nabierze mocnego charakteru, a jednocześnie czerń i szarość nie podziałają przytłaczająco. Pamiętajmy jednak, że kolor żółty w nadmiarze może pobudzać i rozdrażniać, dlatego trzeba stosować go z umiarem. Kilka drobiazgów, między innymi żółty koc, wystarczy, by wydobyć pozytywne cechy tej barwy. Żółty koc ociepli także wnętrze minimalistyczne, a nawet w stylu loftowym. Może tu towarzyszyć na przykład żółtym metalowym lampom czy ramie lustra pomalowanej na ten kolor.

Trochę żółtego w gabinecie i sypialni

Żółty dobrze komponuje się również z barwą naturalnego drewna. Dlatego też żółty koc i pled można traktować jako narzutę na bukowe, sosnowe lub dębowe łóżko. Taki koc można też układać złożony w nogach łóżka – będzie ozdobą sypialni, a także przyda się, gdy zechcemy odpocząć i przykryć się w ciągu dnia.

Żółte przedmioty sprzyjają twórczemu myśleniu i wspomagają koncentrację. Uważa się, że to kolor mądrości, sprzyjający skupieniu. Nie zaszkodzi więc zastosować go w gabinecie lub kąciku do pracy. Żółtym kocem możemy wyłożyć fotel stojący przy biurku. Sprawdzi się on także w ogrodowej altanie, na tarasie lub na balkonie, gdzie będzie czekał, żeby ogrzać gości i domowników. Według filozofii feng-shui żółty kolor dodaje optymizmu i życiowej energii, a także sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych. To powody, dla których warto mieć żółty koc.

Żółte pledy i koce – materiały

Koce i pledy są szyte z rozmaitych materiałów. Poznajmy te najczęściej spotykane.

  • Żółty koc z mikrofibry. Jest to specjalny typ włókna powstały przy użyciu nowoczesnych technologii i składający się z odpowiedniej mieszanki bardzo cienkich włókien poliestrowych oraz poliamidowych. Dzięki temu jest to tkanina wyjątkowo trwała, ciepła, puszysta, leciutka i łatwa do utrzymania w czystości (koce z mikrofibry można prać w pralce bez obawy, że stracą swój wyrazisty żółty kolor).
  • Żółty koc z polaru. Polar to tkanina z syntetycznych włókien przepuszczająca powietrze i dobrze odprowadzająca wilgoć. Żółty koc z polaru jest lekki, miły w dotyku, nie gniecie się i szybko schnie. Za jego zakupem przemawia atrakcyjna cena i możliwość prania w pralce. Żółty koc z polaru sprawdzi się również w pokoju dziecięcym.
  • Żółty pled z bawełny przepuszcza powietrze więc jest doskonałym okryciem zarówno na zimę, jak i na lato. Można go prać w wysokich temperaturach oraz prasować, jeśli zajdzie taka potrzeba! Dzięki temu to najlepszy materiał dla osób skłonnych do alergii oraz dla niemowląt.
  • Wełniany żółty koc lub pled ma właściwości termoregulacyjne. To oznacza, że w chłodne wieczory doskonale nas ogrzewa, a w cieplejsze dni i noce nie dopuszcza do skóry nadmiaru ciepła. Kupując żółty koc z wełny warto sprawdzić, czy jego powierzchnia jest odpowiednio miękka i delikatna (za najlepsze, lecz dość drogie, uważa się produkty z kaszmiru).

Żółty koc i spółka

Żółty koc, podobnie jak inne dodatki w tym kolorze, rzuca się w oczy i lubi być w centrum uwagi. Pamiętając o tym, wybierajmy produkty w dobrym gatunku, które przez długi czas zachowają swój nienaganny wygląd.

Warto mieć w domu pledy i koce w różnych kolorach, które dopasują się do okoliczności lub nastroju domowników. Bezsprzecznie wśród miękkich okryć powinny znaleźć się także żółte pledy i koce.

Pledy i koce: żółty

13 Produkty