Poduszki ogrodowe

122 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Pokrowiec na krzesło – jaki materiał wybrać?

Najlepiej, jeśli pokrowiec na krzesło wykonany jest z naturalnej tkaniny:

  • Pokrowiec na krzesło bawełniany – wybór najprostszy, bo bawełna jest materiałem szeroko dostępnym. Łatwo też ją uprać w pralce, jest solidna, nie wyciera się tak łatwo. Można również znaleźć materiał w dowolnym, ulubionym wzorze.
  • Lniany – len to tkanina, która jest popularna od wieków. Im dłużej użytkowana, tym bardziej „łagodnieje”. Jest zarazem coraz bardziej miękka, a przy tym nic nie traci na solidności. Lniany pokrowiec również można łatwo uprać.
  • Włókna syntetyczne, takie jak poliester, również są bardzo solidne, a do tego nie tracą tak łatwo kolorów. Mogą się jednak elektryzować, niektóre też nie za dobrze przepuszczają powietrze.

Pokrowce i poduszki na krzesła - uszyj na zamówienie lub samodzielnie

Pokrowiec na poduszkę i krzesło można uszyć samodzielnie, jednak wymaga to odrobiny wprawy i chęci. Nie każdy ponadto ma w domu maszynę do szycia. Dlatego pokrowiec na krzesło można także zamówić pod wymiar. Najpierw jednak trzeba dobrze wymierzyć mebel. Wymiary, które bierze się pod uwagę, to:długość i szerokość siedziska, wysokość i szerokość oparcia, wysokość krzesła (lub fragmentu, który chce się zakryć tkaniną).

Poduszki na meble ogrodowe

Pokrowce i poduszki dobrze sprawdzają się także na meblach ogrodowych. Szczególnym powodzeniem wśród domowników cieszą się poduszki, które znacząco poprawiają komfort wypoczynku. Wybierając poduszki na meble ogrodowe, należy kierować się przede wszystkim ich wielkością, grubością oraz starannym wykonaniem. Kanapy i fotele ogrodowe mają zazwyczaj twardą konstrukcję, zatem musi okalać ją odpowiednia warstwa materiału. Najlepszym wyborem są poduszki na meble ogrodowe wykonane z tkanin wodoodpornych. Może być to na przykład gruby poliester lub teflon. Dzięki nim, poduszki nie będą przemakać. Co więcej, solidnie wykonane akcesoria nie są tak podatne na zabrudzenia oraz działanie promieni słonecznych. Cena poduszek wodoodpornych w rzeczywistości nie odstrasza. Modele na leżaki można znaleźć już od pięćdziesięciu złotych. Zestaw poduszek wykonanych z materiałów świetnej jakości, daje nie tylko komfort użytkowania, ale i gwarancję trwałości na długie lata.

Stylowe poduszki na meble ogrodowe

Dobierając poduszki na meble ogrodowe należy kierować się także stylem, w jakim zagospodarowana jest przestrzeń. Ogród utrzymany w trendzie angielskim, pełen nastrojowych zakątków i ukrytych altan kocha drewniane stoły i krzesła. Poduszki na takie meble ogrodowe powinny być zatem obite romantycznym materiałem zdobionym różanym motywem. Doskonale sprawdzą się także delikatne motywy kwiatowe w stonowanych barwach. Elegancki zieleniec francuski z zawsze wspaniale utrzymanym trawnikiem i żywopłotami polubi białe, lniane poduchy na żeliwnych krzesłach i ławeczkach. Minimaliści rozkochani w trendzie japońskim mogą postawić na poduszki na meble ogrodowe wyszywane w egzotyczne wzory.

Akcesoria do ogrodu

Aby nadać naszemu ogrodowi przytulny charakter, koniecznie trzeba dobrać właściwe akcesoria. Doskonale sprawdzają się ozdobne poliestrowe markizy, które ochronią przed słońcem i deszczem. Ozdobą, która rozświetli każde miejsce są piękne, naturalne kwiaty w gustownych kwietnikach i doniczkach, na przykład glinianych. Aby je ożywić można pomalować je we wzory. Jeżeli lubimy oryginalne aranżacje i pracę w ogrodzie, sami możemy stworzyć niepowtarzalne doniczki, np z metalowych wiaderek czy wiklinowych koszyczków. W dobry nastrój w każdym ogrodzie z pewnością wprawią klimatyczne lampiony i lampy ogrodowe. Pamiętajmy jednak, by wyposażenie było spójne stylowo i pasowało do pokrowców i poduszek na meble ogrodowe.

Odkryj nasz szeroki asortyment pokrowców i poduszek na krzesła na WestwingNow i kup swój ulubiony model!