Szukaj
Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Obrazy i grafiki na płótnie

45 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność
Płótno

Obrazy i grafiki na płótnie

Obrazy i grafiki na płótnie to dekoracje, które kształtują charakter wnętrza. Ich dobór często świadczy o zainteresowaniach mieszkańców. Wnętrze bez sztuki jest nudne i bezosobowe, a puste ściany zimne i monotonne. Nie musimy od razu porywać się na drogie obrazy uznanych twórców. Wystarczy, że powiesimy na ścianie oprawione w estetyczne ramki zdjęcia z wakacji, a od razu zrobi się przytulniej. Fotografia artystyczna to w końcu też dziedzina sztuki. Jeśli jednak wolimy udekorować przestrzeń nad łóżkiem lub komodą obrazem, a nie możemy sobie pozwolić na oryginalne dzieło ulubionego artysty, jest na to sposób. Teraz za sprawą nowoczesnych technologii na sztukę może sobie pozwolić każdy. Dobra reprodukcja, wysokiej jakości, czasem bywa nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka. Takie na przykład są reprodukcje w postaci obrazu czy grafiki wydrukowanej na płótnie. Mimo upływu lat i zmieniających się trendów cieszą się niesłabnącą popularnością. Nowoczesne technologie owocują coraz ciekawszymi ozdobami. Wydruki na płótnie to udany mariaż sztuki z nowoczesnością. Urzekają ostrością obrazu, imponującym nasyceniem kolorów oraz zachwycającą trwałością. Nie blakną pod wpływem promieni słonecznych i są odporne na kurz czy zabrudzenia. Nic dziwnego, że przebojem wkroczyły do aranżacji wnętrz. Warto, zatem poznać ich zalety i podarować sobie oraz swojemu domowi, choć jedną taką ozdobę!

Wysokojakościowy wydruk na płótnie

Kluczem do otrzymania wysokojakościowego druku na płótnie jest, po pierwsze, specjalistyczny sprzęt fotograficzny, a po drugie – solidne płótno. Tańsze wydruki powstają na tak zwanych canvasach, czyli płótnach z włókien syntetycznych z domieszką poliestru. Z biegiem lat mogą jednak tracić sprężystość i szybciej niszczeć, dlatego lepiej postawić na solidniejsze włókna bawełniane. Płótna z nadrukiem zwykle naciągane są na drewniane blejtramy, dlatego mniej wprawne oko nie odróżni ich od oryginalnych obrazów. Niektóre wydruki na płótnie mają wartość kolekcjonerską. To projekty współczesnych artystów, a każdy wydruk jest opatrzony stosownym certyfikatem oraz autografem autora. Na płótno mogą też trafić ulubione zdjęcia – w wydrukach specjalizują się liczne zakłady fotograficzne. W rezultacie otrzymuje się matowe fotoobrazy wyglądające jak prawdziwe dzieła sztuki.

Jakie zalety mają wydruki na płótnie?

Wydruki na płótnie mają mnóstwo zalet, dzięki którym z ogromnym sukcesem zawojowały aranżacje wnętrz:

  • Solidność i odporność na zniszczenia – nie kruszą się i nie blakną pod wpływem promieni słonecznych. Są także odporne na czyszczenie. Matowej powierzchni nie trzeba niczym zabezpieczać. W procesie drukowania wykorzystuje się wysokiej jakości, specjalistyczne farby.
  • Wysoka jakość obrazu – wydruki na płótnie wyróżniają się ostrością obrazów, a także soczystością barw.
  • Bezpieczeństwo – obrazy i zdjęcia drukowane na płótnie są bezwonne i bezpieczne dla zdrowia. Stanowią świetny wybór i dla alergików, i do pokoju dziecięcego.
  • Brak refleksów świetlnych – na klasycznych obrazach na płótnie często odbija się światło, tym bardziej, jeśli zabezpieczone są szkłem. Matowa powierzchnia wydruków na płótnie rozwiązuje ten problem. Są doskonale widoczne z każdego miejsca!
  • Lekkość i łatwość w montażu – wydruki na płótnie nie ważą dużo, można je zamocować na niewielkim haczyku.

Reprodukcje, grafiki i fotoobrazy

Od reprodukcji klasycznych obrazów przez grafiki po sztukę współczesną – wydruki na płótnie pozwalają wybrać ulubione motywy i tematy. Co więcej, w dowolnej konwencji stylistycznej! Reprodukcje – mogą to być zarówno cenione obrazy mistrzów renesansu czy pejzaże romantyczne, jak i dzieła artystów awangardowych. Dużą popularnością cieszą się grafiki inspirowane pop-artem.

Grafiki – tu wybór jest ogromny. Do wnętrza prowansalskiego pasują kompozycje kwiatowe i piękne pejzaże, a do skandynawskich grafiki inspirowane światem przyrody oraz modne typografie. Warto zwrócić uwagę na wydruki na płótnie w stylu vintage, nawiązujące do historii XIX wieku, kultowej La Belle Époque czy lat 60. XX wieku.

Fotoobrazy – na płótnie można wydrukować ulubione fotografie. Kluczem jest wybór zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Wystarczy przekazać je do profesjonalnego zakładu drukarskiego i wspaniałe dekoracja gotowa!

Prawdziwe dzieła sztuki nie poddają się modom i stylom. Jeśli jednak zależy nam na spójności zazwyczaj to pod obraz, jego kolorystykę i kompozycję dopasowujemy wystrój mieszkania, nigdy odwrotnie. W przypadku reprodukcji na płótnie sprawa jest znacznie prostsza. Wydruki nie kosztują majątku, możemy je zmieniać i dostosowywać do własnej fantazji, kiedy tylko chcemy. Wybór reprodukcji, grafik i zdjęć jest ogromny. Jeśli więc nie mamy akurat pomysłu na własne zdjęcie, które chcielibyśmy wydrukować, możemy śmiało zdać się na gust producenta i kupić gotowe. Solidne i efektowne wydruki oraz obrazy i grafiki na płótnie zapewniają olbrzymie możliwości, by nadać aranżacji indywidualny sznyt.

Bezpłatna przesyłka od 150 zł

100 dni na darmowy zwrot

Dział Obsługi Klienta 22 290 3000