Obrazy i grafiki: akryl

4 Produkty
Sortuj według

Obrazy i grafiki akrylowe

Nasze Stylistki wyselekcjonowały dla Ciebie przepiękne obrazy, oryginalne grafiki akrylowe w różnych stylach i ponadczasowe dekoracje ścienne. Odstaw minimalizm na bok i udekoruj pokój własną kompozycją z wybranych produktów.

Mała galeria sztuki pod własnym dachem? To możliwe! I na dodatek wcale nie jest to kosztowne. Wystarczy, żeby na ścianach zawisły obrazy, grafiki - czyli autorskie wydruki. Grafiki mogą przedstawiać najróżniejsze motywy, a nawet wesołe sentencję. Ogromny wybór tych małych dzieł sztuki sprawi, że każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Podpowiadamy, jak wybrać, jak powstają i do czego pasują grafiki na ścianę.

Malarstwo akrylowe w świecie sztuki

Malowanie za pomocą farb akrylowych – to najprostsza definicja tego, czym jest malarstwo akrylowe. Technika ta jest dość młoda, ponieważ upowszechniła się dopiero w połowie XX wieku. Popisowo wykorzystywał ją na przykład amerykański król pop-artu Andy Warhol czy mistrz color field paintingu Mark Rothko. Można wskazać wiele zalet farby akrylowej: łatwo się ją rozprowadza, dobrze sprawdza się na papierze, pozwala na pełne mieszanie barw oraz wykonywanie retuszy, w czym tkwi jej przewaga nad akwarelą. W porównaniu do obrazów olejnych malarstwo akrylowe nie cechuje się wyrazistymi, niekiedy chropowatymi fakturami. Za to znakiem rozpoznawczym są miękkie kontury i optycznie lekkie, wręcz ulotne kompozycje. Obrazy akrylowe nie wymagają przy tym zaawansowanej konserwacji, ponieważ gładka powierzchnia obrazów nie żółknie.

Obrazy i grafiki akrylowe w jakiej tematyce?

Obrazy i grafiki malowane farbami akrylowymi wyróżniają się bogactwem barw oraz miękkimi formami, które niemal zlewają się ze sobą. Wśród najczęściej spotykanych tematów warto zwrócić uwagę na:

  • Pejzaże – leśne, miejskie albo marynistyczne. Malarstwo akrylowe to zapis chwili, krajobraz uchwycony w jednym niepowtarzalnym momencie.
  • Martwe natury – szczególnie pięknie prezentują się bukiety kwiatów.
  • Portrety – malarstwo akrylowe z wizerunkami ludzi jest wyraźnie inspirowane nowoczesnym malarstwem, poczynając od impresjonizmu, przez kubizm i surrealizm, kończąc na pop-arcie.
  • Świat przyrody – zwierzęta uwiecznione w formie, na jaką pozwala akryl, są pełne wigoru. Już jeden rysunek z kotem, psem, koniem czy lwem wprowadzi do aranżacji dynamikę oraz dawkę świeżej energii płynącej z natury.

M-art Specjalista i prekursor

M-art to galeria specjalizująca się w wystawianiu, ale też malowaniu i reprodukowaniu wielu klasycznych obrazów. Firma współpracuje z wieloma malarzami, absolwentami szkół artystycznych, między innymi z okolic Legnicy, Warszawy i Krakowa. Dzięki temu obrazy są najwyższej jakości. Również płótno, na którym wykonywane są dzieła sztuki musi mieć odpowiednią jakość.

Ciekawostką jest fakt, że M-art zajmuje się także wypożyczaniem obrazów oraz umożliwia wymianę obrazu na nowy. Oczywiście wymianie podlega tylko obraz wcześniej zakupiony w galerii M-art. Gwarancja zwrotu wyróżnia firmę na rynku i sprawia, że marka M-art jest bardziej wiarygodna w oczach nie tylko indywidualnych odbiorców, ale też prestiżowych hoteli, biur czy restauracji.

Galeria M-art

M-art oferuje swoim klientom ponad 2000 unikalnych wzorów. Klienci mogą wybierać spośród wielu kategorii: abstrakcje, architektura, akty, kwiaty, martwa natura, marynistyka, postacie, pejzaże, kompozycje, muzyka, czarno-białe oraz całe kolekcje, edycje limitowane i obrazy na zamówienie. Chcesz powiesić nad kominkiem portret rodzinny lub oryginalną pamiątkę z wakacji? M-art tworzy obrazy na podstawie wysłanych do nich zdjęć! Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zamówienia powstałe dzieła zachwycają i cieszą swoich nowych właścicieli przez długie lata.

Salon sztuki

Obrazy oferowane przez M-art będą się pięknie prezentować w salonie, sypialni, a nawet jadalni czy kuchni. Wszystko zależy od Ciebie. Salon jest idealnym miejscem, by wyeksponować nowy nabytek. Dzieła można powiesić nad kanapą lub kominkiem. W nowoczesnych wnętrzach nie może zabraknąć obrazów abstrakcyjnych. Klasyczny salon pokocha klasyczne dzieła – reprodukcje Claude’a Moneta czy Marca Chagalla będą inspirować każdego dnia. Styl rustykalny pięknie uzupełnią pejzaże, a we wnętrzach urządzonych w skandynawskim duchu nie może zabraknąć sztuki współczesnej.

Sztuka życia

M-art oferuje swoim klientom możliwość otaczania się dziełami sztuki na co dzień. Życie bez sztuki straciłoby swój sens, wiedzą o tym nie tylko przedstawiciele i współpracownicy firmy M-art, ale także tysiące zadowolonych klientów, których domy zdobią dzieła sztuki wykonane przez artystów z M-art.

Dla galerii M-art sztuka to nie tylko klasyczne dzieła, to także obrazy inspirowane portretami Milesa Davisa, wielkomiejską architekturą lub pop-artem. Dzieła są ręcznie malowane, ale też drukowane na wysokiej jakości płótnie. Wszystkie są pięknie wykończone i nie wymagają ramowania. To idealne dekoracje do nowoczesnego domu.

Obrazy i grafiki akrylowe, szerzej mówiąc malarstwo to świat dekoracyjnych inspiracji do wnętrz, w których klasyka udanie łączy się z nowoczesnością. Obrazy spod znaku tej techniki to kwintesencja XX-wiecznego artyzmu, zapis chwili i ulotnej natury świata.