Obrączki na serwetki

30 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Obrączki na serwetki – w jakim stylu

Jeśli w jadalni króluje styl nowoczesny, najlepiej sprawdzają się proste, minimalistyczne obrączki do serwetek. W jadalni klasycznej doskonale prezentują się modele porcelanowe, a w olśniewającym wnętrzu w stylu glamour – bogato zdobione, błyszczące.

W jadalni w stylu klasycznym naczynia są najczęściej wykonane z porcelany bądź ceramiki. Serwis stołowy uzupełniają zaś lśniące metalowe sztućce. Do takich kompletów najbardziej pasują obrączki do serwetek z porcelany. Warto wybierać modele gładkie, bez dodatkowych zdobień. Równie dobrym rozwiązaniem są obrączki na serwetki wykonane z metalu, mogą być wtedy grawerowane. Jeśli jednak klasyczna jadalnia jest bardziej przytulna niż elegancka, obrączki także powinny być subtelne, bardziej swojskie.

Królestwo minimalizmu

Dom urządzony w stylu nowoczesnym minimalistycznym rządzi się określonymi prawami. Wszelkie dekoracje i akcesoria powinny być proste, najlepiej mocno zgeometryzowane, tak by nie zaburzały aranżacyjnej harmonii. Obrączki na serwetki do wnętrz minimalistycznych także podlegają tym zasadom. Najlepiej sprawdzają się komplety wykonane z lśniącego bądź matowego metalu. Ich prosty, uniwersalny design pasuje do każdej zastawy stołowej. Są przy tym wyjątkowo solidne oraz łatwe do utrzymania w czystości. Warto wybierać wysokiej jakości obrączki do serwetek wykonane ze stali nierdzewnej.

Lśniące tworzywa sztuczne w łagodnych kolorach to także doskonały wybór do jadalni minimalistycznej. Najlepiej prezentują się obrączki w podobnej gamie barwnej jak naczynia. Jeśli sztućce mają uchwyty z tworzywa sztucznego, to ich kolor jest gotową wskazówką, jakie obrączki do serwetek wybrać.

Wielkie pole do popisu mają gospodarze jadalni w stylu glamour. Stół powinien być elegancki i bogaty. Obrączki na serwetki do nakrycia w tym stylu mogą być małymi dziełami sztuki jubilerskiej. Sprawdzą się tu modele wysadzane kamieniami, perełkami, zdobione kryształkami. Pierścienie z metalu, srebra czy platerowane mogą być subtelnie grawerowane.

Warto wiedzieć

Obrączki na serwetki pojawiły się po raz pierwszy wśród francuskiej burżuazji na początku XIX wieku. Wielką popularność zyskały w drugiej połowie XIX wieku. Były wówczas wykonywane ze srebra, plateru, porcelany, drewna, kości słoniowej i innych materiałów. Dzisiaj obrączki na serwetki, zwłaszcza te bogato zdobione i wykonane z cennych materiałów, cieszą się ogromną popularnością wśród kolekcjonerów, a cena wyjątkowego modelu może być bardzo wysoka (czasem sięga tysięcy funtów szterlingów). Organizowane są też specjalne wystawy poświęcone obrączkom do serwetek i serwetnikom.

W każdej aranżacji liczą się detale – to w nich kryje się ogromna dekoratorska moc. Dlatego także obrączki na serwetki, choć wydają się niepozorne, zajmują ważne miejsce w wystroju kuchni czy jadalni.