Narzuty bawełniane

26 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Narzuty bawełniane

Narzuty z bawełny są tak popularne, że znajdują zastosowanie niemalże wszędzie. Nie dziwi więc, że wśród narzut produkowanych z najrozmaitszych materiałów często spotkać można narzuty bawełniane. Charakteryzują się wyjątkową delikatnością i miękkością. Bawełniane narzuty jednowarstwowe są wiotkie i bardzo plastycznie. Jeżeli potrzebna jest nieco sztywniejsza narzuta, warto rozejrzeć się za wersją narzuty dwuwarstwowej z wypełnieniem w środku. Świetnie sprawdza się również dwustronna narzuta z bawełny.

Bawełna poddaje się farbowaniu z wielką łatwością, toteż bawełniane narzuty występują w niemalże wszystkich wersjach kolorystycznych. Bez trudu zatem można znaleźć taką, która odpowiada określonym gustom i potrzebom. Przy wybieraniu narzuty należy pamiętać również o tym, że musi mieć ona odpowiedni rozmiar – powinna swobodnie zwisać po obu stronach łóżka. W przypadku łóżek dwuosobowych najczęściej spotykanym rozmiarem jest 220×240.

Bawełniana narzuta w pokoju dziecka

Narzuta bawełniana to doskonały wybór do pokoju dziecka. Po pierwsze, łatwo się ją pierze, a wiadomo, że w przypadku małych mieszkańców jest to cecha nie do przecenienia. Po drugie, bawełna to materiał naturalny, „oddychający” i higroskopijny – siedząc na przykrytym narzutą łóżku dziecko nie będzie się pocić i odparzać. Co więcej, bawełna nie uczula, nie powoduje alergii, więc uszyta z niej narzuta jest dla dziecka po prostu bezpieczna. Ponadto jest lekka i przewiewna – dziecko z powodzeniem może ją wykorzystać jako przykrycie w czasie poobiedniej drzemki. No i wreszcie, bawełniane narzuty są dostępne w oszałamiającej ilości wzorów, zatem z łatwością można wybrać taką, która spodoba się zarówno małemu, jak i starszemu dziecku, a nawet nastolatkowi.

Gdzie jeszcze można wykorzystać narzuty?

Sprawdzą się doskonale w salonie – jako odświeżenie mebli tapicerowanych. Dzięki okryciu kanapa może znów wyglądać jak nowa. Narzuty to nie tylko dekoracyjne dodatki, lecz także bardzo praktyczne tekstylia, które pozwalają zachować na dłużej czystość tapicerki. Niektóre modele można też traktować jak obrusy lub podkłady pod obrust.

W pokoju dziecięcym narzuty ochronią obicia mebli przed plamami, ale można je wykorzystywać także w inny sposób. Narzuta rozłożona na podłodze będzie miękką odmianą dla często poruszających się na kolanach dzieci. Ułatwi też zbudowanie zamku, namiotu czy bazy między krzesłami. Może się na niej znaleźć ulubiona postać bajkowa dziecka lub jakiś element, który powtarza się w wystroju.

Narzuty powinny też zainteresować właścicieli ogrodu lub tarasu. Ponieważ są ciepłe i szyte z materiałów umożliwiających pranie, ich funkcjonalność wychodzi poza mury domu. Narzuta przypominająca pled może być wykorzystana jako okrycie w chłodny wieczór. To idealny sposób, by ożywić aranżację huśtawki lub tarasowej ławeczki.

Narzuta z bawełny – zabawa kolorem

W monochromatycznym wnętrzu doskonale sprawdzi się narzuta utrzymana w tonacji dominującej w danym pomieszczeniu. Aby jednak zapobiec efektowi monotonii, warto wtedy zadbać o kontrastujące dodatki, na przykład kolorowe poduszki. Zgoła innym rozwiązaniem jest wybór narzuty z bawełny zdecydowanie kontrastującej z otoczeniem – wtedy stanie się przyciągającym wzrok kontrapunktem.