Meble: szkło

111 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Stół szklany rozkładany i nie tylko

Plastyczność tworzyw sztucznych pozwala projektantom popuścić wodze fantazji i tworzyć projekty, których realizacja nie była wcześniej możliwa. Poszerzyły się również możliwości wykorzystania we wnętrzach elementów szklanych, w tym również tworzenia stołów, spełniających najbardziej wyszukane kryteria pod względem kolorystyki i użyteczności.

Tafle szklane wspaniale nadają się na blaty stołów. Stół szklany rozkładany jest łatwy w utrzymaniu i pięknie załamuje lub przepuszcza światło. Dzięki nowoczesnym technikom produkcji współczesne stoły ze szkła są wytrzymałe i odporne na pękanie, co czyni z nich bezpieczny i piękny element dekoracyjny. Stół szklany rozkładany?

Szkło pięknie komponuje się z drewnem, metalem oraz z tworzywami sztucznymi. Ciekawym dodatkiem do niebanalnego wnętrza może być stół szklany rozkładany o prostokątnym kształcie, który po rozłożeniu może osiągnąć długość nawet ponad 200 cm. Taki mebel nada pomieszczeniu charakter i przykuje uwagę swoim wyglądem. Stół szklany rozkładany idealnie pasuje do mieszkania zaaranżowanego w stylu industrialnym, gdzie zestawienie różnych faktur i materiałów (takich jak połyskliwość i gładkość metalu, porowatość cegły, kolorystyka surowego drewna, miękkość tkanin) nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter.

Meble ze szkła - moc aranżacyjnych możliwości

Oprócz klasycznych stołów szklanych na rynku dostępne są meble utrzymane w podobnej konwencji – stoliki kawowe czy ławy. Jeśli chodzi o krzesła, dobrze jest dobrać do stołu te wykonane z transparentnego tworzywa sztucznego, takiego jak poliwęglan (uchodzący za niemal niezniszczalny). Świetną inspiracją jest perełka współczesnego designu – przewrotne krzesło „Ghost” Philippe’a Starcka. Do małych wnętrz warto też wybrać stół szklany rozkładany, który można powiększyć na przykład wtedy, gdy dom odwiedza liczniejsza grupa gości. Ciekawym rozwiązaniem jest również szkło barwione. Szczególnie to czarne pięknie wzbogaca aranżację nowoczesnego salonu. W kuchni jednak lepiej się sprawdza klasyczna barwa szkła. Jej piękny połysk stanowi elegancką oprawę każdego posiłku.

Meble ze szkła – materiał na lata

Jeszcze kilkanaście lat temu szkło w aranżacjach wnętrz kojarzyło się tylko z szybami, lustrami i drobnymi dekoracyjnymi dodatkami. Jednak projektanci od pewnego czasu wprowadzają do mieszkań szkło także pod postacią mebli. Szklane szafy i komody zyskują więc coraz większe grono zwolenników, i to nie tylko dlatego, że szkło to materiał niezwykle ozdobny. Dzięki nowoczesnym technologiom można zafarbować je na dowolny kolor, a co ważniejsze – jest o wiele wytrzymalsze niż można by przypuszczać. Wszystko dzięki tzw. hartowaniu, które sprawia, że tafla szkła jest bardziej odporna na wstrząsy i uderzenia. Współczesne meble ze szkła to nie tylko modny, ale i trwałe produkty, które upiększą i dodadzą lekkości aranżacjom w twoim domu.