Meble: marmur

113 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Nie mogą schody nigdy wyjść z mody...

...szczególnie, jeśli są to schody z marmuru. Stopnie wykonane z tego materiału są naturalną ozdobą i zachwycają elegancją, którą łatwo przejmuje od nich cały hol. Przy takim wykończeniu powinien on być przestronny – pamiętajmy, że małe wnętrza wykończone kamieniem lub urządzone za pomocą mebli z marmuru stają się ciasne i przytłaczają swą atmosferą. Natomiast meble z marmuru lub inne elementy wystroju, zwłaszcza podłoga, są jak najbardziej wskazane w dużych pomieszczeniach.

Kamień w kuchni, czyli blaty z marmuru

Jedną z najbardziej eksploatowanych powierzchni w kuchni są blaty. Dlatego też należy wykonywać je z materiałów, które mają wysoką jakość oraz trwałość. Słyną z tego blaty marmurowe. To ponadczasowy wybór, ponieważ modele te były popularne już wiele lat temu i od tamtej pory nie wychodzą z mody. Produkuje się je także na zamówienie, dzięki czemu można je dopasować nawet do niestandardowych szafek. Warto je również umieścić w łazience. Będą służyły jako blat komody z wbudowaną umywalką.

Blaty marmurowe, jak i inne kamienne modele, są odporne na wysoką temperaturę, co jest niezmiernie ważne w kuchni. Nie trzeba za każdym razem kłaść podkładki, aby postawić na takim blacie gorący garnek. Co więcej, również są odporne na zarysowania, choć wymagają zaimpregnowania już na etapie produkcji. Podczas użytkowania warto raz na jakiś czas odświeżać impregnację.

Do czyszczenia blatów marmurowych najlepiej jest używać specjalnych preparatów przeznaczonych do wyrobów z kamienia. Dzięki temu będzie można cieszyć się nimi przez długi czas! Poza tym, marmur z czasem nabiera charakteru i nie przestaje elegancko się prezentować.

Blaty marmurowe w prowansalskim stylu

Blaty marmurowe wspaniale będą wyglądały w prowansalskich aranżacjach. W tym wypadku najlepiej wybierać jasny, beżowy kamień, który rozświetli przestrzeń i wpisze się w filozofię tego stylu. Co więcej, świetnie się skomponuje z białymi meblami, zasłonami oraz dodatkami. Aby nieco stonować prowansalski wystrój, warto zdecydować się na blat marmurowy, w który zostanie wbudowany zlew z tego samego materiału, dzięki czemu nie będzie się wyróżniać. To dobre rozwiązanie także w łazience. Dobrze sprawdzą się w niej blaty marmurowe, które dopasowane są do prowansalskiej komody z umywalką. Taki mebel prezentuje się ekskluzywnie i efektownie.

Blaty marmurowe jako parapet

Blaty marmurowe są ciekawą alternatywą dla standardowych parapetów. Dobrze sprawdzą się w tej roli, szczególnie, jeśli na parapecie chce się umieścić donice z kwiatami. Blaty marmurowe są odporne na wilgoć oraz zarysowania, dlatego będą mogły posłużyć w pomieszczeniu przez długi czas. Co więcej, mają elegancki wygląd, dlatego sprawdzają się w tradycyjnej, stylowej aranżacji.

Ze względu na szlachetność materiału parapety, blaty oraz meble z marmuru zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu.