Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Białe meble

350 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność
Filtr
Biały

Wnętrza z białymi meblami

Białe meble to jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji mieszkań. To również świetny sposób na wprowadzenie wrażenia czystości i świeżości do twojego domu. W aranżacji jest najbardziej uniwersalną barwą, gdyż pasuje do wszystkich pozostałych. To także kolor, który optycznie powiększa wnętrza i sprawia, że stają się pełne światła. Białe meble to doskonały sposób na stworzenie eleganckiej aranżacji, która nigdy nie wyjdzie z mody. Niczym niezapisana kartka będąca doskonałą bazą do dekorowania. Radzimy, jak zaaranżować pomieszczenia z przewagą bieli.

Białe wnętrza

Białe wnętrza są tak efektowne i uniwersalne, że można w ten sposób zaaranżować całe mieszkanie. Biel równie dobrze może zostać jedyną barwą, jak i może zostać złamana kolorowymi meblami i dodatkami. Taki dom będzie ostoją elegancji i niczym niezmąconego spokoju.

Aranżując pokój dla dziecka lub nastolatka, warto postawić na uniwersalną bazę, a także na bieżąco konsultować się z przyszłym mieszkańcem pomieszczenia. Trzeba też pamiętać, że im starsze dziecko, tym bardziej zmieniają się jego potrzeby, a pokój dziecięcy powinien współgrać z zainteresowaniami pociechy. Nastolatek z chęcią podkreśla swój indywidualizm, dlatego rodzice powinni dać mu tę możliwość. Biały pokój młodzieżowy to wnętrze dość uniwersalne, w którym za pomocą dekoracjemożna w każdej chwili dokonać błyskawicznej metamorfozy. Dowiedz się, jakie jeszcze ma zalety!

Aranżacja pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie i wynik wspólnej pracy rodziców z dzieckiem. Wnętrze powinno być wygodne, funkcjonalne, a przy tym ciekawe oraz wyraziste. Najlepszym trikiem jest zadbanie o uniwersalną bazę, którą nastolatek może ubarwiać wybranymi przez siebie dodatkami. Biały pokój młodzieżowy stanowi świetny przykład takiego rozwiązania. To doskonała propozycja zwłaszcza do niedużego pokoju. Biel ma, bowiem tę doskonałą cechę, że optycznie powiększa wnętrza. Ponadto jest bardzo uniwersalna – można z nią łączyć właściwie wszystkie kolory. Jasny, biały pokój młodzieżowy idealnie sprawdza się zarówno podczas nauki, jak i realizowania hobby. Aby aranżacja nie była zbyt monotonna, jedną ze ścian można pomalować na inny kolor. Dobrym pomysłem bywa zastosowanie ciekawej tapety bądź fototapety. Podłogę warto zaś wyłożyć jasnymi panelami drewnianymi, a następnie przyozdobić dywanem o stonowanym designie, na przykład w stylu skandynawskim.

Bielenie mebli – metoda przecierania

Bielenie mebli metodą przecierki sprawi, że będą wyglądały na stare i bardzo stylowy. Świetnie maluje się i przeciera meble wykonane z litego drewna: dębu, sosny, brzozy oraz buku.

Warto przygotować ciemniejszą bejcę i białą farbę akrylową do drewna lub dwa kolory farb akrylowych, świecę z białego wosku, pędzel, grubo- i drobnoziarnisty papier ścierny, szmatkę i nożyk.

 • Oczyść mebel z kurzu, przetrzyj go kilkakrotnie wilgotną szmatką i zostaw do wyschnięcia.
 • Jeśli mebel posiada warstwę lakieru to należy ją uprzednio usunąć papierem ściennym (najpierw grubszym, a potem drobniejszym).
 • Miejsca, które pragniesz podkreślić: zdobienia, listwy, krawędzie, pomaluj rozcieńczoną farbą lub bejcą w wybranym kolorze (świetnie sprawdzają się tu brązy i błękity). Pozostaw do wyschnięcia.
 • Aby uzyskać nierównomierny i naturalny efekt przecierki, posmaruj wcześniej pomalowane miejsca woskiem. Woskowanie sprawi, że kolejne warstwy farby nie wnikną w strukturę drewna.
 • Pokryj cały mebel białą farbą, najlepiej kilkakrotnie, z przerwami na schnięcie. Nie dopuść do powstania zacieków.
 • Miejsca pokryte dodatkową warstwą farby i woskiem trzeba przetrzeć nożykiem. Nie naciskaj zbyt mocno – w ten sposób uzyskasz ładny efekt.
 • Bielenie mebli – pasta wybielająca

  Bielenie mebli za pomocą pasty wybielającej polega na przetarciu drewna specjalną, sklepową pastą z wosku i pigmentu. Na drewnianych powierzchniach pojawią się charakterystyczne białe żyłki, które sprawią, że mebel będzie wyglądał starzej. Najlepiej do wybielania nadaje się drewno porowate – na przykład dąb lub jesion.

  Kup w sklepie pastę wybielającą, przygotuj bejcę wodną w wybranym kolorze, metalową szczotkę, twardy pędzel, szmatkę oraz grubo- i drobnoziarnisty papier ścierny.

 • Pierwszy krok - oczyść mebel z kurzu, przetrzyj go kilkakrotnie wilgotną szmatką i zostaw do wyschnięcia.
 • Jeśli mebel jest lakierowany, usuń warstwę lakieru papierem ściernym (najpierw grubszym, a potem drobniejszym).
 • Pomaluj powierzchnię mebla bejcą, poczekaj aż wyschnie.
 • Za pomocą metalowej szczotki zrób w drewnie drobniutkie rowki zgodnie z ułożeniem słojów.
 • Nałóż pastę wybielającą tak, aby dobrze wypełniła rowki i zaczekaj, aż pasta wyschnie.
 • Przetrzyj powierzchnię mebla suchą szmatką.
 • Pokryj powierzchnię mebla lakierem.
 • Bielenie mebli – biel w różnych stylach

  Białe wnętrza kojarzą się głównie ze stylem skandynawskim. Ten kolor jest ich obowiązkowym elementem. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest wyznacznikiem stylu scandi. Białe ściany i podłogi łączy się z meblami i dekoracjami w tym samym kolorze. To daje efekt surowej ekstrawagancji. Białe wnętrza nie muszą kojarzyć się tylko z mroźną północą, są przecież kwintesencją stylu prowansalskiego. Takie aranżacje udekorowane misternie wykonanymi dodatkami są niezwykle ciepłe i przytulne. Biel to symbol elegancji, dlatego sprawdzi się w mieszkaniach w stylu pałacowym, a nawet glamour, gdzie może być przełamana transparentnym szkłem i delikatnym srebrem. Białe meble to świetna baza do stworzenia oryginalnego wnętrza dzięki dobraniu odpowiednich dodatków.