Sypialnia szara

81 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Szara sypialnia i modne dodatki

Aby szara sypialnia stała się przytulnym i ciepłym miejscem zachęcającym do wypoczynku, należy postawić na modne, ale jednocześnie funkcjonalne dodatki, które nadadzą jej wyjątkowego charakteru. Jeśli szarość dominuje na ścianach, warto zainwestować w miękkie i wygodne tekstylia: narzutę na łóżko, gruby dywan, koce i poduszki. Zwłaszcza te ostatnie mogą stanowić niezwykłą ozdobę. Dopuszczalne są kolorowe motywy kwiatowe i roślinne, a także eleganckie kraty oraz wesołe kropki. Jeśli zaś w sypialni dominują szare meble oraz dodatki, dobrym rozwiązaniem jest żywy, kontrastowy kolor ścian. Wprowadzi on do wnętrza nieco energii oraz radości. Ciekawym pomysłem jest także szara sypialnia w postaci trzech ścian utrzymanych w tym odcieniu oraz jednej bardzo jaskrawej. Stylowe będzie zwłaszcza połączenie szarości z czerwienią, żółcieniami lub turkusem. Wybór kolorów jest dowolny – wszystko zależy tylko od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Szara sypialnia w różnych stylach

  • Szara sypialnia to pomieszczenie, które dzięki doborowi odpowiednich kolorów i dodatków może nabrać ciekawego charakteru.
  • Styl skandynawski – szara sypialnia w stylu skandynawskim jest przestrzenna i funkcjonalna. Sprawdzą się w niej duże ilości jasnych tkanin, naturalne materiały, takie jak drewno czy skóra oraz proste dekoracje.
  • Styl prowansalski – szara sypialnia może mieć również ciepły i kobiecy styl rodem z Prowansji. Warunkiem jest wkomponowanie we wnętrze dodatków w kolorze pastelowego różu i fioletu, a także liczne motywy kwiatowe.
  • Styl loftowy – szara sypialnia w stylu loftowym powinna być dość ciemna, najlepiej w głębokich odcieniach grafitu. Będą do niej pasować funkcjonalne tekstylia oraz materiały rodem z przestrzeni fabrycznych, takie jak metal, cegła czy beton.
  • Styl glamour – w tym przypadku szara sypialnia to przede wszystkim wszelkie odcienie srebra. Mogą one występować zarówno w postaci kolorów ścian, marmurowych podłóg oraz błyszczących satynowych lub atłasowych tekstyliów.

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu, dlatego warto nadać jej oryginalny charakter. Znajdź, więc swoje inspiracje i w sypialni postaw na eleganckie odcienie szarości. Na WestwingNow znajdziesz mnóstwo oryginalnych mebli i dodatków w szarym kolorze. Jednak aranżując sypialnię uważaj, żeby nie przesadzić z jednym kolorem. Jeśli wszystko będzie szare zrobi się po prostu smutno i nieciekawie. Monochromatyczne wnętrza urządzone tylko jednym kolorem są kompletnie passe. Dlatego potraktuj szarość, jako doskonałą bazę i łącz ją z innymi kolorami. Tylko wtedy twoja sypialnia szara będzie bajecznie kolorowa!