Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Biel to barwa wielu możliwości – szczególnie w aranżacji. Rozjaśnia wnętrze, powiększa je optycznie i wprowadza lekki, przytulny nastrój. Nic, więc dziwnego, że w wielu sypialniach króluje białe łóżko. Sprawdza się ono zarówno we wnętrzach nowoczesnych, skandynawskich, jak i tych z prowansalską nutą. Wszystko zależy od formy łóżka i detali. Łóżko białe to dobry wybór do małej sypialni bez względu na styl wystroju, ponieważ zawsze powiększy ją optycznie i doda zmysłowej lekkości. Aby doskonale pasowało do wnętrza, warto zwrócić uwagę na zdobienia i design całości. Najlepszym materiałem na ramę łóżka jest metal lub lite drewno. Oba te materiały wyglądają atrakcyjnie, gdy są pokryte białą farbą.

Biel w sypialni

Biel jest barwą uniwersalną i ponadczasową, o czym świadczy jej popularność zarówno w chłodnej Skandynawii, jak i słonecznej oraz pachnącej lawendą Prowansji. W aranżacji może zyskiwać różne wcielenia – od nowoczesnego minimalizmu przez przytulną klasykę aż po pałacowy szyk. Bez względu na to, jaki styl króluje we wnętrzu, biel powiększy je optycznie, wprowadzi do niego więcej światła, lekkości i przyjemnego nastroju. Co więcej, stanowi także idealne tło dla wszystkich pozostałych barw. Dzięki temu biała baza aranżacji umożliwia błyskawiczną metamorfozę wnętrza za pomocą dodatków. Sypialnia to świetne miejsce na białe łóżko – staje się ono osią przytulnej aranżacji. Jednak biel to nie tylko barwa dla dorosłych. Również w pokoju dzieci doskonale się odnajdzie. Warto zwrócić uwagę na łóżko białe piętrowe, które nie przytłoczy aranżacji, nawet, jeśli będzie bardzo duże.

Łóżko białe drewniane czy metalowe?

Łóżko białe, jak każde inne, powinno być nie tylko piękne, lecz także solidne. Tę ostatnią właściwość zapewniają dwa popularne materiały – drewno i metal. Łóżko białe drewniane, – choć gatunki egzotyczne, takie jak tek, zachwycają solidnością, warto przekonać się do rodzimych materiałów, jak dąb, buk, olcha czy sosna. Drewno dębowe czaruje długowiecznością, lecz jest z tego tytułu także bardzo drogie. Tańsze będą bukowe czy sosnowe. Stolarze od wieków doceniają właściwości drewna sosnowego, które łatwo poddaje się obróbce. Łóżko białe wykonane z litej sosny to przy okazji dobry wybór dla alergików. Taki materiał ma właściwości antystatyczne, dzięki czemu nie przyciąga kurzu. Łóżko białe metalowe – tu bez wątpienia królują łóżka kute i misterna metaloplastyka. Łóżko metalowe zachwyca solidnością w połączeniu z optyczną lekkością. Biały metal pięknie zaprezentuje się w sypialni prowansalskiej albo też takiej z nutką pałacową.

Łóżko białe a styl aranżacji

Biel jest barwą uniwersalną, jednak nie każde łóżko białe wpisze się w aranżację dowolnego domu. Równie istotne są materace, które powinny kompozycyjnie współgrać z ramą łóżka. Warto wziąć pod uwagę dominujący styl wnętrzarski i własne oczekiwania z tym związane:

  • Styl prowansalski – łóżko białe metalowe z misternie dekorowanym zagłówkiem to zawsze bezpieczna opcja. Jeśli drewniane, to najlepiej na toczonych nóżkach i pełne okrągłych, łagodnych form na przykład w zagłówku.
  • Styl skandynawski – najlepiej łóżko proste, bez zbędnego dekoru. Scandi kocha aranżacyjną dyscyplinę, do której można wprowadzić przytulne dodatki.
  • Styl nowoczesny – w nim można sobie pozwolić na aranżacyjną fantazję. Na rynku można znaleźć łóżka w intrygujących formach, na przykład o zaokrąglonych kształtach przypominających niemal statek kosmiczny.
  • Styl glamour – łóżko białe o prostym designie, i tym bardziej pałacowym, doskonale odnajdzie się w takim wnętrzu. Kluczem są dodatki – na przykład biel w połączeniu z czernią to typowo elegancki duet.

Łóżko białe stanowi doskonały wybór do sypialni bez względu na dominujący styl aranżacyjny. Pozwala się wyciszyć i poczuć harmonię, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniu do relaksu.

Białe łóżko i inne dodatki — urządź sypialnię marzeń z WestwingNow!

Narzekasz na brak miejsca lub pragniesz w pełni wykorzystać to, które jest dostępne? Dobierz odpowiednie białe łóżko do swojej sypialni. Na WestwingNow możesz wybrać model, który najbardziej ci odpowiada. W naszym asortymencie znajdziesz wszystko, co niezbędne do urządzenia przytulnej i wygodnej sypialni: eleganckie kapy, narzuty i poduszki dekoracyjne, piękną pościel, koce i pledy. Zadbaj o relaksującą atmosferę dzięki naszym lampom, lampionom i świecznikom. Romantyczna sypialnia w stylu shabby chic? Nowoczesny minimalizm? A może oryginalne wnętrze w stylu marynistycznym? Na WestwingNow znajdziesz nie tylko łóżka białe, ale też wszystko, co niezbędne do stworzenia inspirującej aranżacji!

Łóżka białe

4 Produkty