Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Latarenki

  48 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr

  Latarenki ozdobne na każdą okazję

  Dekoracje świetlne zawsze zapewnią niezwykły, bajkowy efekt, dlatego zarówno na przyjęciach, jak i w eleganckich restauracjach często można zobaczyć latarenki, lampiony, świece. Są one także wykorzystywane do dekorowania wnętrz, dzięki czemu nie muszą już być rezerwowane tylko na specjalne okazje.

  Zarówno w latarenkach, jak i lampionach światło najczęściej emitują świece, bardzo często wykorzystywane są tzw. tealighty. Są też modele z wmontowaną lampką LED, które dostarczają więcej światła i są bardziej bezpieczne.

  Latarenki – romantyczna oprawa świec

  Świece ogrodowe przydają się zarówno podczas wieczornego garden party, jak i kolacji we dwoje. Na stole warto je eksponować właśnie w świecznikach, lampionach i latarenkach. Ciekawy efekt świetlny zapewniają ażurowe lampiony w stylu orientalnym. Wykonuje się je najczęściej z ceramiki bądź metalu. Podczas romantycznej kolacji doskonale sprawdzają się białe latarenki wykonane z drewna albo metalu. Oprócz stołu warto też ozdobić otoczenie – i tu także przydadzą się świece ogrodowe. Najlepiej umieścić je w latarenkach i lampionach, a następnie rozwiesić na drzewach, przy ścianach albo stropach altanki. Świece ogrodowe mogą też pełnić dodatkową funkcję - odstraszać komary, które potrafią być bardzo uciążliwe. Warto wybierać świece ogrodowe zapachowe z olejkami eterycznymi, których komary najbardziej nie lubią, np. o aromacie mięty, lawendy, goździków, cynamonu czy pomarańczy.

  Latarenki ozdobne na każdą okazję

  Dekoracje świetlne zawsze zapewnią niezwykły, bajkowy efekt, dlatego zarówno na przyjęciach, jak i w eleganckich restauracjach często można zobaczyć latarenki, lampiony i girlandy świetlne. Są one także wykorzystywane do dekorowania wnętrz, dzięki czemu nie muszą już być rezerwowane tylko na specjalne okazje.

  Najprostsze lampiony to małe świeczki zamknięte w szklanych kloszach lub słoikach. Zależnie od okazji można łatwo zmienić ich wygląd, odpowiednio dekorując ich wnętrze. Lampiony doskonale sprawdzają się w roli lamp sufitowych. Są to zwykle papierowe kule z wyciętym u podstawy otworem. Jeden duży lampion lub kilka mniejszych może stać się stylową dekoracją zadaszonego tarasu lub ogrodowej altany. Jednak by je zastosować w ogrodzie trzeba mieć pewność, że pogoda nie sprawi przykrej niespodzianki.

  Kupując lampiony ogrodowe, warto zwrócić uwagę, czy zostały wykonany z materiałów, które dobrze zniosą kaprysy pogody. Idealnie w tej roli sprawdzają się drewniane lampiony ogrodowe dostępne w stylach od romantycznych, z prowansalską duszą, poprzez nowoczesne, aż po orientalne. Latarenki ogrodowe występują również w wersji metalowej. Bardzo popularne są modele przypominające starodawne klatki dla ptaków. Ze świeczką wewnątrz zmienią ogród w romantyczną aranżację z nutą prowansalską lub shabby chic. Ceramiczne lampiony ogrodowe zwykle są stylizowane na antyczne lub orientalne.

  Nie trzeba mieć umiejętności dekoratora wnętrz, by za pomocą latarenek czy świec wykreować niepowtarzalny klimat we wnętrzu lub w ogrodzie. Odkryj nasz szeroki asortyment latarenek na WestwingNow i kup swój ulubiony model!