Latarenki

5 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Latarenki w różnych stylach

Warto zwrócić uwagę, z czego wykonana jest latarenka, którą zamierzamy wykorzystać do udekorowania wnętrza lub ogrodu. Zwolennikom naturalnych materiałów z pewnością spodobają się drewniane modele. Ponieważ gorzej znoszą one wszelkie zmiany temperatury, pogody lub wilgotności powietrza, dlatego lepiej udekorować nimi wnętrze domu niż na przykład taras lub ogród. Z kolei latarenka z nierdzewnej stali sprawdzi się idealnie w różnych warunkach pogodowych, stąd najczęściej wybiera się ją do dekoracji ogrodów. Latarenki są dostępne w różnych stylach:

  • Shabby chic – miłośnicy tego romantycznego stylu będą zachwyceni latarenką z lekko postarzanego, pomalowanego na biało drewna. W sypialni dzieci latarenka z wkładem elektrycznym zastąpi lampkę na stoliku nocnym.
  • Styl prowansalski – metalowe, postarzane latarenki są idealnym dodatkiem do wnętrza urządzonego w tym stylu oraz na romantyczne kolacje w ogrodzie.
  • Styl industrialny – latarenka ociepli nieco tę surową aranżację. Warto ją ustawić na parapecie lub w rogu sypialni, a także na tarasie lub balkonie w otoczeniu roślin w minimalistycznych doniczkach.

Lampiony do domu i ogrodu

Najprostsze lampiony to małe świeczki zamknięte w szklanych oprawach lub słoikach. Zależnie od okazji można łatwo zmienić ich wygląd, odpowiednio dekorując klosz. Lampiony doskonale sprawdzają się w roli lamp sufitowych. Są to zwykle papierowe kule z wyciętym u podstawy otworem. Jeden duży lampion lub kilka mniejszych może stać się stylową dekoracją zadaszonego tarasu lub ogrodowej altany. Jednak by je zastosować w ogrodzie trzeba mieć pewność, że pogoda nie sprawi przykrej niespodzianki.

Kupując lampiony ogrodowe, warto zwrócić uwagę, czy zostały wykonany z materiałów, które dobrze zniosą kaprysy pogody. Idealnie w tej roli sprawdzają się drewniane lampiony ogrodowe dostępne w stylach od romantycznych, z prowansalską duszą, poprzez nowoczesne, aż po orientalne. Lampiony ogrodowe występują również w wersji metalowej. Bardzo popularne są modele przypominające starodawne klatki dla ptaków. Ze świeczką wewnątrz zmienią ogród w romantyczną aranżację z nutą prowansalską lub shabby chic. Ceramiczne lampiony ogrodowe zwykle są stylizowane na antyczne lub orientalne.

Solarne lampiony ogrodowe

Lampiony solarne to zupełnie inny rodzaj lampionów ogrodowych. W ich przypadku na dalszy plan schodzi rola dekoracyjna – są stworzone głównie po to, by oświetlać ogród. Energia słoneczna skumulowana podczas całego dnia, uwalniana jest po zmroku w postaci białego, delikatnego światła. Dzięki solarnym lampionom ogrodowym bardzo łatwo i pięknie można oświetlić ogrodowe ścieżki, okolice altany czy oczko wodne. Niewątpliwą ich zaletą jest niska cena i duża trwałość.

Czaszki ozdobne

Warto wspomnieć o dekoracjach w kształcie czaszki lub dekorowanych motywem czaszki, gdyż ostatnio stały się one bardzo modne. Czaszki ozdobne nadają wnętrzom tajemniczy charakter - dziś już nie straszą, lecz są ciekawym, estetycznym dodatkiem. Nic zatem dziwnego, że pojawiły się także lampiony w kształcie czaszek lub, np. papierowe, zdobione wzorem czaszki. Można umieszczać w nich ledowe źródła światła, zdarzają się też modele czaszek ozdobnych przystosowane do świeczek.

Nie trzeba mieć umiejętności dekoratora wnętrz, by za pomocą latarenek, lampionów czy świec wykreować niepowtarzalny klimat we wnętrzu lub w ogrodzie.

Odkryj nasz szeroki asortyment latarenek na WestwingNow i kup swój ulubiony model!