Latarenki i świeczniki

30 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Świeczniki a lampiony

Dobre oświetlenie to ważny element każdej aranżacji. Obok tradycyjnych lamp i lampek, dobrze jest uzupełnić wnętrze eleganckim źródłem naturalnego światła, czyli blasku ognia. Tu z pomocą przychodzą różnego rodzaju lampiony. W swojej pierwotnej formie wykonywane były w Chinach z papieru ryżowego. Jednak na Starym Kontynencie od dawna popularniejsze były lampiony zrobione z połączenia drewna i szkła.

Lampiony drewniane znane są od setek lat. Zanim Thomas Edison zaprezentował swoją żarówkę w XIX wieku, lampiony ze świeczką wewnątrz były jedynym źródłem światła w domu. Dziś ta funkcja nie jest już tak ważna, ważniejsza jest dekoracyjna rola, którą lampiony pełnią w aranżacji. Nie do przecenienia jest nastrój, który tworzy płomień ognia w pięknej, stylowej oprawie. Dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach, tak żeby każdy mógł znaleźć idealną dla siebie propozycję.

Świeczniki - romantyczne lampiony drewniane

Wśród lampionów drewnianych najczęściej spotyka się modele z romantyczną duszą. Takie dekoracje swym wyglądem przypominają starodawne oprawy latarni ulicznych. Do tego bywają rzeźbione i zdobione misternie wykonanymi wzorami. Często ich drewniana konstrukcja malowana jest na biały kolor lub pastelową barwę. To sprawia, że mają delikatny, romantyczny charakter. Pięknie zaprezentują się w aranżacji z nutą prowansalską lub shabby chic.

Orientalne lampiony drewniane

W krajach Dalekiego Wschodu lampiony pełnią ważną funkcję od setek lat. Według feng shui ogień w domu odpowiada za sławę i spełnienie. W Chinach papierowe lampiony puszczane do nieba mają zabrać troski i przynieść szczęście. Nie dziwne, że doczekały się solidnej wersji wykonanej z drewna. W orientalnych odmianach lampiony drewniane wykonuje się z egzotycznych odmian drzew. Dekoruje się je kolorowymi malunkami i kryształkami jak ozdobne świeczniki. Taka dekoracja wprowadzi do aranżacji poczucie harmonii i sprawi że dom zmieni się w oazę przytulności – to idealny dodatek do wnętrz w stylu boho!

Miłośnicy nowoczesnych aranżacji także znajdą dla siebie oryginalne lampiony drewniane. Zwykle mają proste, geometryczne kształty i wesołe kolory. Staną się subtelną dekoracją wnętrz w stylu skandynawskim, loftowym i modernistycznym. Wieczorem rozświetlą pokoje ciepłym blaskiem żywego ognia. To sprawi, że nawet lekko surowe wnętrza zyskają przytulny element.

Lampion drewniany w domu i ogrodzie

Lampiony drewniane oraz świeczniki to świetna propozycja na ocieplenie domowej aranżacji. Pięknie zaprezentują się jako dekoracja parapetu lub półki. Chętnie przyozdobią również inne meble. Dobrze będą wyglądały powieszone w oknie, czy ustawione przy ścianie. Dzięki nim wnętrza otulone zostaną ciepłym blaskiem świec w pięknej oprawie.

Wiosną i latem jak najwięcej czasu spędza się w ogrodzie lub na tarasie. Dla oświetlenia przestrzeni lampiony drewniane będą świetną propozycją. Są znacznie bardziej wytrzymałe od lampionów papierowych. Pięknie zaprezentują się powieszone lub postawione w otoczeniu przyrody. Migocący płomień świecy będzie pięknie zabezpieczony przed wiatrem, dzięki temu wieczorne godziny na świeżym powietrzu będą jeszcze bardziej przyjemne. Praktyczną dekorację biesiadnego stołu mogą stać się drewniany lampiony lub świeczniki.

Odkryj nasz szeroki asortyment świeczników na WestwingNow i kup swój ulubiony model!