Lampy ceramiczne

26 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Idealne lampy z ceramiki

Różnorodność wzorów, kolorów, tworzyw i zastosowań współczesnych lamp zadziwia. Czy jednak lampa, która jest piękna, da odpowiednio dużo światła? Czy żyrandol z tysiącami kryształków łatwo się czyści? Każdy, kto kiedykolwiek urządzał wnętrze, dobrze zna te dylematy. Przy wyborze idealnej lampy nie należy kierować się wyłącznie modą – trzeba uwzględnić przede wszystkim indywidualne potrzeby i gusta. Kiedy nie wiemy, na co się zdecydować, dobrym wyborem mogą być lampy z ceramiki? Lampy ceramiczne mogą przybierać różne kształty. Najczęściej występują w formie pękatej, ceramicznej podstawy, na której umocowana jest świetlówka przykryta kloszem lub abażurem.

Lampa ceramiczna, która tworzy nastrój

Lampa ceramiczna zwieńczona półprzezroczystym abażurem, ustawiona na komodzie w salonie sprawi, że światło delikatnie sączące się spod klosza ku górze i dołowi zarazem stworzy unikalny, lekko klubowy nastrój. Im więcej w pomieszczeniu lamp i im jaśniejsze są kolory ich abażurów, tym pogodniej i bardziej świeżo wygląda wnętrze.

Lampy z ceramiki czasami zmienne jak kameleon

Ceramika, z której wykonana jest lampa, nadaje się do malowania. Daje to wiele możliwości szybkiego i niedrogiego „liftingu” wnętrza. Z tego względu lampy ceramiczne odpowiednie będą dla osób kreatywnych i lubiących zmiany.

Lampy z ceramiki w roli głównej

Jeśli zdecydujemy się na wybór lampy ceramicznej, należy podjąć decyzję, co do jej wyglądu: oprawy, kształtu, koloru, wielkości i stylu. Warto przy tym stosować się do kilku uniwersalnych zasad.

  • Należy dostosować wielkość lampy do rozmiarów pomieszczenia, w którym ma stanąć, a także do gabarytów mebla (na przykład stołu lub komody), na którym zamierzamy lampę postawić. Lampa musi być proporcjonalna – ani zbyt delikatna, ani zbyt masywna.
  • Do małych wnętrz należy wybierać lampy ceramiczne z jasnymi, półprzezroczystymi abażurami, by optycznie powiększyć pomieszczenie.
  • Do wnętrz rustykalnych pasują pękate i matowe lampy ceramiczne – mogą być wzorzyste, ale ich design nie powinien dominować, ani „kłócić się” z resztą otoczenia.
  • Nowoczesne wnętrza zostaną doskonale dopełnione przez proste i smukłe lampy ceramiczne bez ornamentów, jednorodne kolorystycznie lub szkliwione połyskliwą farbą.
  • Do wnętrz w stylu francuskim idealne będą lampy ceramiczne w matowych i jasnych odcieniach – takich jak biel, beż, taupe oraz écru.

Odpowiednie światło

Odpowiednio dobrane oświetlenie może całkowicie odmienić charakter wnętrza. Ciężkie meble z pluszu przy odpowiedniej ilości światła mogą sprawiać wrażenie lżejszych, a ciemne ściany nie będą kojarzyły się z ponurą atmosferą, lecz z przytulnością. Dlatego każda lampa wybierana do aranżacji wnętrza powinna stanowić przemyślany wybór — poza tym, że rozświetla wnętrze, swoją estetyką może nadać mu zupełnie nowy styl, lub dodatkowo go podkreślić. Każdy, kto ceni sobie ekstrawaganckie i luksusowe rozwiązania powinien sprawdzić, czy odpowiednim wyborem nie byłyby lampy z ceramiki. Ten niepozorny dodatek sprawi, że we własnym domu będzie można poczuć się wytwornie i elegancko.

Polska poetka Anna Kamieńska napisała kiedyś, że po prawdziwe światło trzeba wchodzić w głęboką ciemność. Czasem wystarczy jednak przekroczyć próg własnego domu, aby znaleźć jego przyjemny, ciepły blask. Dlatego w holu warto zamontować kinkiety lub lampy podłogowe. Będą codziennie witać domowników delikatną, nierażącą w oczy poświatą. Oświetlenie jest bardzo ważne nie tylko dla dekoracji, ale także dla zdrowia. Warto, więc przemyśleć i sprawdzić, jakie lampy powinny znaleźć się w każdym pomieszczeniu WestwingNow w swojej ofercie oferuje lampy z ceramiki.