Lampy zielone

29 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Jaki rodzaj zielonej lampy wybrać?

Na rynku znaleźć można przeróżne rodzaje lamp. Wybór tej odpowiedniej zależy od indywidualnych preferencji kupującego, konkretnych potrzeb oraz pomieszczenia, w którym ma stanąć. Zielona lampa stojąca sprawdzi się w salonie, gdzie umieszczona obok sofy stworzy miejsce do relaksu. Można ją wykorzystać także w sypialni lub pokoju dzieci, jako lampkę nocną. Z kolei zielona lampa wisząca – czy w postaci żyrandola, czy oświetlenia typu led – oprócz funkcji praktycznych, będzie także znakomitą dekoracją wnętrza. Aby zielona lampa należycie spełniała wszystkie swoje zadania, powinna zostać wyposażona w odpowiednią żarówkę. Jeżeli głównym wyznacznikiem ma być oszczędność prądu, najlepszym wyborem będzie żarówka energooszczędna, która zużywa aż do 80% mniej prądu i świeci od 6 do nawet 15 tyś. godzin. Ważna jest również jej moc – jaśniejszy promień światła jest potrzebny do czytania lub nauki.

Zielona lampa do wnętrz w różnym stylu

Zielona lampa może być bardzo oryginalną dekoracją każdego pomieszczenia. Należy jedynie zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana oraz jej ogólny design.

  • Styl glamour – cechuje się obecnością luksusowych, bogato zdobionych i błyszczących dodatków. Sprawdzi się w nim wisząca zielona lampa z kryształków, przypominająca ludwikowskie żyrandole.
  • Styl vintage – chętnie wykorzystuje przedmioty z poprzednich epok lub na takie stylizowane. Będzie do niego pasować stojąca lampa z zielonym, materiałowym abażurem rodem z PRL-u.
  • Styl angielski – charakteryzuje go obecność dużej ilości tkanin i tapicerowanych mebli. W tym wypadku idealnym dodatkiem będzie zielona lampa na drewnianej nóżce i abażurem zdobionym frędzlami.
  • Styl rustykalny – ciepły, swojski i przytulny. Kuchnię w stylu rustykalnym świetnie udekoruje oryginalna zielona lampa zbudowana z butelek przymocowanych do drewnianej obręczy.
  • Styl kolonialny – łączy motywy orientalne i klasyczne. Kolonialny gabinet zyska charakteru, jeśli znajdzie się w nim wisząca zielona lampa naftowa z bogatą ornamentyką inspirowaną odległymi kulturami.
  • Styl nowoczesny – prosty, minimalistyczny oraz funkcjonalny. Do nowoczesnego salonu będzie pasować stojąca lampa zielona z plastikową obudową oraz na błyszczącej, chromowanej nóżce.

Zielona lampa to dodatek, który – przy odrobinie twórczej inwencji – nada zupełnie nowego charakteru każdemu wnętrzu. Znajdź, więc swoje inspiracje i udekoruj nią salon lub kuchnię! Do pokojów dziecięcych świetnie będzie pasować jasna mięta, delikatna, stonowana, nie będzie rozpraszać wzroku dziecka, a przeciwnie - uspokajać i łagodzić. Ale już starsze dzieci i młodzież z pewnością bardziej zadowolą odważniejsze odcienie. Zieleń soczysta, energetyczna, popartowa, to fajna propozycja na lampę w tym kolorze do pokoju nastolatka. Lampy z w tym kolorze spełnią dobrze swoją rolę również w sypialni. Zielona lampa zestawiona na przykład z jedną ścianą pomalowaną na ten kolor, stworzy w sypialni rodzaj azylu, w którym przyjemnie wypoczniemy, bo jak wiadomo zieleń ma właściwości kojące. Lampy zielone to ciekawe rozwiązania, których nie należy się bać.