Lampy: szary

LP_Light-Guide_Desktop
149 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Lampa szara podłogowa

W salonie, obok kompletu wypoczynkowego, nie powinno zabraknąć ciekawej w formie lampy podłogowej. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy projekty:

  • Lampa szara na trójnogu – znana od dziesięcioleci, współcześnie przeżywa drugą młodość. Wyróżnia się nietuzinkowym designem oraz lekkością optyczną. Skośne nóżki zaś to znak rozpoznawczy stylu retro, który jest jednym z najpopularniejszych dziś w aranżacji wnętrz.
  • Lampa szara kreślarska – w wersji podłogowej jest dość wysoka i bardzo praktyczna. Łatwo można ustawić klosz na pożądanej wysokości bądź pod wymaganym kątem. Podobnie jak model na trójnogu, jest bardzo lekka optycznie. Sprawdza się w każdej aranżacji z nowoczesną nutą.
  • Lampa szara z długim wysięgnikiem – doskonały wybór do dużego salonu. Nowoczesne meble i dodatki tworzą z nią efektowną kompozycję. Jest też bardzo praktyczna, ponieważ łatwo nakierować klosz zarówno nad kanapę, jak i nad fotel czy stolik kawowy. Dobrze dobrana lampa szara na wysięgniku staje się prawdziwą królową strefy wypoczynkowej.

Lampy szare stołowe i biurkowe

Lampy szare to również drobne, ciekawe akcesoria dekoracyjne, za pomocą których można podkreślić i ukoronować dominujący styl wnętrzarski. W domowym biurze doskonale sprawdza się lampa szara kreślarska, którą można dowolnie regulować. Jest przy tym prosta w formie i lekka optycznie, dlatego stanowi świetny wybór do aranżacji z nowoczesną nutą. Warto również zwrócić uwagę na modele, które wyróżniają się klasycznym designem. To przede wszystkim lampa szara stołowa z tekstylnym abażurem. Podstawa lampy może być prosta i lśniąca bądź bogato zdobiona. Ciekawie prezentują się też podstawy szklane, białe bądź srebrzyste i lekko transparentne. Lampa szara stołowa wspaniale odnajduje się zarówno w sypialni na szafce nocnej, jak i w salonie – na komodzie bądź konsoli.

Jeśli nie lampy, to co?

Klasyczne lampy posiadają wiele zamienników. Jednym z najpopularniejszych jest oświetlenie LED. Diody LED są bardzo małe, dlatego można zamontować je niemal wszędzie: w podwieszanym suficie, w ozdobnych gzymsach i sztukateriach, pod listwami podłogowymi, a nawet w panelach mebli. Oświetlenie LED może mieć różne natężenie i kolory. Informacje na temat ich mocy szukaj na opakowaniu. Każdy sklep powinien być wyposażony w przelicznik mocy i natężenia światła w standardowych żarówkach i diodach LED. Takie lampy idealne rozwiązanie dla osób, które lubią podkreślać wnętrza nastrojowym, nienachalnym światłem.

W łazienkach i kuchniach coraz częściej królują halogeny. Żarówki, które wypełnia gaz szlachetny, reprezentują tak zwane oświetlenie punktowe. Ich chłodne światło pokochają zwłaszcza niewielkie wnętrza. Halogeny, podobnie jak oświetlenie LED, są zdecydowanie łaskawsze dla portfela niż klasyczne lampy.

Polska poetka Anna Kamieńska napisała kiedyś, że po prawdziwe światło trzeba wchodzić w głęboką ciemność. Czasem wystarczy jednak przekroczyć próg własnego domu, aby znaleźć jego przyjemny, ciepły blask. Dlatego w holu warto zamontować kinkiety lub lampy podłogowe. Będą codziennie witać domowników delikatną, nierażącą w oczy poświatą. Oświetlenie jest bardzo ważne nie tylko dla dekoracji, ale także dla zdrowia. Warto więc przemyśleć i sprawdzić, jakie lampy powinny znaleźć się w każdym pomieszczeniu.

Lampa szara w każdej formie – stołowa, biurkowa, ścienna, podłogowa i wisząca – to najlepszy przykład tego trendu. Wystarczy tylko kliknąć i lampa szara może być Twoja!, podobnie jak inne produkty z bogatej oferty WestwingNow, pomogą Ci odmienić wnętrze!