Lampy: industrial

103 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Lampy industrialne prosto z planu filmowego

W industrialnych wnętrzach bardzo chętnie wykorzystuje się elementy oświetlenia nawiązujące stylistyką do lamp wykorzystywanych w studiach filmowych i fotograficznych. Na sufitach i kasetonach często pojawiają się zamocowane na wysięgnikach reflektory. Przeważnie umieszcza się je przy ścianie, choć w większych skupiskach mogą również pełnić rolę głównego oświetlenia salonu. Niezależnie od dekoracyjnego efektu tego typu oświetlenie jest także bardzo praktyczne, gdyż umożliwia swobodną regulację intensywności i kąta padania światła.

Lampy industrialne - recykling i magia fabryki

Projektanci industrialnych wnętrz duży nacisk kładą na ponowne wykorzystanie przedmiotów, które wyszły z użycia. W loftowej aranżacji mile widziane są stare lampy górnicze i przemysłowe oraz elementy miejskiego oświetlenia. Funkcję kloszy pełnią często kolorowe puszki i butelki. Zamontowane na długich łańcuchach lub kablach recycklingowe oprawy nadają wnętrzom bardziej stylowy charakter. W wielu projektach na pierwszy plan wysuwają się inspiracje zaczerpnięte z fabryk i zakładów przemysłowych. Do interesujących designerskich dodatków zaliczyć można między innymi lampy stojące ze stelażem przypominającym instalację z rur odpływowych, maszynę do szycia lub puszkę po farbie.

Lampy industrialne w loftach

Lampa industrialna doskonale sprawdzi się w pomieszczaniach loftowych. Loft, dzięki wysokim sufitom i surowości, jest idealnym tłem do tworzenia aranżacji z użyciem różnorodnych lamp. Typowo z myślą o industrialnych loftach projektowane są lampy o surowych, metalicznych oprawach. Interesująco prezentują się zwłaszcza miedziane klosze ― tęczowe przebarwienia i lekkie przetarcia nadają im nieco zabytkowy wygląd. Bez problemu można znaleźć je w różnych wymiarach, rozmiarach i kolorach. Pomimo swojej prostoty – miedzianych splotów wokół klasycznej żarówki, są zdecydowanie nietuzinkowymi ozdobami. Do aranżacji loftów doskonale sprawdzą się też lampy ― kinkiety metalowe, żelazne lub ceramiczne. Jeżeli jednak preferujemy większe lampy, można wybrać szklane kule powieszone na suficie na długich kablach. Takie lampy świetnie prezentują się zawieszone w jednej linii lub na rożnych wysokościach. Lampy w takiej aranżacji świetnie zagospodarują dużo wolnej przestrzeni loftu. Loft to także miejsce dla ozdobnych lamp podłogowych. Nawet jeżeli nie dają one tyle światła co lampy sufitowe, doskonale uzupełnią surowe wnętrza, tym bardziej, że z reguły zawierają one dużo okien i są dobrze doświetlone. Dobierając odpowiednią barwę światła, możemy nadać przestrzeni bardziej chłodny, industrialny charakter.

Lampy industrialne w stylu vintage

Styl vintage lubi ciekawe dodatki i oryginalne aranżacje. Zarówno dodatki z duszą, jak i te ponadczasowe, mieszają się z bardziej nowoczesnymi elementami. Pomimo tego, zachowana jest równowaga, a styl vintage jest przytulny i pozwala na wprowadzanie dodatków także z innych stylów, na przykład rustykalnego i stylu retro. Vintage nawiązuje do przeszłości, jest nieco sentymentalny. Dlatego też, lampa którą pamiętamy z dzieciństwa, z salonu babci, może być doskonałym elementem dekoracji w bardziej nowoczesnym wnętrzu. Jeżeli posiadamy stare lampy, warto nadać im drugie życie, jeżeli nie― można odwiedzić pchli targ, kupić lampy stylizowane retro lub wykonać je samodzielnie! Ciekawym pomysłem jest lampa wykonana z butelek lub słoików. Aby urozmaicić lampę, można dodać kolorowe kable lub warstwę rozpraszającą światło. Piękne, wiszące klosze można wykonać na bazie piłki do ćwiczeń lub balona, oplatając je drucikiem czy sznurkiem. Ciekawe lampy industrialne można wykonać także z doniczek lub papierowych papilotek na cup cakes czy muffinki.