Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Kubki bez ucha

  71 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr

  Kubki bez ucha na udany początek dnia

  Kubki bez ucha oprócz swojej funkcji praktycznej powinny też być na tyle piękne, by móc je z dumą trzymać w dłoni i na kuchennej półce. Większość ludzi wybiera swój kubek tak, by odzwierciedlał ich charakter, pasje czy zmysł estetyczny. Kubek to przedmiot do użytku codziennego, dlatego ważne, aby był atrakcyjny i umilał nam dzień spędzony w pracy lub szkole.

  Kubki do herbaty: ciesz się chwilą

  W Polsce herbata cieszy się dużą popularnością. Jej miłośnicy ogromną uwagę poświęcają sposobom jej parzenia i podawania. Serwuje się ją najczęściej w filiżankach i kubkach robionych z różnorodnych materiałów, o rozmaitych kolorach i kształtach. Najpopularniejszy jest kubek ceramiczny. Nie do przecenienia jest jego trwałość i właściwości termoizolacyjne. Uniwersalny wygląd mają kubki ze szkła. Doskonale sprawdzą się do podawania herbat owocowych. Specjalnym rodzajem kubków do herbaty są kubki bez ucha, które są również termiczne. To rodzaj termosu o pojemności tradycyjnego kubka. Można zabrać w nim gorący napój i długo cieszyć się jego wysoką temperaturą.

  Kubki bez ucha do kawy: wspaniały początek dnia

  Przydają się w domu i w pracy. Kawa od dawna jest uważana za napój o cudownych, pobudzających właściwościach. Dzisiaj ludzie wypijają jej bardzo dużo, a dla wielu rozpoczęcie dnia bez kubka tego gorącego napoju jest niemożliwe. Niektóre rodzaje kawy takie jak latte z dużą ilością mleka pije się w szklankach, inne, takie jak espresso w maleńkich filiżankach. Do kawy rozpuszczalnej najczęściej używa się kubka. Na uwagę zasługują te zmieniające kolor lub nadruk pod wpływem ciepła. Ciekawostką są także: kubek z wirnikiem i z podgrzewaczem do ciastek. W pierwszym po naciśnięciu przycisku uruchamia się wir, a kawa z cukrem i mlekiem miesza się sama. Dla łasuchów wymyślono kubek, z otworem na ciastko, które podgrzewa się od gorącej kawy. Producenci oferują też duży wybór kubków termicznych. Jeśli chodzimy na piesze wyprawy i kubek z ciepłą kawą chcemy schować do plecaka, warto zwrócić uwagę na jego szczelność. Jeśli jeździmy do pracy samochodem i w nim wypijamy poranną kawę, ważne żeby średnica kubka była dopasowana do uchwytu w aucie.

  Kubek z zaparzaczem: praktyczny pomysł na prezent

  Obecnie bije rekordy popularności. W zestawie kubek bez ucha ma wygodne sitko do zaparzania herbaty oraz praktyczną pokrywkę. Pierwszy sprawia, że fusy nie dostają się do kubka, drugi pozwala wydobyć z herbaty bogatą w walory smakowe esencję. Taki kubek często dysponuje również wyjmowanym ceramicznym filtrem. Najbardziej optymalna pojemność kubka to 350 ml, choć dla wytrawnych herbaciarzy są też większe modele. Taki kubek to oryginalny pomysł na prezent.

  Kubki bez ucha dla dzieci

  Nauka samodzielnego picia to wyzwanie dla dziecka i dla rodziców. Zanim bobas pożegna się z butelką, możemy zacząć przyzwyczajać go do zmian za pomocą kubka-niekapka z miękkim, wyprofilowanym ustnikiem i odpowiednio ukształtowanym uchwytem. Dobry kubek-niekapek faktycznie nie kapie, kiedy przechyli się go do góry dnem. Specjalny system zaworków zapobiega rozlewaniu się płynów. Kubki bez ucha dla dzieci powinny być lekkie, odporne na uszkodzenia i łatwe do mycia. Dzieci należy szczególnie chronić przed wpływem szkodliwych substancji warto, więc zadbać, żeby plastik, z którego wykonany jest kubek, nie zawierał Bisfenolu A (BPA). Zanim dziecko nauczy się pić z „otwartego” kubeczka, może wypróbować kubek z dzióbkiem lub słomką. Takie naczynie dla dziecka nie ma zaworka i umożliwia swobodny przepływ napojów. Ustnik jest zwykle sztywny i nieduży, a słomka dłuższa i elastyczna – idealna dla aktywnych maluchów. Kiedy dziecko podrośnie, rodzice mogą usunąć ochronną nakrętkę i pozwolić mu pić z otwartego kubka. W pociągu czy samochodzie sprawdzi się kolorowy, lekki bidon. Niektóre modele mają termiczne ścianki utrzymujące temperaturę napoju oraz giętkie słomki.

  Kubki bez ucha do grzanego wina: poczuj atmosferę świąt

  Aromatyczny grzaniec pozwala zapomnieć o jesiennych i zimowych chłodach. Największą popularnością cieszą się kubki do grzanego wina wykonane z kamionki, która utrzymuje wysoką temperaturę. Powstaje z wypalanej gliny z dodatkiem szamotu lub piasku kwarcowego. Kubki bez ucha z kamionki zwykle są wykonywane na kole garncarskim, a później ręcznie malowane. Takie zdobienie naczyń ma w Polsce bogatą tradycję. Teraz można śledzić ciekawy proces odświeżania starych i wprowadzania nowych wzorców estetycznych w tym zakresie. Kubki ręcznie malowane reprezentują niemal wszystkie wzory i kolory, kształty i rozmiary, najprzeróżniejsze style i desenie. Dużą popularnością cieszą się pejzaże oraz motywy nawiązujące do kultury ludowej oraz rękodzieła. Miejscem, gdzie te dekorowane naczynia będą pięknie wyglądać jest kuchnia w stylu folk.

  Znajdź na WestwingNow wyjątkowe kubki bez ucha oraz inne akcesoria kuchenne, dzięki którym Twój dom stanie się piękniejszy!