Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Krzesła z tworzywa sztucznego

  44 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Sortuj: Popularność
  Filtr
  Tworzywo sztuczne

  Designerskie kuchenne krzesła z tworzywa sztucznego

  Krzesła kuchenne plastikowe są tak popularne, że ich tworzeniem zajęli się najlepsi światowi projektanci. Dzięki ich pracy, powstają modele, które swoim wyglądam przypominają dzieła sztuki. Zachwycają nietypowymi kształtami siedzisk i oparć oraz nowatorsko zamontowanymi nóżkami. Niektóre krzesła mają konstrukcję jakby „odlaną” z jednego kawałka materiału, z którego stworzone są: podstawa, siedzisko i oparcie mebla.

  Krzesła z tworzywa sztucznego, które przeszły do historii

  • Louis Ghost to doskonała próba łączenia starego z nowym. To najbardziej znane krzesło Philippe’a Starcka. Ma kształt krzesła ludwikowskiego, lecz zostało wykonane z transparentnego akrylu.
  • Panton Chair to najpopularniejsze krzesło plastikowe. Zaprojektował je Verner Panton w 1950 roku. Urzeka ono kształtem litery „S” i mocnymi kolorami. Mówi się o nim „krzesło bez nóg” gdyż stoi na solidnej podstawie, która jest wykonana z tego samego kawałka plastiku co siedzisko i oparcie.
  • Chair One powstało w pracowni Konstantina Grcica. Ażurowa, geometryczna konstrukcja tego modelu powstała, żeby idealnie dopasować się do kształtu ciała.
  • Krzesła z tworzywa sztucznego w aranżacji wnętrz

   Krzesła z pleksi są tworzone z myślą o wnętrzach aranżowanych nowocześnie. Tam najlepiej sprawdzą się proste modele przezroczyste lub kolory. Krzesła z pleksi doskonale zaprezentują się w lofcie, gdzie mile widziane są zaskakujące połączenia. Pleksi, zwane również pleksiglasem lub akrylem to w rzeczywistości szkło akrylowe. To przezroczyste tworzywo sztuczne, które dzięki właściwościom termoplastycznym jest łatwe do formowania. Dlatego tworzy się z niego między innymi designerskie meble, wśród których najpopularniejsze są stoły i krzesła z pleksi.

   Krzesła z pleksi i ich rodzaje

   • Kuchenne i jadalniane krzesła z pleksi mają proste formy i wesołe kolory. Ich zaletę stanowią: łatwość utrzymania w czystości, a to niezwykle istotne w kuchnia i w jadalni.
   • Ogrodowe krzesła z pleksi to nowość. Zachwycają lekką lecz solidną konstrukcją. Warto również wspomnieć, że krzesła z pleksi są wodoodporne i nie tracą kolorów pod wpływem działania promieni słonecznych.
   • Biurowe krzesła z pleksi należą do rzadkości, jednak wszędzie gdzie się pojawią nadadzą wnętrzu nowoczesny wygląd. Doskonale spiszą się zarówno w przestrzeni firmowej, jak i w domu. Wszędzie zachwycą wesołym kolorem i modernistycznym wzornictwem.
   • Dekoracyjne krzesła z pleksi sprawdzą się w nowoczesnym salonie. Tym co je wyróżnia, poza nietypowym materiałem, jest niezwykły design. Takie krzesła, bez wahania można nazwać dziełami sztuki użytkowej.
   • Przezroczyste krzesło, które przeszło do historii designu

    Pierwowzorem wszystkich przezroczystych krzeseł był model zaprojektowany przez Philippe Starcka – jednego z najlepszych światowych projektantów. Stworzył on „Luis Ghost” – krzesło, którego forma powstała z inspiracji tradycyjnym wzornictwem ludwikowskim. Dzięki temu ma ono owalne oparcie, gięte nóżki i podłokietniki. Tym co sprawia, że krzesło jest nowoczesne to zastosowany do jego produkcji materiał, czyli przezroczyste tworzywo sztuczne. Wprawdzie to droższy od pleksi poliwęglan, ale ten projekt zapoczątkował modę na transparentne meble.

    Krzesła z tworzywa sztucznego – hit

    Akcesoria z plastiku są stosunkowo niedrogie – chociaż te o ciekawej formie, starannie zaprojektowane plastikowe meble mają wyższą cenę. Łatwiej je wyprodukować niż drewniane, do których stworzenia niezbędny jest naturalny surowiec. Plastik to surowiec, którego zasób właściwie nigdy się nie kończy. Nowoczesny plastik w żadnej mierze nie stanowi także zagrożenia dla zdrowia. Jest neutralny i nie wywołuje reakcji alergicznych. Krzesła z tworzyw sztucznych to hit ostatnich lat nie tylko ze względu na ich wygląd, ale również praktyczność, lekkość i niską cenę.