Krzesła ze skóry są bardzo eleganckie, dodają charakteru wnętrzu w którym stoją. Szczególnie dobrze sprawdzają się w jadalni, kuchni i w stylowych pokojach do pracy. Naturalna skóra od wieków jest materiałem służącym do obszywania mebli. Wyróżnia się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia, a to przecież podstawowe cechy tworzyw wykorzystywanych w meblarstwie. Krzesła, fotele i kanapy tapicerowane skórą dają gwarancję, iż nie zniszczą się prędko mimo intensywnego eksploatowania i częstego używania – nierzadko tego typu meble przechodzą z pokolenia na pokolenie. Skóra to materiał ekskluzywny – obite nią meble wyglądają wyjątkowo szlachetnie. Ponadto nie powoduje alergii, zatem jest bezpieczna dla osób ze skłonnością do uczuleń.
Krzesła ze skóry są łatwe w pielęgnacji - wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką (w przypadku zaplamienia należy od razu wyczyścić je specjalnym preparatem). Co więcej, są w pomieszczeniu swoistym regulatorem wilgotności powietrza, gdyż skóra jako materiał „oddychający” pochłania, a następnie oddaje wilgoć.
Wielość dostępnych form krzeseł ze skóry sprawia, że z łatwością można dobrać odpowiedni model do danego wnętrza. Wprawdzie pasują do każdego pomieszczenia, to jednak w nowoczesnych aranżacjach najlepiej wyglądają proste modele pozbawione dekoracji. Licowana, pełna blasku skóra jest sama w sobie ozdobą. W nowoczesnych wnętrzach elegancko wyglądają krzesła białe lub czarne oraz w tonacjach brązu – od jasnych beżów po kolor ciemnej, palonej kawy. Białe lub czarne krzesła ze skóry wpiszą się w tak modne obecnie aranżacje wykorzystujące w mieszkaniach efekt biało-czarnego kontrastu, a te w odmianach brązu – wszędzie tam, gdzie panuje równie modny monochromatyczny wystrój z dominantą kolorów ziemi.
Wśród krzeseł ze skóry wyróżnia się modele w całości kryte skórą oraz takie, które mają tapicerowane siedziska i oparcia. W pierwszym przypadku o estetyce mebla decyduje wyłącznie jakość i kolor skóry, w drugim – sposób łączenia elementów skórzanych z drewnem lub inny tworzywem.
Przygotowaliśmy miniprzewodnik, który pozwoli wybrać rodzaj skóry odpowiedni na obicie krzesła.
Krzesła skórzane kuchenne doskonale wpisują się w charakter kuchni w stylu nowoczesnym. W tego typu pomieszczeniach dominują meble o oryginalnym designie. Dobrym wyborem będą więc krzesła ze skóry na płozach, hokery lub fotele na chromowanej nodze. Warto zdecydować się na nietypowe zestawienia materiałów, na przykład skóry, włókna szklanego i metalu. Kluczem do udanej aranżacji jest również odpowiednia kolorystyka. W utrzymanej w bieli i szarościach minimalistycznej kuchni świetnie sprawdzą się krzesła w mocnych, jaskrawych kolorach, które ożywią monochromatyczne wnętrze.
Skórzane meble mogą również wykorzystać miłośnicy wnętrz urządzonych w bardziej tradycyjnym stylu. Do kuchni klasycznej pasować będą modele z drewnianym stelażem i delikatnymi zdobieniami. Elegancki materiał i dekoracyjne elementy doskonale podkreślą luksusowy charakter wnętrza. Z kolei w aranżacjach inspirowanych stylem rustykalnym najlepiej postawić na prostotę - surowe, drewniane oparcia i naturalne obicia w ciepłym, brązowym kolorze. Ciekawie prezentują się zwłaszcza krzesła stylizowane na wiejskie, o sękatych nogach i skórzanych siedziskach z długim włosiem, zestawione z masywnym, sosnowym stołem.
Wprawdzie krzesła ze skóry są dość kosztowne, jednak ich walory użytkowe i uroda materiału sprawiają, że są warte swej ceny.