Krzesła: metal

8 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Kuchenne krzesła metalowe

Wbrew pozorom metalowe krzesła kuchenne nie są ani ciężkie, ani toporne. Solidne rurki z metalu są puste w środku, a konstrukcja ażurowa i wyjątkowo lekka. Takie krzesła wyróżniają się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. W połączeniu z tapicerowanymi siedziskami i oparciami kuchenne krzesła metalowe docenisz również za niezwykłą wygodę! Produkty takie mają często aluminiową lub stalową ramę łączoną z innymi materiałami. Siedzisko i oparcie mogą być wykonane z drewna lub sklejki. Drewniane siedzisko można też połączyć z ażurowym, metalowym oparciem. Jeszcze wygodniejsze są kuchenne krzesła metalowe z siedziskiem tapicerowanym oraz metalowe taborety.

Lekkie krzesła aluminiowe

Aluminium jest surowcem dość plastycznym, dlatego powstają z niego wygodne produkty. Krzesła aluminiowe cieszą się dużą popularnością we wnętrzach, w ogrodzie oraz podczas bankietów i konferencji. To meble bardzo praktyczne, które są odporne na wilgoć, a ponadto można je łatwo przenosić czy składać. Wystarczy umieścić na siedzisku wygodną poduszkę, by podnieść jego komfort oraz przełamać optyczny chłód metalu. Elementy aluminiowe często łączone są z drewnem bądź tworzywami sztucznymi. W ten sposób powstają meble nowoczesne, solidne i bardzo wygodne. Krzesła aluminiowe bywają często wzbogacane o podłokietniki, dlatego świetnie sprawdzają się jako meble wypoczynkowe. Ponadto powstaje wiele modeli składanych, które można bez problemu przechowywać zimą na niewielkiej powierzchni.

Krzesła aluminiowe do kuchni i ogrodu

Dużą zaletą krzeseł aluminiowych jest ich prosty, nowoczesny design. Dzięki temu świetnie wyglądają w aranżacjach minimalistycznych oraz industrialnych. Kolor srebrzystego metalu doskonale komponuje się zarówno z drewnem, jak i różnorodnymi tworzywami sztucznymi. Choć krzesła aluminiowe nie są zbyt często wybierane do aranżacji wnętrz, warto się do nich przekonać.

Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o meble ogrodowe – tu krzesła aluminiowe są jednymi z popularniejszych. Wyróżniają się przy tym wysoką funkcjonalnością: mają wygodnie nachylone oparcia oraz podłokietniki. Wystarczy dodać do nich miękkie poduszki, by komfortowo wypoczywać pod chmurką.

Krzesła aluminiowe świetnie sprawdzają się w ogrodzie i na tarasie, w nowoczesnej kuchni, a także podczas bankietów i konferencji. Co więcej, są bardzo lekkie, a przy tym solidne oraz odporne na korozję.

Krzesła kute z żelaza

Wbrew pozorom kute elementy wyposażenia wcale nie są ciężkie i toporne. Wręcz przeciwnie – mogą być delikatne i filigranowe, proste lub bardziej finezyjne. Poprzez malowanie proszkowe metal może uzyskać dowolną barwę, a farba chroni go przed rdzą. Meble kute wyglądają na niezniszczalne, trzeba jednak pamiętać o ich pielęgnacji. Jeżeli stoją na zewnątrz warto obserwować, czy nie pokrywają się rdzą. Pierwsze jej ślady daje się zeskrobać, zapobiegając korozji. Codzienna pielęgnacja jest prosta - wystarczy przetrzeć krzesło kute szmatką zwilżoną ciepłą wodą. Raz na jakiś czas można je przemyć delikatnym środkiem myjącym.

Krzesła kute sprawdzą się w etnicznym przedpokoju, np. w towarzystwie kutych wieszaków i okrągłego lustra w metalowej ramie. W kolonialnej jadalni, wokół stołu z ciemnego drewna, dobrze będą prezentować się krzesła kute tapicerowane ciemną skórą. Na tle jasnej ściany nadadzą wnętrzu wytworny i ponadczasowy wygląd.

Krzesła kute to idealny dodatek na balkon. Wystarczy zadbać o kilka doniczek, w których posadzi się ulubione rośliny i postawi kuty stolik ze szklanym blatem.

Warto podczas urządzania mieszkania pamiętać o krzesłach z metalu – mają olbrzymi potencjał aranżacyjny, sprawdzają się w większości stylów.

Odkryj nasz szeroki asortyment krzeseł z metalu na WestwingNow i kup swój ulubiony model!