Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Szare krzesła to meble, który będzie doskonale wyglądał niemal we wszystkich stylach aranżacyjnych. Jego naturalnym środowiskiem są nowoczesne wnętrza. Tam szarości występują najczęściej, a dodatków w tym kolorze nigdy nie jest za dużo. W loftach, gdzie dużo miejsca zajmują ciemnoszare elementy ze stali, także znajdzie się przestrzeń dla krzesła w metalicznym odcieniu. W pomieszczeniach w stylu skandynawskim króluje biel, jednak krzesło szare bardzo dobrze się z nią skomponuje. Gięte krzesła w gołębim odcieniu będą doskonale wyglądały w jadani klasycznej, prowansalskiej lub angielskiej.


Krzesła — krótka historia


Jednym z pierwszych prototypów krzesła był składany taboret nazywany krzesłem kurulnym. Mebel znał zarówno starożytny Egipt, jak i Rzym oraz Grecja. Historia głosi, że starożytni przejęli go od ludu etruskiego zamieszkującego niegdyś północną Italię. Jednym z pierwszych greckich krzeseł, które wyglądem najbardziej przypominało te współczesne, było klismos. Prostego drewnianego mebla używano już w okresie archaicznym, jednak formę ostateczną krzesło uzyskało w V w p.n.e. Wieki średnie przyniosły faldistoria – najczęściej wytworne, bogato zdobione krzesła, na których zasiadali monarchowie. Czasy współczesne propagują powrót do przeszłości – stąd popularność krzeseł projektowanych w ubiegłym wieku.

Szare krzesła

90 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr
Szary

Szare krzesła - modny kolor

Szary to kolor, który nigdy nie wyjdzie z mody! Dzieje się tak dlatego, że pasuje on do wszystkich innych barw, stając się dla nich idealnym tłem. Kolor szary od lat inspiruje projektantów mebli i wnętrz, którzy coraz częściej proponują aranżacje z szarościami w roli głównej, Warto również wspomnieć, że dwa szare odcienie zostały okrzyknięte hitami wiosny 2015!

Kolor szary we wnętrzach symbolizuje elegancję i wyciszenie. Jest to również kolor skał, które kojarzą się z odpornością, siłą i stabilnością. Ściany, meble i dodatki w szarościach nadają pomieszczeniom przytulny charakter. To wszystko sprawia, że krzesło szare jest meblem idealnym – wygląda pięknie, a dobrze wybrane, jest także wygodne i trwałe.

Szare krzesła z różnych materiałów

  • Krzesło szare z drewna jest solidne i pewnością posłuży długie lata. Drewno to wciąż najpopularniejszy materiał z którego tworzy się krzesła. Warto jednak pamiętać, że nie jest on odporny na wilgoć. Dlatego krzesła z drewna najlepiej spisują się w jadalni w salonie, trochę gorzej w kuchni. Wybierając je, należy zwrócić uwagę na to czy konstrukcja krzesła jest solidna i czy drewno jest dobrze zaimpregnowane i pomalowane odpowiednią farbą.
  • Krzesło szare z tworzywa sztucznego już od dawna nie przypomina mało estetycznych ogrodowych modeli z plastiku. Tworzywo sztuczne stało się ulubionym materiałem współczesnych designerów, którzy potrafią wyczarować z niego prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Krzesło szare z tworzywa sztucznego jest lekkie oraz odporne na wilgoć, zabrudzenia i zarysowania.
  • Krzesło szare metalowe sprawdzi się zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Można zdecydować się na model w całości wykonany z metalu lub z połączenia metalu i drewna lub nowoczesnej sklejki.
  • Krzesło szare ze sklejki to nowość na wśród mebli do siedzenia. Sklejka łatwo się wygina, a przy tym jest bardzo trwała. Krzesło z niej powstałe ma zwykle fantazyjny kształt i jest trwałe.
  • Krzesło szare tapicerowane to synonim elegancji na najwyższym poziomie. Jest miękkie i wygodne, więc z powodzeniem może zastąpić fotel. Kupując je, warto zwrócić uwagę na tkaninę, z której uszyto tapicerkę – powinna być trwała i plamoodporna.

Szare krzesła i spółka

Krzesło szare przez swój kolor może zginąć w niektórych aranżacjach, dlatego warto dokupić do niego barwne akcesoria. Mogą to być poduszki na siedzisko. Wybierając je, można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zdecydować się na bardzo kolorowe wzorzyste modele – z pewnością będą pasowały do koloru krzesła. Warto również zastanowić się obok jakiego stołu krzesło szare będzie wyglądało najlepiej. I tu kolejna niespodzianka – obok każdego! Szarość jest na tyle uniwersalna, że śmiało można ją zestawić z bielą, czernią, czerwienią a nawet fioletem i barwą naturalnego drewna.

Co wpływa na atrakcyjność szarych krzeseł?

Ważnym elementem każdego krzesła są jego nogi. Te klasyczne, proste, wykonane z drewna czy metalu sprawdzą się w bardziej tradycyjnych aranżacjach. Z kolei rozwiązania oryginalne, w których oparcie krzesła przechodzi w nogi mające postać „płoz”, stanowią element wyposażenia pomieszczeń nowoczesnych, w których królują odważne formy. Takie krzesła, wykonane najczęściej z plastiku, szkła czy tworzywa sztucznego mają intensywne kolory, dzięki czemu mogą grać rolę barwnych, k0ntrastowych akcesoriów w monochromatycznie zaaranżowanym pomieszczeniu. Do szarych krzeseł najlepiej będzie pasować czerwień, fiolet, pomarańczowy i jasna zieleń.