Krzesła: brązowy

44 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Krzesła drewniane w ogrodzie

Krzesła oraz inne meble drewniane to nie tylko przywilej eleganckiego domu, ale i ogrodu. Chcąc zagospodarować kącik wypoczynkowy na świeżym powietrzu, należy pamiętać, aby charakteryzowała je wytrzymałość. Najmodniejsze ogrodowe meble drewniane to te przypominające wiejskie ławka oraz krzesła składane, wykonane z ażurowych, prostych elementów. Radzimy wykluczyć produkty z drewna sosnowego, które bywają mało odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy deszcz. Najlepiej zainwestować w teczynę, jesion lub grab – produkty wykonane z tych materiałów są twarde, solidne i dobrze się impregnują. Jeżeli z czasem drewno zacznie szarzeć, należy powtórnie zakonserwować je preparatami, których użyto wcześniej. Jeżeli nie wiadomo, jaka powłoka pokrywa drewno, należy postąpić tak jak w przypadku renowacji – oszlifować mebel i nałożyć nowy preparat.

Od stylu rustykalnego po Scandi

Istnieje kilka stylów wnętrzarskich, w których krzesła brązowe to swoiste must have. Jednym z nich jest styl rustykalny. Królują w nim krzesła wykonywane z naturalnego drewna, przede wszystkim z jaśniejszych, rodzimych gatunków, takich jak sosna, brzoza czy buk. Doskonale sprawdzi się też pleciony design, czyli krzesła brązowe z wikliny bądź rattanu. Z powodzeniem sprawdzą się jako zagospodarowanie przestrzeni tarasowej lub ogrodowej. Również w aranżacjach chalet i Scandi nie powinno zabraknąć naturalnych brązów. Warto zwrócić uwagę, że wielu producentów określa kolor krzesła nawiązując do gatunków drewna. Okleina w odcieniu brzozy czy miodowo-piaskowego buku jest łatwa do utrzymania w czystości, nie wymaga też skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

Eleganckie krzesła brązowe

Krzesła brązowe mają także liczne eleganckie wcielenia. Chodzi o modele dębowe, orzechowe lub egzotyczne, jak tek, wenge czy merbau. Często okleina meblowa nawiązuje barwą do wymienionych materiałów. Ciemne krzesła brązowe świetnie sprawdzają się w eleganckiej aranżacji klasycznej, kolonialnej czy orientalnej. Do mieszkania kolonialnego warto też wprowadzić krzesła brązowe skórzane – to klasyka XIX-wiecznych gabinetów od Europy po najdalsze zakątki świata. Tańsza alternatywa to krzesła tapicerowane ekoskórą, które są łatwiejsze w pielęgnacji. Brązy są też typowe dla krzeseł retro, szczególnie w takich detalach, jak skośne nóżki. Warto zwrócić uwagę na popularne od kilku dziesięcioleci krzesła z drewna giętego, które wyróżniają się dużą solidnością.

Krzesła brązowe - mebel klasyczny

Niektóre klasyczne meble nigdy nie wychodzą z mody, choć trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Najlepszy przykład stanowią krzesła brązowe. Można je znaleźć w większości polskich domów – w różnych stylach i formach. Kluczem do popularności jest ich barwa nawiązująca do natury, a przede wszystkich do materiału, z którego powstają meble, czyli drewna. Kolor brązowy ma przy tym różne wcielenia: od jasnego, piaskowego aż po głębokie odcienie kawy i czekolady. To, jakie krzesło brązowe wybrać, zależy od stylu, który króluje w aranżacji, a także pożądanego efektu.