Krzesła ogrodowe: tworzywo sztuczne

8 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Dlaczego warto wybrać krzesła ogrodowe plastikowe?

Wybierając krzesła do ogrodu, należy kierować się nie tylko estetyką, ale i względami praktycznymi. Krzesła ogrodowe przede wszystkim muszą być wygodne. Ogród to wszak nasz zielony salon pod gołym niebem. Tu chcemy się zrelaksować, dlatego tak niezbędne są nam krzesła, na których można długo i komfortowo np. biesiadować przy grillu. Warto pamiętać, że meble zewnętrzne wymagają regularnego czyszczenia. W przypadku ogrodowych krzeseł z tworzywa sztucznego zabiegi pielęgnacyjne są proste, gdyż ich powierzchnia jest równa i gładka. Wystarczy w razie potrzeby przetrzeć je wilgotną miękką szmatką. Pamiętajmy także o zmiennej letniej pogodzie. W razie nagłego deszczu krzesła ogrodowe z tworzyw sztucznych bez kłopotu i szybko można przenieść w osłonięte miejsce i tam poczekać, aż znowu wyjdzie słońce. Dla większego komfortu własnego i gości można położyć na krzesłach miękkie poduszki lub ciepłe pledy, które staną się dodatkową ozdobą salonu pod gołym niebem.

Krzesła ogrodowe z tworzywa sztucznego - do wyboru, do koloru

Wybierając krzesła ogrodowe plastikowe, pamiętajmy, że nie muszą one być białe. Teraz w sprzedaży jest wiele modeli w intensywnych, radosnych barwach, warto więc pobawić się kolorami. Ciekawie wyglądają krzesła w różnych odcieniach zbliżonych barw, np. czerwone, pomarańczowe, żółte, limonkowe. Z kolei zaletą krzeseł białych jest ich odporność na odbarwienia, co może się czasem zdarzyć, gdy meble są na długo wystawione na działanie promieni słonecznych. Z drugiej strony na korzyść modeli kolorowych przemawia ich oryginalność, a że takie krzesła są tanie po pewnym czasie można je wymienić, nie rujnując budżetu. Kolorowe krzesła z tworzywa sztucznego świetnie się sprawdzają w ogrodzie zaaranżowanym przez ludzi młodych, niekonwencjonalnych, pełnych optymizmu. Z pewnością zainteresują ich ogrodowe krzesła plastikowe w tak oryginalnych kolorach jak turkusowy, fioletowy, limonkowy, pomarańczowy lub amarantowy. Intensywne barwy współgrają z soczystą zielenią ogrodu.

Krzesła ogrodowe plastikowe – design i elegancja

Kto powiedział, że ogrodowe krzesła plastikowe muszą wyglądać identycznie? One także mogą mieć ciekawy design. Oryginalne kształty i nietypowe formy powinny jak najbardziej sprzyjać komfortowi i efektywnemu wypoczynkowi. Ogrodowe krzesła plastikowe imitują niekiedy budowę tradycyjnych krzeseł z drewna albo ławek ogrodowych, równie często jednak natrafimy na modele o niekonwencjonalnych kształtach, zaprojektowane tak, by były jak najlepiej przystosowane do ludzkiej anatomii. Ogrodowe krzesło plastikowe z plecionym siedziskiem lub meble w kształcie okrągłego kosza? Jak najbardziej – na pewno siedzi się na nich miękko i wygodnie! Często plastik jest łączony z innymi materiałami, np. z metalem, co zwiększa stabilność krzeseł. Pamiętajmy bowiem, że krzesła ogrodowe plastikowe są tak lekkie, że czasem z trudem opierają się działaniu wiatru. Wystarczy kilka mocnych podmuchów, by je przewrócić.

Bardziej elegancką alternatywą dla plastiku jest włókno szklane. Krzesła ogrodowe wykonane z tego tworzywa wyglądają korzystniej, mają bogatszą stylistykę i są bardziej odporne na blaknięcie pod wpływem słońca. Z włókna szklanego produkuje się również ławki ogrodowe, na przykład stylizowane na tradycyjne ławki parkowe.

Ogrodowe krzesła plastikowe warto wybierać wtedy, gdy bardziej niż na wizualnej stronie mebli ogrodowych zależy nam na ich wygodzie i funkcjonalności. Jeśli przy tym wybierzemy meble designerskie w nietypowych kolorach, wykażemy się fantazją i być może uda nam się wprowadzić swój własny ogrodowy styl.

Krzesła ogrodowe z tworzywa sztucznego cechuje uniwersalność. Wcale nie są one nudne, niestraszne im działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a do tego są wyjątkowo łatwe w konserwacji - dlatego są doskonałym wyborem do każdego ogródka.