Krzesła metalowe i z tworzywa sztucznego: biały

4 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Jakie zalety ma krzesło plastikowe białe?

XX wiek przyniósł wiele kultowych realizacji meblarskich. Krzesło plastikowe białe zajmuje w tej dziedzinie ważne miejsce. „Panton”, „DSW” czy „Forest” – łowcom meblarskich ikon nie trzeba przedstawiać tych modeli. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić takie projekty do własnego domu!

Nowoczesne technologie z powodzeniem wykorzystują liczne tworzywa sztuczne do produkcji mebli. W efekcie powstają solidne i lekkie optycznie projekty, które nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Plastik pozwala uzyskać fantazyjne formy, które w przypadku innych materiałów byłyby trudne do osiągnięcia. Białe krzesło plastikowe jest tego przykładem. Wśród tworzyw sztucznych wykorzystywanych do produkcji białych mebli warto zwrócić uwagę na polipropylen, metakryl, MDF czy poliwęglan. Ten ostatni słynie z niesłychanej odporności. W przypadku krzeseł inspirowanych projektami Ray i Charlesa Eamesów dodatkową zaletą jest dość elastyczne siedzisko, przez co mebel jest bardzo wygodny i może zastąpić chociażby fotel w salonie.

Białe krzesła z tworzywa sztucznego – perełki designu

Krzesło plastikowe białe ma różne oblicza, jednak we współczesnych projektach wciąż sięga się do XX-wiecznych klasyków designu. Warto wspomnieć takie realizacje, jak:

  • „DSW” i „DAW” Ray i Charlesa Eamesów - kultowe projekty z epoki retro. Białe siedzisko z tworzywa sztucznego opiera się na skomplikowanej konstrukcji, której trzonem w pierwszym projekcie było drewno klonowe. Model „DAW” ma dodatkowe podłokietniki płynnie połączone z siedziskiem.
  • „Panton” – krzesło z boku przypomina literę S. Nazwa pochodzi od nazwiska twórcy, czyli Vernera Pantona. Projekt trafił do masowej produkcji w 1967 r., czym zajęła się słynna firma Vitra. Krzesło powstaje w różnych wersjach barwnych, jednak to kolor biały pozwala się najbardziej cieszyć lekkością fantazyjnej formy.
  • „Forest” - projekt Francesca i Robby Cantarutti dla włoskiej firmy Fast. Choć wzorzec powstał z aluminium, współcześnie produkuje się liczne modele z tworzyw sztucznych inspirowane ikoną designu. Koronkowe siedzisko jest lekkie optycznie i zachwyca nieco abstrakcyjnym dekorem, który jednak nawiązuje do natury – obecnego w nazwie „lasu”. Najczęściej spotykane kolory tego krzesła to czarny i biały.

Krzesła plastikowe białe w aranżacji

Jak wykorzystać w aranżacji krzesło plastikowe białe? Możliwości jest mnóstwo:

  • Jadalnia – krzesła inspirowane projektami Eamesów wspaniale komponują się z cięższym optycznie drewnianym stołem. Warto pamiętać, że duet bieli i naturalnych barw drewna to typowe zestawienie w aranżacji skandynawskiej.
  • Salon – fantazyjne białe krzesło plastikowe może zastąpić fotel w sąsiedztwie kanapy. W ten sposób salon zyskuje modną, nowoczesną dekorację o wysokich walorach praktycznych.
  • Balkon – plastik jest tworzywem sztucznym, któremu niestraszne są wilgoć i działanie promieni słonecznych. Wystarczy regularne odkurzanie i przecieranie szmatką zwilżoną wodą lub z łagodnym środkiem pielęgnacyjnym.
  • Gabinet – krzesło plastikowe białe inspirowane realizacjami Eamesów albo modelem „Panton” z powodzeniem zastąpi krzesło biurowe.

Fantazyjna forma, lekkość optyczna, solidność i ponadczasowość – białe krzesła metalowe i z tworzywa sztucznego mają liczne zalety - warto je wykorzystać w wystroju mieszkania.