Rozmiar

  Krzesła metalowe i z tworzywa sztucznego: biały

  1 Produkty

  Białe krzesła metalowe i z tworzywa sztucznego – dlaczego warto je mieć

  Jednym z elementów wyposażenia mieszkania i biura są krzesła, a wśród nich popularnością cieszą się białe krzesła metalowe i z tworzywa sztucznego. Współczesne trendy umożliwiają swobodną aranżację każdego wnętrza. Producenci dokładają starań, by wybór krzeseł do konkretnych pomieszczeń nie był tak prosty i oczywisty. A wszystko po to, by jeszcze lepiej dopasować się do indywidualnych potrzeb czy oczekiwań osób urządzających mieszkania. Krzesła wykonywane są nie tylko z drewna, ale także z wielu innych materiałów w różnych kolorach. Wśród nich białe krzesła metalowe i z tworzywa sztucznego, które są uniwersalne i bardzo trwałe, mają wielu amatorów. Takie krzesła staną i w pokoju, i w kuchni, i w salonie. Niektóre modele sprawdzą się w aranżacjach balkonowych i tarasowych, a także w ogrodzie.

  Białe krzesło metalowe nie musi być nudne

  Krzesła metalowe z siedziskami z tworzywa sztucznego lub skóry dobrze sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych. Odważny kolor i ciekawa faktura sprawiają, że pomieszczenie zyska nietuzinkowy charakter. Natomiast białe krzesła metalowe i z tworzywa sztucznego to dobry wybór do wnętrz zaaranżowanych bardziej klasycznie. Urządzając klasyczną jadalnię, można zdecydować się na metalowe krzesła tapicerowane, o wysokich oparciach i z miękkimi siedziskami, przy których wygodnie siedzi się podczas dłuższych posiłków. Z kolei niewielki barek czy blat, służący do zjedzenia śniadania czy wypicia kawy, może być zestawiony z metalowymi hokerami. Istotny jest wybór odpowiedniej twardości siedziska, a także elementów dodatkowych – takich jak oparcia i podłokietniki oraz podstawki pod stopy. Dzięki tym dodatkom metalowe krzesła zawsze będą wygodne.

  Jakie zalety ma krzesło plastikowe białe?

  XX wiek przyniósł wiele kultowych realizacji meblarskich. Krzesło plastikowe białe zajmuje w tej dziedzinie ważne miejsce. „Panton”, „DSW” czy „Forest” – łowcom meblarskich ikon nie trzeba przedstawiać tych modeli. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić takie projekty do własnego domu!

  Nowoczesne technologie z powodzeniem wykorzystują liczne tworzywa sztuczne do produkcji mebli. W efekcie powstają solidne i lekkie optycznie projekty, które nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Plastik pozwala uzyskać fantazyjne formy, które w przypadku innych materiałów byłyby trudne do osiągnięcia. Białe krzesło plastikowe jest tego przykładem. Wśród tworzyw sztucznych wykorzystywanych do produkcji białych mebli warto zwrócić uwagę na polipropylen, metakryl, MDF czy poliwęglan. Ten ostatni słynie z niesłychanej odporności. W przypadku krzeseł inspirowanych projektami Ray i Charlesa Eamesów dodatkową zaletą jest dość elastyczne siedzisko, przez co mebel jest bardzo wygodny i może zastąpić chociażby fotel w salonie.

  Białe krzesła z tworzywa sztucznego – perełki designu

  Krzesło plastikowe białe ma różne oblicza, jednak we współczesnych projektach wciąż sięga się do XX-wiecznych klasyków designu. Warto wspomnieć takie realizacje, jak:

  • „DSW” i „DAW” Ray i Charlesa Eamesów - kultowe projekty z epoki retro. Białe siedzisko z tworzywa sztucznego opiera się na skomplikowanej konstrukcji, której trzonem w pierwszym projekcie było drewno klonowe. Model „DAW” ma dodatkowe podłokietniki płynnie połączone z siedziskiem.
  • „Panton” – krzesło z boku przypomina literę S. Nazwa pochodzi od nazwiska twórcy, czyli Vernera Pantona. Projekt trafił do masowej produkcji w 1967 r., czym zajęła się słynna firma Vitra. Krzesło powstaje w różnych wersjach barwnych, jednak to kolor biały pozwala się najbardziej cieszyć lekkością fantazyjnej formy.
  • „Forest” - projekt Francesca i Robby Cantarutti dla włoskiej firmy Fast. Choć wzorzec powstał z aluminium, współcześnie produkuje się liczne modele z tworzyw sztucznych inspirowane ikoną designu. Koronkowe siedzisko jest lekkie optycznie i zachwyca nieco abstrakcyjnym dekorem, który jednak nawiązuje do natury – obecnego w nazwie „lasu”. Najczęściej spotykane kolory tego krzesła to czarny i biały.
  • Krzesła plastikowe białe w aranżacji

   Jak wykorzystać w aranżacji krzesło plastikowe białe? Możliwości jest mnóstwo:

   • Jadalnia – krzesła inspirowane projektami Eamesów wspaniale komponują się z cięższym optycznie drewnianym stołem. Warto pamiętać, że duet bieli i naturalnych barw drewna to typowe zestawienie w aranżacji skandynawskiej.
   • Salon – fantazyjne białe krzesło plastikowe może zastąpić fotel w sąsiedztwie kanapy. W ten sposób salon zyskuje modną, nowoczesną dekorację o wysokich walorach praktycznych.
   • Balkon – plastik jest tworzywem sztucznym, któremu niestraszne są wilgoć i działanie promieni słonecznych. Wystarczy regularne odkurzanie i przecieranie szmatką zwilżoną wodą lub z łagodnym środkiem pielęgnacyjnym.
   • Gabinet – krzesło plastikowe białe inspirowane realizacjami Eamesów albo modelem „Panton” z powodzeniem zastąpi krzesło biurowe.
   • Fantazyjna forma, lekkość optyczna, solidność i ponadczasowość – białe krzesła metalowe i z tworzywa sztucznego mają liczne zalety - warto je wykorzystać w wystroju mieszkania.