Karafki i dekantery

72 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Karafka kryształowa – sztuka serwowania alkoholu

Na stole można postawić wino czy inny trunek w butelce. I najczęściej tak się robi. Jednak gdy spotkanie chcemy uczynić wyjątkowym, warto alkohol podać w karafce, najlepiej kryształowej. Dzięki niej czerwone wino, kolorowe likiery, nalewki czy wódki atrakcyjnie zaprezentują się wśród kieliszków i szklanek.

Kryształowa karafka wypełniona kolorowym trunkiem wygląda bardzo elegancko i doskonale radzi sobie na stole jako solistka. Utrzymana w tradycyjnym lub nowoczesnym stylu, z wyrazistym lub delikatnym szlifem, z przezroczystego lub kolorowego szkła jest ozdobą niejednego przyjęcia. Jednak wcale nie trzeba skazywać jej na samotność. Komplet kryształowych kieliszków do wina, wódki lub likieru, kryształowe szklanki do whisky lub brandy będą dla niej doskonałym towarzystwem.

Karafka i dekanter - idealny pomysł na prezent

Tego rodzaju naczynia warto wykorzystać jako atrakcyjny, elegancki i praktyczny prezent. Oto dwa pomysły na stylowe upominki:

  • Dekanter - miłośnikom wina przypadną do gustu eleganckie karafki, które pełnią jednocześnie funkcje dekanterów. Naczynie o szerokiej podstawie pomoże wyeliminować z trunku cierpki osad. Pozwala też wydobyć prawdziwy aromat wina i podkreślić jego smak.
  • Karafka z kolorowego szkła - oryginalne naczynie o wyrazistej barwie idealnie dopasuje się do każdej aranżacji, zwłaszcza tej nowoczesnej. Zestawiając je z kieliszkami w różnych kolorach, można stworzyć prawdziwie energetyczne nakrycie stołu.

Woda w eleganckiej karafce

Karafka do wody, postawiona w widocznym miejscu, będzie nie tylko zwracać uwagę atrakcyjnym wyglądem, lecz także przypominać o regularnym piciu. Dobrym wyborem jest naczynie z podziałką, dzięki której wiadomo, ile już wypiło się wody danego dnia.

Karafka do wody jest zwykle smukła, prosta i bez zbędnych ozdobników. Najlepiej, gdy szyjka jest szeroka i zakończona dzióbkiem – ułatwi to częste nalewanie płynu do szklanki. Wysokość karafki najczęściej waha się w granicach 20-30 cm. Ważna jest także pojemność – godne polecenia są większe naczynia mieszczące 1 l wody, a nawet zbliżające się do 2 l. Karafka do wody jest zamykana korkiem, może być on na przykład w kolorze naturalnym, co dodaje całości nutkę rustic. W wystroju modern, a także w eleganckim black & white, świetnie zagra prosta karafka z czarnym korkiem lub specjalną pokrywą w tej barwie. Można też oczywiście znaleźć model z barwionego szkła, ale już sam przezroczysty materiał stanowi ciekawą, intrygującą ozdobę.

Tak naprawdę karafki i dekantery powinny znaleźć się w każdym domu, bo wszyscy od czasu do czasu pijemy wino i inne alkohole, a już z pewnością na co dzień popijamy wodę.

Odkryj nasz szeroki asortyment karafek i dekanterów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!