Stołki barowe: tworzywo sztuczne

25 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Elegancki styl modern

Stołek barowy z tworzywa sztucznego - hoker plastikowy w stylu modern, wyróżnia się formą zarówno nowoczesną, jak i elegancką. Dużą popularnością cieszą się modele lakierowane na wysoki połysk. Lśniąca powierzchnia świetnie współgra z prostym, ale wysmakowanym wystrojem nowoczesnej kuchni. Dlatego często hokery plastikowe wprowadza się też do aranżacji w stylu glamour. Dużym atutem tych mebli są soczyste barwy. Tworzywa sztuczne, takie jak akryl, poliwęglan, PVC czy polipropylen, są solidne oraz odporne na zarysowania. Współczesne technologie pozwalają produkować siedziska o okrągłych, fantazyjnych kształtach, które dzięki odpowiedniemu profilowaniu są też niezwykle wygodne. A że powstają „w jednym kawałku”, trudno w jakikolwiek sposób je uszkodzić. Bardzo często plastikowe siedzisko wsparte jest na jednej metalowej nóżce. Jeśli wykonana jest z lśniącego metalu, tworzy z połyskującym tworzywem elegancką całość. Hoker plastikowy w takim wydaniu to najciekawsza i najpopularniejsza wersja tego mebla.

Stołki barowe z tworzywa sztucznego - ukłon w stronę klasyki

W designie mebli nowoczesnych często widoczne są inspiracje klasyką. I nie musi to być wzornictwo w wydaniu vintage. Również kultowe XX-wieczne modele to już meblarskie ikony!

  • Hoker plastikowy – stołek barowy z tworzywa sztucznego z niskim oparciem – zwykle lekki optycznie, oparty albo na jednej metalowej nóżce, albo na większej ramie lub czterech nóżkach, jak typowe krzesło. Zapewnia dużą wygodę siedzenia – szczególnie dla osób, które mają problemy z kręgosłupem.
  • Hoker plastikowy w stylu „Louis Ghost” – współcześni projektanci niezmiennie inspirują się modelem zaprojektowanym przez Philippe’a Starcka. Również w hokerach widać ślady tych fascynacji. Może to być albo wybór tworzywa, czyli transparentnego poliwęglanu, albo po prostu smuklejsza i wyższa wersja „Louisa Ghosta”, doskonale sprawdzająca się przy wysokim stole bądź blacie.
  • Hoker plastikowy à la Eames – czyli skrzyżowanie retro z nowoczesnością. Hoker plastikowy ma w tej wersji siedzisko o formie nawiązującej do dwóch kultowych realizacji Ray i Charlesa Eamesów: „DSW” i „DAW”. Warto zauważyć, że to bardzo komfortowa opcja. Obydwa modele cenione są za dużą wygodę siedzenia, dlatego nie tracą popularności mimo upływu kilkudziesięciu lat od ich powstania.

Hoker plastikowy z oparciem czy bez?

Jak wprowadzić do aranżacji kuchni nowoczesną nutę? Już jeden hoker plastikowy popisowo wykona to zadanie. Zapewni i wygodę użytkowania, i ucztę estetyczną dla oka. Stołek barowy z tworzywa sztucznego to model z oparciem lub bez niego. Na jaką wersję warto się zdecydować? Oto kilka wskazówek:

  • Hoker z oparciem – wygodniejszy w użytkowaniu, jeśli często spożywa się posiłki przy wysokim blacie bądź stole. Gdy w kuchni czy jadalni nie ma standardowych krzeseł, a zastępują je hokery, lepiej zdecydować się na modele z oparciem. Powód jest prosty – plecy mniej się zmęczą, szczególnie jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem.
  • Hoker bez oparcia – świetnie sprawdza się podczas szybkiego śniadania, spotkania przy drinku czy aromatycznej kawie. Pozwala poczuć klimat najlepszej kawiarni. Stołek barowy z tworzywa sztucznego bez oparcia zajmuje również mniej miejsca, co jest bardzo cenne, gdy trafia do niedużego aneksu kuchennego.