Stołki barowe: tworzywo sztuczne

8 Produkty

Stołki barowe z tworzywa sztucznego w twojej jadalni

Wysokie stołki barowe z tworzywa sztucznego, czyli hokery, pozwalają wprowadzić do aranżacji jadalni czy kuchni lekko niezobowiązującą atmosferę, znaną z najlepszych barów i restauracji. W grupie tych mebli wyróżnia się hoker plastikowy. To, na jaką wersję ktoś się zdecyduje, zależy od upodobań, a także stylu wnętrzarskiego, który dominuje w domu. Hoker, inaczej stołek lub krzesło barowe, wyróżnia się smukłą sylwetką, lekkością optyczną, a także intrygującym designem. Do jego produkcji wykorzystuje się praktyczne i bardzo solidne tworzywa sztuczne. Dzięki temu można uzyskać ciekawe formy, często czarujące soczystymi kolorami. Hoker plastikowy ma różne wersje, dlatego każdy znajdzie model dla siebie. Sprawdź, jak wybierać najpiękniejsze i najpraktyczniejsze stołki barowe z tworzywa sztucznego.

Hoker plastikowy w aranżacji kuchni i jadalni

Efektowny, nowoczesny design to tylko jeden z atutów, jakimi wyróżnia się hoker plastikowy. Warto również zwrócić uwagę na jego walory praktyczne. Stołek barowy nie zajmuje dużo miejsca, często ma też regulowaną wysokość siedziska, dlatego łatwo dopasować go do indywidualnych wymagań. Dostępne są modele z profilowanymi siedziskami, które są bardzo wygodne. Hoker plastikowy najciekawiej prezentuje się obok wysokiego stołu lub blatu jadalnianego. Za pomocą hokerów można szybko wygospodarować miejsce na kącik jadalniany nawet w niedużej kuchni. Równie dobrze sprawdzają się jako podstawowe meble do siedzenie, zastępując klasyczne krzesła. Hoker plastikowy pozwala wprowadzić do aranżacji wnętrza nietuzinkową formę oraz soczystą barwę. Dlatego służy także jako ciekawa dekoracja z nowoczesną nutą.

Elegancki styl modern

Stołek barowy z tworzywa sztucznego - hoker plastikowy w stylu modern, wyróżnia się formą zarówno nowoczesną, jak i elegancką. Dużą popularnością cieszą się modele lakierowane na wysoki połysk. Lśniąca powierzchnia świetnie współgra z prostym, ale wysmakowanym wystrojem nowoczesnej kuchni. Dlatego często hokery plastikowe wprowadza się też do aranżacji w stylu glamour. Dużym atutem tych mebli są soczyste barwy. Tworzywa sztuczne, takie jak akryl, poliwęglan, PVC czy polipropylen, są solidne oraz odporne na zarysowania. Współczesne technologie pozwalają produkować siedziska o okrągłych, fantazyjnych kształtach, które dzięki odpowiedniemu profilowaniu są też niezwykle wygodne. A że powstają „w jednym kawałku”, trudno w jakikolwiek sposób je uszkodzić. Bardzo często plastikowe siedzisko wsparte jest na jednej metalowej nóżce. Jeśli wykonana jest z lśniącego metalu, tworzy z połyskującym tworzywem elegancką całość. Hoker plastikowy w takim wydaniu to najciekawsza i najpopularniejsza wersja tego mebla.

Stołki barowe z tworzywa sztucznego - ukłon w stronę klasyki

W designie mebli nowoczesnych często widoczne są inspiracje klasyką. I nie musi to być wzornictwo w wydaniu vintage. Również kultowe XX-wieczne modele to już meblarskie ikony!

  • Hoker plastikowy – stołek barowy z tworzywa sztucznego z niskim oparciem – zwykle lekki optycznie, oparty albo na jednej metalowej nóżce, albo na większej ramie lub czterech nóżkach, jak typowe krzesło. Zapewnia dużą wygodę siedzenia – szczególnie dla osób, które mają problemy z kręgosłupem.
  • Hoker plastikowy w stylu „Louis Ghost” – współcześni projektanci niezmiennie inspirują się modelem zaprojektowanym przez Philippe’a Starcka. Również w hokerach widać ślady tych fascynacji. Może to być albo wybór tworzywa, czyli transparentnego poliwęglanu, albo po prostu smuklejsza i wyższa wersja „Louisa Ghosta”, doskonale sprawdzająca się przy wysokim stole bądź blacie.
  • Hoker plastikowy à la Eames – czyli skrzyżowanie retro z nowoczesnością. Hoker plastikowy ma w tej wersji siedzisko o formie nawiązującej do dwóch kultowych realizacji Ray i Charlesa Eamesów: „DSW” i „DAW”. Warto zauważyć, że to bardzo komfortowa opcja. Obydwa modele cenione są za dużą wygodę siedzenia, dlatego nie tracą popularności mimo upływu kilkudziesięciu lat od ich powstania.
  • Hoker plastikowy z oparciem czy bez?

    Jak wprowadzić do aranżacji kuchni nowoczesną nutę? Już jeden hoker plastikowy popisowo wykona to zadanie. Zapewni i wygodę użytkowania, i ucztę estetyczną dla oka. Stołek barowy z tworzywa sztucznego to model z oparciem lub bez niego. Na jaką wersję warto się zdecydować? Oto kilka wskazówek:

  • Hoker z oparciem – wygodniejszy w użytkowaniu, jeśli często spożywa się posiłki przy wysokim blacie bądź stole. Gdy w kuchni czy jadalni nie ma standardowych krzeseł, a zastępują je hokery, lepiej zdecydować się na modele z oparciem. Powód jest prosty – plecy mniej się zmęczą, szczególnie jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem.
  • Hoker bez oparcia – świetnie sprawdza się podczas szybkiego śniadania, spotkania przy drinku czy aromatycznej kawie. Pozwala poczuć klimat najlepszej kawiarni. Stołek barowy z tworzywa sztucznego bez oparcia zajmuje również mniej miejsca, co jest bardzo cenne, gdy trafia do niedużego aneksu kuchennego.