Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Stołki barowe szare aranżacyjnym hitem ostatnich sezonów


Hokery – wysokie, barowe stołki z wygodnym siedziskiem. W sklepach znaleźć można produkty wykonane z rozmaitych materiałów: drewna, metalu, skóry lub rattanu, o różnych formach i kolorach. Bardzo ciekawym rozwiązaniem do wnętrz urządzonych w wielu stylach jest stołek barowy szary. Barwa ta daje mnóstwo możliwości stylizacyjnych i jest gwarancją znakomitych rezultatów. Podpowiadamy, jak wybrać idealny szary hoker podkreślający aranżację każdego mieszkania


Modę na hokery przyniósł dopiero XX wiek


Na początku minionego stulecia wysokie stołki zaczęły królować w barach i restauracjach. Zajmowały niedużo miejsca i pozwalały rozsiąść się przy samym bufecie. Ułatwiały też kontakt z barmanem. Kilka dekad później prywatne bary stały się luksusowymi elementami wystroju amerykańskich domów. Hokery były w nich symbolem nowoczesności i klasy. Kilkadziesiąt lat temu w mieszkaniach zaczęły robić karierę wysokie stoły barowe, które często dzieliły przestrzeń na kuchenną i salonową.

Stołki barowe szare – klasyczne drewno lub elegancka skóra

Wygodny stołek lub hoker i pasujący do niego wysoki stolik lub blat to podstawa wyposażenia każdego baru. Taki właśnie był początek tych mebli, które jeszcze w XIX wieku można było znaleźć tylko w obiektach gastronomicznych, ale z biegiem czasu zaczęły pojawiać się także w mieszkaniach. Sprzyjała temu moda na montowanie w kuchniach zlokalizowanych centralnie wysp oraz wysokich blatów oddzielających kuchnię od salonu lub jadalni. Obecnie hokery wykorzystuje się także w niewielkich mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na klasyczne meble – ustawia się je obok parapetów, tworząc tym samym miejsce do jedzenia lub pracy.

Ciekawym rozwiązaniem do wnętrz urządzonych w wielu stylach jest hoker szary. Kolor ten daje duże możliwości aranżacyjne i gwarancję olśniewających efektów. Hoker szary może być w całości wykonany z pomalowanego drewna, a także składać się z drewnianego stelażu i siedziska ze skóry lub tkaniny. W sklepach znaleźć można także hoker szary z kunsztownie wyplecionej wikliny bądź rattanu. Niektóre z nich posiadają ponadto elementy chromowane lub aluminiowe.

Stołki barowe szare do wnętrz w różnych stylach

Stołek szary będzie pasował do pomieszczeń zaaranżowanych na wiele sposobów. Należy jedynie dobrać jego formę i design do ogólnego wystroju.

  • Styl skandynawski – jasne odcienie szarości to jedna z jego głównych cech charakterystycznych. Będzie do niego pasować hoker szary o klasycznych kształtach wykonany w całości z drewna.
  • Styl industrialny – inspiruje się materiałami, które spotkać można w fabrykach i halach przemysłowych. Sprawdzi się w nim hoker szary o bardzo ciemnym odcieniu oraz z elementami chromowanymi.
  • Styl glamour – cechuje się obecnością luksusu, blasku i przepychu. Wnętrze tego typu idealnie udekoruje hoker szary z siedziskiem wykonanym z eleganckiej, naturalnej lub sztucznej skóry.
  • Styl rustykalny – choć pozornie nowoczesny hoker szary nie pasuje do tradycyjnych wnętrz rustykalnych, to można pokusić się o uzupełnienie takiej aranżacji o wysoki, barowy stołek, którego siedzisko wykonane jest z zamszu lub innej tkaniny.

Komfort i bezpieczeństwo

Aby hoker szary zapewniał swoim użytkownikom maksimum wygody, można zdecydować się na model z oparciem, podłokietnikami lub podnóżkami. Dzięki tego typu akcesoriom, siedzenie na nim jest równie wygodne, jak na krześle, a kręgosłup uzyskuje odpowiednią stabilizację. To ważne szczególnie dla osób, którym hoker szary służy przede wszystkim do pracy, a także w przypadkach, gdy ze stołka często korzystają dzieci.

Ciekawą opcją jest także hoker szary obrotowy oraz z regulowaną wysokością. Funkcja obracania pozwala na wygodne korzystanie z niego w szczególności w kuchni, zaś regulowana wysokość – na dopasowanie stołka do rozmiaru blatu. Przyjmuje się, że jeśli blat został umocowany na wysokości około 100 cm, hoker szary powinien mieć około 80-90 cm, zaś w przypadku niższych blatów, stołek powinien mierzyć około 60 cm.

Hoker szary to rozwiązanie dla osób, który cenią oryginalność oraz szukają do małych mieszkań przede wszystkim mebli funkcjonalnych. Dzięki naszym poradom wkomponowanie tego stołka w aranżację kuchni lub salonu nie będzie żadnym problemem!

Stołki barowe szare i inne meble — wyrusz na zakupy z WestwingNow!

Drewniane stołki w stylu scandi? Oryginalne krzesło barowe w wyrazistym kolorze? Postaw na wyjątkowe meble i wprowadź do swojej wnętrza odrobinę urozmaicenia! Na WestwingNow znajdziesz szeroką ofertę produktów do każdej aranżacji, w tym między innymi: stoły i krzesła kuchenne, regały, szafki, blaty i organizery do szuflad a także różnego rodzaju stołki barowe szare.

Stołki barowe: szary

24 Produkty