Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Stołki barowe: srebrny

0 Produkty

Srebrne stołki barowe to ekstrawagancki meble przyciągające uwagę. Kolor srebrny może kojarzyć się z nowoczesnym designem, szalonymi dekoracjami ze starych filmów science-fiction lub roztańczonymi klubami z lat osiemdziesiątych. Meble i dodatki w tym kolorze będą przyciągały wzrok i mogą nadać wnętrzu zupełnie nowy charakter. Warto zastanowić się, czy idealnym elementem dekoracyjnym nie okaże się hoker srebrny. Kiedyś podwyższane krzesła – stołki – pojawiały się głównie w barach i dyskotekach. Obecnie są to bardzo popularne meble wybierane także dla domu. Stołek srebrny zachwyci każdego, kto ceni sobie oryginalny design i chciałby spróbować zamienić tradycyjne fotele lub krzesła na coś nieszablonowego.

Srebrne stołki barowe – na jaki się zdecydować?

Hokery mogą przypominać wysokie stołki – są ciekawym elementem aranżacji dla każdego, komu podoba się minimalizm w wystroju wnętrz. Każdy, kto ceni sobie przede wszystkim wygodę, doceni hoker srebrny z oparciem. Warto zwrócić uwagę na regulację wysokości hokera, która będzie miała duży wpływ na komfort siedzącej na nim osoby. Bardzo wygodnym rozwiązaniem będzie też hoker srebrny obrotowy.

Stołki mogą być wykonane z różnych materiałów. Metalowy hoker srebrny to solidny mebel, odporny na uszkodzenia wynikające z jego użytkowania, takie jak otarcia lub zarysowania. Natomiast plastikowy hoker może dodać wnętrzu lekkości. Dodatkową zaletą plastiku jest to, że można go bardzo łatwo czyścić, dzięki czemu hoker srebrny z tego tworzywa doskonale nada się do kuchni. Cena hokera plastikowego może też być niższa od metalowego.

Do jakich wnętrz przyda się srebrny stołek barowy?

Ze względu na to, że hokery zajmują dość mało miejsca i nieraz łączą w sobie funkcje fotela i krzesła, są to produkty często wybierane do mniejszych mieszkań, takich jak kawalerki. Jednak stołki barowe równie dobrze sprawdzą się na przykład w przestronnej kuchni, ustawione wzdłuż długiego, podwyższanego blatu kuchennego.

W kwestii barków i wysp kuchennych opinie bywają podzielone. Ich zwolennicy chwalą oszczędność miejsca i niebanalne, designerskie rozwiązania, natomiast tradycjonalności uważają, że nic nie jest w stanie zastąpić klasycznego stołu. My jesteśmy zdania, że w kuchni powinno być przede wszystkim modnie i wygodnie! Srebrny hoker z pewnością spełnia oba te kryteria.

Srebrne stołki barowe w aranżacji wnętrz

Styl industrialny to aranżacja, do której hoker srebrny nadaje się idealnie. Metalicznie lśniący hoker będzie doskonałym meblem dla nowoczesnej, industrialnej kuchni, w której znajdują się czarne lub szare meble i najróżniejsze metalowe akcesoria kuchenne. Aranżację można przełamać kilkoma dodatkami w cieplejszych kolorach, na przykład czerwonym czajnikiem elektrycznym lub ścierkami kuchennymi w kolorze pomarańczowym, zielonym lub żółtym.

Mimo że styl retro z lat siedemdziesiątych cechuje się przede wszystkim wykorzystaniem żywych kolorów, można pozwolić sobie na odrobinę srebrnych lub złotych dodatków. Hoker srebrny można postawić w kuchni w stylu retro, gdzie będzie równoważył takie kolory jak głęboka czerwień, ciepły brązowy lub musztardowy żółty. Warto pamiętać o tym, że hoker srebrny powinien być jedynym chłodnym elementem w tak urządzonym wnętrzu.

Srebrny stołek barowy – ergonomia jest ważna!

Dobierając idealne siedzisko do blatu należy pamiętać, że powinno być od niego o około 30 cm niższe. Zatem w przypadku barku o wysokości 110 cm, wygodny hoker metalowy powinien liczyć sobie 80 cm. Podobnie rzecz się ma z wyspą kuchenną, która ma zazwyczaj ponad metr. Podpórka pod stopy to kolejny istotny element – w dobrze zaprojektowanym meblu musi znajdować się 40 cm poniżej siedziska. Świetną inwestycją jest także hoker metalowy o regulowanej wysokości – wówczas domownicy z łatwością dostosują go do swojego wzrostu. Warto także przyjrzeć się bliżej wersjom o obrotowym siedzisku. Dzięki niemu, aby usiąść, nie trzeba odsuwać mebla od blatu. Wystarczy jedynie „przekręcić” siedzenie.

Różne wersje srebrnego stołka barowego

Wysokie stołki barowe, czyli hokery, przyjmują różne ciekawe formy, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie:

  • Hoker z regulowaną wysokością – na stabilnej metalowej konstrukcji znajduje się okrągłe drewniane siedzisko, które można podnosić albo za pomocą specjalnego pokrętła, albo dynamicznie nim kręcąc. Takie meble stanowią ciekawy przykład designu w stylu vintage doskonale sprawdzającego się w aranżacjach industrialnych.
  • Hoker na skośnych nóżkach – to z kolei ukłon w stronę stylu retro. W latach 50. i 60. różne meble oparte były na drewnianych skośnych nóżkach. W modelu industrialnym nóżki wykonuje się z lekkiego optycznie, ale bardzo solidnego metalu. Dzięki temu krzesło barowe jest stabilne oraz wygodne.
  • Hoker z niskim oparciem – siedzisko może być uzupełnione o nieduże oparcie. To rozwiązanie, które zwiększa wygodę użytkowania. Srebrny stołek barowy w takiej formie może z powodzeniem wejść w skład kompletu podstawowych mebli do jadalni.