Hokery już dawno przestały być meblami typowymi tylko dla pubów i restauracji – wysokie, na przykład białe, stołki barowe świetnie sprawdzają się w naszych mieszkaniach. Coraz częściej doceniają je gospodarze wnętrz zarówno dużych i przestronnych, jak i mniejszych, w których liczy się każdy metr kwadratowy powierzchni. Stołki barowe można ustawić w kuchni obok wyspy, przy blacie oddzielającym kuchnię od salonu lub jadalni, a w przypadku małych pomieszczeń – obok parapetu, tworząc przy tym miniaturowy stół lub biurko. Ciekawie wyglądają także zestawione z wysokim stolikiem kawowym. Aby stołek ten tworzył z resztą mebli spójną kompozycję, warto dobrze rozważyć kwestię jego koloru. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest biały stołek barowy. Kolor ten wyróżnia uniwersalność i łatwość w zestawianiu z innymi barwami.
Kupując biały hoker, warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego go wykonano. Jeśli decydujemy się na model na jednej nodze, należy się upewnić, że jego podstawa jest solidna. Dzięki niej krzesło będzie stabilne. Dobrze jest także zastanowić się, jakie ma być siedzisko naszego stołka barowego. Modele tapicerowane są wygodniejsze i bardziej eleganckie, jednak trudniej utrzymać siedzisko w czystości. Do hokerów bez tapicerki można dokupić dodatkowe poduszki, które w razie potrzeby, można uprać. Istotną cechą jest wysokość stołka barowego – jego siedzisko powinno znajdować się około 30 centymetrów poniżej blatu stołu lub bufetu.
Interesującym rozwiązaniem aranżacyjnym są hokery kremowe. Kolor ten jest niezwykle dekoracyjny, łatwo połączyć go z innymi barwami oraz pasuje do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Bardo ozdobny jest model z pomalowanej wikliny lub rattanu. W sklepach znaleźć można również stołki na metalowych, aluminiowych lub chromowanych stelażach, z siedziskiem wykonanym z kremowej skóry naturalnej lub sztucznej, obitym zamszem bądź tkaniną albo z wytrzymałego plastiku. Wybór tego najlepszego to kwestia potrzeb oraz indywidualnego gustu.
Wybierając kremowy hoker do konkretnego wnętrza należy przede wszystkim zadbać, aby wzorniczo pasował do ogólnego wystroju.
Hokery to meble, które stosunkowo niedawno pojawiły się w domowych aranżacjach. Zaczęto je tworzyć w XX wieku jako krzesła ustawiane przy wysokich barach w klubach i restauracjach. Stamtąd przywędrowały na salony i do kuchni w naszych mieszkaniach. Początkowo hoker w domu był synonimem ekstrawagancji. Dziś stał się popularnym meblem, który bez trudu można dobrać do każdego stylu aranżacyjnego. Zarówno kremowe, jak i białe stołki barowe zachwycają uniwersalnym kolorem oraz subtelną, smukłą formą.