Hokery i krzesła barowe w kolorze białym

3 Produkty

Białe stołki barowe – neutralny element aranżacji

Hokery już dawno przestały być meblami typowymi tylko dla pubów i restauracji – wysokie, na przykład białe, stołki barowe świetnie sprawdzają się w naszych mieszkaniach. Coraz częściej doceniają je gospodarze wnętrz zarówno dużych i przestronnych, jak i mniejszych, w których liczy się każdy metr kwadratowy powierzchni. Stołki barowe można ustawić w kuchni obok wyspy, przy blacie oddzielającym kuchnię od salonu lub jadalni, a w przypadku małych pomieszczeń – obok parapetu, tworząc przy tym miniaturowy stół lub biurko. Ciekawie wyglądają także zestawione z wysokim stolikiem kawowym. Aby stołek ten tworzył z resztą mebli spójną kompozycję, warto dobrze rozważyć kwestię jego koloru. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest biały stołek barowy. Kolor ten wyróżnia uniwersalność i łatwość w zestawianiu z innymi barwami.

Hoker biały z różnych materiałów

  • Hoker biały z drewna jest trwały i z pewnością posłuży długie lata. Jednak warto pamiętać, że drewno nie jest odporne na wilgoć, więc meble z niego zrobione należy przynajmniej raz w roku konserwować. Drewniany hoker biały najlepiej będzie wyglądał w aranżacji skandynawskiej.
  • Biały stołek barowy z metalu zwykle ma jedną nogę umocowaną do solidnej podstawy. Często spotyka się metalowe hokery obrotowe. To bardzo wygodne i efektowne meble, ale ich cena zwykle jest wyższa niż modeli drewnianych. Hoker z metalu pasuje do loftu lub do wnętrza w stylu nowoczesnym.
  • Biały stołek barowy z tworzywa sztucznego ma zazwyczaj bardzo ciekawy design, jest lekki i łatwo utrzymać go w czystości. Pasuje do nowoczesnych i futurystycznych aranżacji.

Na co zwrócić uwagę, kupując biały hoker

Kupując biały hoker, warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego go wykonano. Jeśli decydujemy się na model na jednej nodze, należy się upewnić, że jego podstawa jest solidna. Dzięki niej krzesło będzie stabilne. Dobrze jest także zastanowić się, jakie ma być siedzisko naszego stołka barowego. Modele tapicerowane są wygodniejsze i bardziej eleganckie, jednak trudniej utrzymać siedzisko w czystości. Do hokerów bez tapicerki można dokupić dodatkowe poduszki, które w razie potrzeby, można uprać. Istotną cechą jest wysokość stołka barowego – jego siedzisko powinno znajdować się około 30 centymetrów poniżej blatu stołu lub bufetu.

Hoker kremowy – praktyczny i wygodny

Interesującym rozwiązaniem aranżacyjnym są hokery kremowe. Kolor ten jest niezwykle dekoracyjny, łatwo połączyć go z innymi barwami oraz pasuje do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Bardo ozdobny jest model z pomalowanej wikliny lub rattanu. W sklepach znaleźć można również stołki na metalowych, aluminiowych lub chromowanych stelażach, z siedziskiem wykonanym z kremowej skóry naturalnej lub sztucznej, obitym zamszem bądź tkaniną albo z wytrzymałego plastiku. Wybór tego najlepszego to kwestia potrzeb oraz indywidualnego gustu.

Hoker kremowy do wnętrz w różnych stylach

Wybierając kremowy hoker do konkretnego wnętrza należy przede wszystkim zadbać, aby wzorniczo pasował do ogólnego wystroju.

  • Styl skandynawski – charakteryzuje się obecnością jasnych kolorów i naturalnych materiałów, więc drewniany hoker kremowy to w tym przypadku strzał w dziesiątkę!
  • Styl glamour – kocha blask, przepych i luksus. W tego typu wnętrzach sprawdzi się hoker kremowy tapicerowany elegancką naturalną skórą.
  • Styl industrialny – wykorzystuje materiały typowe dla starych hal przemysłowych: metal, cegłę, stal. Kuchnia industrialna zyska charakter, jeśli udekoruje ją hoker kremowy na chromowanym stelażu.
  • Styl vintage – cechuje się występowaniem w aranżacji materiałów i przedmiotów popularnych w epokach poprzednich. Będzie do niego pasować hoker kremowy obity modnym w latach PRL-u zamszem.
  • Styl nowoczesny – w jaskrawej, kolorowej kuchni nowoczesnej hoker kremowy z plastikowym siedziskiem może być elementem tonującym moc pozostałych barw.
  • Styl rustykalny – jego przytulność i swojskość świetnie przełamie akcent bardziej nowoczesny: hoker kremowy wykonany z pomalowanej wikliny.

Warto wiedzieć

Hokery to meble, które stosunkowo niedawno pojawiły się w domowych aranżacjach. Zaczęto je tworzyć w XX wieku jako krzesła ustawiane przy wysokich barach w klubach i restauracjach. Stamtąd przywędrowały na salony i do kuchni w naszych mieszkaniach. Początkowo hoker w domu był synonimem ekstrawagancji. Dziś stał się popularnym meblem, który bez trudu można dobrać do każdego stylu aranżacyjnego. Zarówno kremowe, jak i białe stołki barowe zachwycają uniwersalnym kolorem oraz subtelną, smukłą formą.