Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Fotel uszak - mebel który nie wychodzi z mody

Fotel uszak z pewnością nie jest przejściowym trendem w sztuce meblarskiej. Na salony wkroczył już w XVII, na dworze francuskim. Mówi się, że smukła sylwetka fotela i wysokie oparcie miały podkreślić status osoby, która na nim zasiadała. W ten sposób nawiązywał do królewskiego tronu. Spekuluje się też, że charakterystyczny kształt oparcia miał bardzo praktyczne zastosowanie. Miał bowiem chronić odsłonięty kark przed panującymi w starych kamienicach i willach przeciągami. Bez względu na to, jaki cel przyświecał twórcy pierwszego uszaka, stał się on nieodłącznym atrybutem, komfortowych i wyszukanych wnętrz.

Nowoczesne podejście do klasycznego stylu

Nowoczesny uszak często opiera się na jednej nodze, przypominającej te znane z foteli biurowych. Współczesne projekty stawiają też na bardziej obłe kształtu nawiązujące do stylistyki lat 70. Soczyście żółty fotel uszak kształtem przypominający jajko wygląda niezwykle nowocześnie. Podobnie czarny fotel - ten z kolei świetnie zaprezentuje się w industrialnych lub minimalistycznych wnętrzach loftowych. Najbardziej znany projekt, nawiązujący do jajka jest dziełem Arne Jacobsena.

Fotel skandynawski najlepiej odzwierciedla istotę skandynawskiego designu. Proste, ale eleganckie formy łączą się z wygodą i domowym ciepłem, tak poszukiwanym na mroźnej północy. Charakterystyczne fotele uszaki, prezentują się świetnie bez względu na szerokość geograficzną. Od wielu sezonów nie wychodzą z mody, łącząc w sobie elegancję, skandynawski styl i przede wszystkim komfort.

Fotel skandynawski w salonie.

Wybierając odpowiedni dla naszego wnętrza fotel, musimy wziąć pod uwagę nie tylko kolorystykę aranżacji. Skandynawskie fotele lubią prosty surowy styl. Wtedy mogą wnieść do wnętrza prawdziwe ciepło. Stylowe, miłe w dotyku obicia sprawiają wrażenie solidności i tworzą przytulną atmosferę, która jest istotą skandynawskiego wzornictwa. Doskonale komponują się też z elementami wystroju w stylu glamour. Złota ozdobna rama do lustra czy bibeloty w stlu art deco rozświetlą wnętrze, co podkreśli eleganckie sylwetki skandynawskich mebli.

Fotel uszak to wizytówka Skandynawskiego designu

Sławne i nieśmiertelne fotele typu uszak są jedną z najbardziej charakterystycznych form kojarzonych ze skandynawskim wystrojem wnętrz. Smukłe, klasyczne uszaki są nie tylko ozdobą salonu, ale są jednocześnie niesamowicie wygodne. Doskonale nadadzą się nawet na popołudniową drzemkę. Są mniej masywne niż większość foteli, za to wyższe, więc dobrze sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach.

Fotele uszaki

10 Produkty