Fotele ogrodowe

10 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Rattan, metal czy tworzywa sztuczne?

Każdy z materiałów, z jakich wykonuje się fotele czy krzesła ogrodowe, ma swoje wady i zalety. Warto, więc przyjrzeć się każdemu z surowców:

  • Wiklina – to prawdopodobnie najpowszechniejszy w Polsce materiał na meble ogrodowe. Lekka, solidna, źle jednak znosi wilgoć i duże nasłonecznienie, a także niskie temperatury.
  • Rattan – lekki, solidny i wytrzymały. Mniej „skrzypiący” niż wiklina. Również jednak wymaga konserwacji, nie lubi intensywnego nasłonecznienia i niskich temperatur.
  • Drewno – bardziej wytrzymałe na obciążenia. Szybciej jednak niszczeje, wymaga odpowiedniej impregnacji i pielęgnacji. Drewno egzotyczne (na przykład tek), choć droższe, lepiej znosi wilgoć niż nasze rodzime.
  • Metal – fotele ogrodowe z niego wykonane są wytrzymałe i stabilne. Nie przewracają ich nawet silne podmuchy wiatru. Jednak, aby dobrze znosiły wilgoć, muszą być odpowiednio zabezpieczone. Koniecznie z poduszkami – bez nich nie są zbyt wygodne.
  • Technorattan – choć droższy od rattanu czy wikliny, za to o wiele solidniejszy, odporniejszy i łatwiejszy w pielęgnacji. Meble z niego zrobione mogą z powodzeniem zimować w ogrodzie.
  • Plastik – lekki i solidny. Dobrze znosi wszystkie warunki pogodowe. Niektórzy jednak twierdzą, że nie jest dostatecznie elegancki.

Ogród klasyczny i ogród nowoczesny

Fotel ogrodowy z rattanu czy wikliny jest modelem uniwersalnym, który pasuje właściwie do każdego ogrodu. Jednak w przypadku na przykład ogrodu klasycznego, z nutami prowansalskimi, toskańskimi czy angielskimi, warto wybrać fotele ogrodowe wykonane z metalu. Misterna metaloplastyka wprowadza magiczną nutę, ułatwia tworzenie „wiekowych” stylizacji, pięknie w jej towarzystwie prezentują się postarzane dodatki. Jeśli chodzi o aranżację nowoczesną, warto wybrać fotele ogrodowe z tworzyw sztucznych. Te z polipropylenu często przyjmują fantazyjne formy – jak rzeźby ze współczesnej galerii. Ciekawym rozwiązaniem są modele fluorescencyjne, które w dzień absorbują promienie słoneczne, a w nocy emitują magiczną poświatę. Również fotele z technorattanu świetnie pasują do nowoczesnego ogrodu. W ich sąsiedztwie dobrze wyglądają proste dodatki ze szkła czy innych tworzyw sztucznych.

Fotel ogrodowy w stylu marynistycznym

Umieszczony w ogrodzie lub na tarasie fotel ogrodowy kojarzy się z relaksem i wypoczynkiem. Wybierając meble warto, zatem zainspirować się aranżacjami w stylu marynistycznym. Na zielonym tle doskonale prezentować się będzie tkanina w charakterystyczne, biało-granatowe marynarskie pasy. Ciekawym akcentem mogą być także inspirowane tematyką marynistyczną motywy: kotwice, muszelki lub stemple z podróży. Najlepszym wyborem będzie fotel ogrodowy z obiciem uszytym z naturalnej tkaniny – na przykład płótna lub bawełny. Dobrze zdecydować się też na drewniany stelaż z ciemnego drewna.

Fotel ogrodowy dla dzieci

Z własnego mebla do wypoczynku w ogrodzie na pewno ucieszą się też najmłodsi. Wybierając fotel ogrodowy dla dzieci, warto zwrócić uwagę na odpowiednie podparcie i wypełnienie. Mebel powinien lekko uginać się pod ciężarem malucha, ale nie zapadać, i zapewniać dobre podparcie dla kręgosłupa. Małych domowników ucieszą zwłaszcza obicia z podobiznami ich ulubionych bohaterów bajek lub rysunkami zwierząt.

Jako fotel ogrodowy dla dzieci bardzo dobrze sprawdzi się też fotel hamakowy. Uszyte z kolorowych, naturalnych i przyjaznych dla skóry materiałów meble wyjątkowo efektownie prezentują się na tle zieleni i błękitnego nieba. Hamak można zamocować do drzewa lub słupa lub zdecydować się na stabilny stojak. Dla dzieci czy dla dorosłych fotele ogrodowe są niezbędne, jeśli chcemy urządzić salonik pod chmurką.

Odkryj nasz szeroki asortyment foteli ogrodowych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!