Filiżanki i kubki z uchem

117 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Sposoby parzenia kawy

Sposób picia kawy to ważny element stylu życia. To, jaką kawę lubimy pić, w jaki sposób, odzwierciedla naszą osobowość, upodobania estetyczne i smakowe. Nie do przecenienia jest także sposób, w jaki kawę parzymy i podajemy. Istnieje pięć najpopularniejszych metod parzenia kawy:

  • Kawa po turecku – to najstarszy sposób parzenia kawy. Zmieloną kawę z dodatkiem filiżanka cukru mieszamy z wodą i zagotowujemy, a potem przelewamy do filiżanek
  • Tłokowy ekspres do kawy – w ten sposób otrzymamy kawę z pyszną pianką. Tłok pozwala oddzielić fusy od napoju.
  • Ekspres przelewowy – wrzątek w ekspresie przelewowym dozowany jest do pojemnika ze zmieloną kawą, skąd przez filtr napój przesącza się do dzbanka.
  • Kawiarka – podgrzana woda zamienia się w parę i pod ciśnieniem przenika przez kawę i jako gotowy napój spływa do filiżanki.
  • Ekspres ciśnieniowy – woda pod ciśnieniem dozowana jest do pojemnika z kawą.

A może cappuccino?

Cappucino to jedna z najpopularniejszych wersji kawy. Moc tradycyjnego naparu espresso wraz z ciepłym mlekiem i mleczną pianką, wzbogacone szczyptą kakao lub tartej czekolady daje w efekcie kawowy, delikatny, napój, który wedle włoskiej tradycji jest wprost wymarzony, by spędzać przy nim nieśpieszne śniadania i leniwe popołudnia.

Filiżanki do cappuccino

Idealnym naczyniem do serwowania cappuccino jest duża, pękata filiżanka, o pojemności od 150 do 350 ml, wykonana z nieco grubszej porcelany lub innego rodzaju ceramiki. Nieco masywniejsze niż tradycyjne ścianki gwarantują, że kawa nie wystygnie zbyt szybko. Warto również zadbać, by filiżanka, do której nalewa się cappuccino miała pokojową temperaturę – dzięki temu charakterystyczna pianka utrzyma się dłużej na powierzchni kawy.

Współcześni designerzy prześcigają się w pomysłach na oryginalne, a zarazem funkcjonalne filiżanki do cappuccino. Można wybierać pomiędzy filiżankami z białej, kolorowej, a nawet czarnej porcelany. Jeżeli ktoś gustuje w filiżankach ręcznie malowanych, także ma nieskończone wręcz możliwości wyboru modeli, wzorów, kolorów, stylów – od klasycznych po awangardowe, od tradycyjnych po humorystyczne. Coraz większą popularność zyskują też filiżanki termiczne, z charakterystycznymi podwójnymi szklanymi ściankami.

Aby w pełni cieszyć się aromatem gatunkowej kawy, warto zaopatrzyć się w stosowne akcesoria, które nam to umożliwią. Miłośnicy “małej czarnej” z pewnością cenią sobie stylowe filiżanki do espresso, a wielbiciele cappuccino mają pod ręką praktyczny spieniacz do mleka. Kawa najlepiej prezentuje się w białych filiżankach i kubkach, gdzie jej głęboki kolor pięknie kontrastuje z bielą naczynia. Jeśli chcemy zadbać o wyjątkową oprawę – ułóżmy na spodeczkach ziarna kawy, własnoręcznie zrobione kruche ciasteczka lub miętówki. Smacznego! Zajrzyj do WestwingNow i ciesz się wyborem filiżanek do kawy.

Odkryj nasz szeroki asortyment filiżanek i kubków na WestwingNow i kup swój ulubiony model!