Dywany sizalowe

84 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Dywany sizalowe – zalety i wady

Wykładziny i dywany sizalowe są niezwykle wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji. Mogą służyć przez wiele lat, nie wycierając się i nie mechacąc. Jednocześnie są bardzo uniwersalne. Pokochają je wszyscy zwolennicy ekologicznych i naturalnych aranżacji – będą doskonałym uzupełnieniem wnętrz w stylu rustykalnym, ekologicznym, a nawet boho. Z drugiej strony pasują również do nowoczesnych i minimalistycznych rozwiązań.

Dywany sizalowe są nie tylko bardzo przyjazne dla środowiska, ale również zdrowe i bezpieczne. Są antystatyczne, co korzystnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu, w którym znajdują się dywany z włókna naturalnego. W przeciwieństwie do dywanów wełnianych, a szczególnie tych wykonanych z tworzyw sztucznych, dywany sizalowe nie są łatwopalne, można, więc rozłożyć je przy kominku. Ich dodatkową zaletą jest to, że izolują dźwięki i wyciszają wnętrze.

Jak czyścić dywany sizalowe?

Kolejną zaletą dywanów sizalowych jest to, że nie wymagają one specjalistycznego czyszczenia. Na co dzień wystarczy regularnie je odkurzać. Jeśli dywan się zaplami, należy przyłożyć do niego suchą ściereczkę, która wchłonie rozlany płyn. Nie wolno pocierać dywanu – może spowodować to głębsze wniknięcie plamy. Następnie można wyczyścić plamę ściereczką nasączoną bardzo osoloną wodą lub roztworem wody z mydłem.

Obecnie tworzywami najczęściej wykorzystywanymi do produkcji dywanów są akryl i poliester. Ze względu na dużą odporność na zabrudzenia oraz niski koszt, częściowo zastąpiły one dywany z włókna naturalnego, które kiedyś były najpopularniejsze. Niektórzy jednak stawiają na naturalność i dlatego wybierają dywany z włókna naturalnego. Mają one sporo niewątpliwych przewag nad chodnikami wyprodukowanymi ze sztucznych materiałów.

Wybór dywanu sizalowego to inwestycja na długie lata – na szczęście jego uniwersalny wygląd sprawi, że będzie pasował do każdego wnętrza nawet po wielu przemeblowaniach i reorganizacjach. Sizal jest włóknem, które niektóre osoby może uczulać. Jednak przypadki alergii na ten surowiec są rzadkie. Innym powodem ograniczenia użycia sizalu jest jej stosunkowo wysoki koszt. Wytworzenie dywanu z akrylu lub poliestru jest tańsze, jednak za wyborem dywanu z sizalu przemawiają jednak solidność i względy estetyczne. Choć dywany z sizalu nie zapewniają tak bogatego wyboru kolorów i wzorów jak akrylowe czy poliestrowe, to cechują się niepowtarzalną klasą i długowiecznością. Najlepiej prezentują się w swoich naturalnych barwach, takich jak beż, szarość i brąz, które podkreślą ich atrakcyjność.

Obecnie dywany występują w wielu formach oraz stylach. Najczęściej są produkowane ze sztucznych materiałów, które odznaczają się wytrzymałością i gwarantują bezproblemową eksploatację. Z kolei dywany wytwarzane z materiałów naturalnych zapewniają ciepło i miękkość oraz wyróżniają się dużą trwałością idealnym dopełnieniem każdego wnętrza będą na pewno dywany z włókna naturalnego.

Dzięki dywanom z włókna naturalnego przestrzeń nabierze indywidualnego charakteru.

Odkryj nasz szeroki asortyment dywanów z włókna naturalnego na WestwingNow i kup swój ulubiony model!