Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Skandynawskie meble - poznaj jeden z najpopularniejszych stylów

Biel kojarzy się z czystością, lekkością i prostotą, taki też jest design oraz meble skandi. To styl dla wszystkich, którzy lubią złapać głęboki, ożywczy oddech, przekraczając próg własnego domu. Stonowane barwy, naturalne materiały i wysmakowane formy ukoją zmysły domowników. Choć Skandynawia kojarzy się z zimnem, to skandynawskie wnętrza są ciepłe i przytulne.

Meble skandi – historia designu

W 1924 roku swój początek miała jedna z najsłynniejszych szwedzkich firm wzorniczych – Svenskt Tenn. Jej założycielką była plastyczka Estrid Ericson. W duecie z architektem niemieckiego pochodzenia Josefem Frankiem zawojowała Szwecję barwnymi tkaninami i subtelnymi cynowymi dodatkami. Z połyskującego surowca po dziś dzień wytwarza się liczne akcesoria, z których słynie styl skandynawski.

Na szczególne wyróżnienie zasługują także szwedzcy projektanci, tacy jak Bruno Mathsson czy Sigvard Bernadotte. Ich koncepty były stylowe, oszczędne w formie i niezwykle ergonomiczne. Mathsson zyskał rozgłos między innymi szezlongiem „Lounge Chair”, natomiast Bernadotte podbił serca Szwedów akcesoriami kuchennymi o geometrycznych kształtach.

Styl skandynawski nie mógłby istnieć, gdyby nie legendarny duński projektant Arne Jacobsen. Kultowe „Krzesło Mrówka” (1952) czy „Fotel Jajo” (1958) po dziś dzień zdobią najbardziej designerskie, współczesne wnętrza.

Skandynawskie meble i modne dodatki

Komponując designerskie wnętrze w stylu skandynawskim nie możesz przejść obojętnie obok stylowych dodatków inspirowanych nordyckim stylem. To one ostatecznie zadecydują o charakterze wnętrza i nadadzą aranżacji wyjątkowego charakteru. Projektanci wnętrz w stylu scandi często sięgają po naturalne i ekologiczne materiały. Dzięki wyjątkowej fakturze i naturalnemu pięknu potrafią nadać prostym formom wyjątkowy wyraz. Do skandynawskiego wnętrza idealnie dopasują się jutowy dywan czy futrzane poduszki dekoracyjne. Klasyczne drewniane detale takie jak zegary ścienne lub drewniane lampy nadadzą aranżacji uroku i stworzą przytulną atmosferę pośród minimalistycznych mebli.

Dywany z juty

17 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr
Juta