Czarne dywany

78 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

O czym pamiętać, wybierając czarny dywan

  • Stosujmy go jako kontrastowy akcent kolorystyczny w aneksie urządzonym w innym kolorze. Czarny dywan dobrze się zaprezentuje jako przeciwwaga dla bieli, szarości a nawet czerwieni, różu, fuksji czy limonki.
  • Czerń dobrze wygląda w otoczeniu neutralnych barw, czyli odcieni beżowego, kremowego, écru, gołębiej szarości, kości słoniowej, jak również jasnych błękitów i brązów czy wyblakłych zieleni.
  • Czarny dywan powinien być wybrany do dużego wnętrza, w którym nie brakuje naturalnego i sztucznego światła.

Dywan czarno-biały: szlachetny kontrast

Wszyscy, którzy urządzają wnętrza, borykają się z problemem dodatków. Pojawia się pytanie, jaki kolor powinien mieć dywan, aby pasował do ścian i innych elementów wyposażenia. W przypadku tradycyjnie urządzonych pomieszczeń, pomalowanych na biało, kremowo lub beżowo polecamy dywany czarno-białe. Ich prostota oraz ponadczasowość sprawia, że wprowadzają do wnętrza elegancję i harmonię. Pamiętajmy przy tym, że czarno-biały dywan to klasyka w najczystszej postaci.

Czarno-biały jest zestawieniem o dużych możliwościach adaptacyjnych. Oznacza to, że dywan w takich kolorach będzie pięknie współgrał zarówno z brązową, drewnianą podłogą w salonie, jak i z białymi kafelkami znajdującymi się w przedpokoju. Czarno-biały dywany jest tak uniwersalny, że łatwo dopasować go do każdego wnętrza.

Dywany w stylu skandynawskim

Wiele ciekawych pomysłów na niebanalne wykorzystanie czarno-białego dywanu można znaleźć we wnętrzach urządzonych w modnym obecnie stylu skandynawskim. Cechuje je czystość i zamiłowanie do prostoty. Ściany są pomalowane na biało, dominują drewniane meble o oszczędnej formie. Ważne jest również dobre oświetlenie. Skandynawowie znaleźli doskonały sposób na sztuczne rozjaśnienie ciemnych zazwyczaj pomieszczeń - włączyli do swoich projektów wiele jasnych dodatków. Jednym z nich jest czarno-biały dywan, który wprowadza do pomieszczenia światło, a jednocześnie zdobi je wyrazistymi, czarnymi motywami.

Szachownica, zebra czy zygzaki?

Rynek oferuje duży wybór dywanów w czarno-białe wzory. Mają one także różną długość i szerokość. Czarno-białe zestawienia są dostępne nie tylko w tradycyjnej formie zebry czy szachownicy. Bez trudu można znaleźć ciekawe i nowoczesne zastosowania klasycznych, kontrastowych motywów. Spirale, zygzaki czy nieregularne kratki, to dzisiaj coś całkowicie normalnego. Atutem czarno-białych dywanów jest to, że łatwo wykorzystać je do stworzenia różnych aranżacji dekoratorskich. To właśnie ich uniwersalność sprawia, że są tak popularne i chętnie wybierane przez osoby szukające niebanalnego pomysłu na dekorację nowoczesnego mieszkania. Dywany o nieregularnych wzorach, przypominających cętki zebry, będą pasować do bardziej awangardowego pomieszczenia. Z kolei przestrzeń urządzoną w stylu minimalistycznym lub loftowym z pewnością ociepli utkany z długiego włosia dywan typu shaggy.

Dobrze wybrane dywany potrafią nadać każdemu mieszkaniu wyrazisty charakter. Dywany czarne i czarno-białe sprawdzą się w wielu aranżacjach, gdyż będą komponowały się z dodatkami we wszystkich kolorach.