Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Doniczki ozdobą roślin


Zioła dodają smaku każdej kuchni – zarówno dosłownie, jako świeży dodatek do potraw, jak i w przenośni. Dlatego warto trzymać je w donicach aby mieć je ciągle świeże. W kuchni powinien unosić się przyjemny aromat, który zachęca do przygotowywania i spożywania w niej posiłków. Efekt ten można uzyskać ustawiając na kuchennym parapecie lub szafce donice do ziół, które umożliwią hodowlę zdrowych i aromatycznych roślin.


Nowoczesne kwietniki w kilku odsłonach


Tradycyjny stojak na rośliny doniczkowe w nowoczesnej odsłonie wyróżnia się zaskakującą formą, materiałem i kolorem. Najważniejsze, aby pasował do stylu pomieszczenia i doskonale eksponował ustawione na nim kwiaty. W tym sezonie największą popularnością cieszą się doniczki ceramiczne i donice na stojaku.

  • Wysokie taborety – proste meble do siedzenia, takie jak taborety, świetnie sprawdzają się w roli kwietników. W wielu sklepach dostępne są też nowoczesne - stylizowane na taborety, ale wyższe i z mniejszymi „siedziskami” na donice. Aby uzyskać lepszy efekt dekoracyjny, można ustawić kwiaty na kilku takich stojakach obok siebie.
  • Drabinka z półkami – nowoczesne doniczki mogą przyjąć formę drabiny z szerokimi, stabilnymi półkami na kwiaty zamiast stopni. Taki drewniany bądź metalowy kwietnik świetnie pasuje zarówno do salonu, jak i na taras.
  • Kwietnik wiszący – podwieszany pod sufitem kwietnik może być na przykład stylizowany na klasyczny wieszak na ubrania, do którego podczepia się donicę. Designerskie egzemplarze o prostej formie mają natomiast często ciekawe wykończenie – na przykład na wysoki połysk.

Donice na balkonie - popularne akcesoria


Kwiaty na balkonie sprawią, że ta namiastka ogrodu w mieście, nawet najmniejsza, zamieni się w prawdziwą oazę. Pasują do wszystkich balkonów bez względu na ich położenie, styl i kolorystykę. Kwiaty doskonale radzą sobie w doniczkach i skrzynkach. Wystarczy tylko odrobina zapału, by pięknie kwitły i ozdabiały balkon, loggię bądź taras. Doniczki plastikowe to idealny wybór na zewnątrz, ponieważ zwykle są mrozoodporne i wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych. Łatwo utrzymać je w czystości – wystarczy tylko przetrzeć je mokrą szmatką.


Skrzynki balkonowe zamocowane na balustradzie to doskonałe miejsce dla kwiatów wiszących, takich jak pelargonie oraz surfinie. Decydując się na tego rodzaju dekorację balkonu, należy pamiętać, że skrzynki muszą zostać zamontowane na wytrzymałych i stabilnych uchwytach, najlepiej wykonanych z metalu. Należy upewnić się, że nie wygną się one pod ciężarem wypełnionej ziemią skrzynki, ani nie zsuną się z balustrady.

Odkryj nasz szeroki asortyment donic na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Donice w ogrodzie

Skrzynia ogrodowa pełni zarówno funkcje dekoracyjne, jak i pozwala zadbać o porządek oraz harmonię. Najczęściej służy do przechowywania w jednym miejscu wszystkich narzędzi ogrodowych. Lżejsze skrzynie sprawdzają się w roli pojemników na poduszki oraz tekstylia do ogrodu czy na taras. Modele na narzędzia powinny być bardzo solidne.

Aby ogród czarował pełnią piękna, należy odpowiednio go zaplanować. Praktycznymi i efektownymi dodatkami są doniczki ogrodowe. Dobrze dobrana donica ogrodowa gwarantuje roślinie prawidłowe warunki do rozwoju. Zanim wybierzemy doniczki ogrodowe, warto przemyśleć, jakie rośliny będą w nich uprawiane. Kwitnące kwiaty najpiękniej prezentują się w wąskich podłużnych skrzyniach – na przykład drewnianych. Na iglaki warto przeznaczyć duże i ciężkie okrągłe donice.

Skalniak jest doskonałym sposobem na przełamanie monotonii ogrodu i nadanie mu bardziej naturalnego charakteru. Elegancka kompozycja z roślin i skał może stanowić efektowną oprawę prowadzących na taras schodów bądź okalać znajdujący się w pobliżu domu ogródek warzywny.

Jeśli planujesz hodować rośliny w swoim ogrodzie dobrym wyborem mogą być doniczki kwadratowe, które zapewniają małym roślinkom korzystne warunki wzrostu. Odznaczają się trwałością oraz kształtem umożliwiającym łatwe przenoszenie i ustawianie. Występują w wielu rozmiarach, bowiem dopasowywane są do wielkości sadzonek.

Donice na werandzie - romantyczne akcesoria

Weranda to zewnętrzna część domu w formie szerokiego balkonu, do którego prowadzą schodki. Najczęściej jest ona kryta daszkiem opierającym się na słupach. Ze względu na zadaszenie nieraz traktowana jest jako pomieszczenie przejściowe, łączące dom i ogród. Jedno jest pewne — to idealne miejsce do wypoczynku. Każdy może przemienić werandę w domowy ogródek, w którym można hodować ulubione kwiaty, drzewka i zioła.

Doniczki ozdobne

Doniczki ozdobne różnią się też rodzajem powierzchni – może być ona matowa, gładka lub błyszcząca. Dodatki te można idealnie dopasować do różnego rodzaju wnętrz – na przykład, doniczka metalowa o szorstkiej fakturze dobrze sprawdzi się w nowoczesnych, industrialnych wętrzach, a biała, delikatnie malowana – w styl prowanslaski. Osłonki na doniczki nie posiadają otworów odprowadzających wodę. Są ozdobnym elementem, odpowiednim szczególnie dla roślin, którym nie służy przesadzanie. Ponadto osłonkę można wymieniać wraz ze zmianą aranżacji wnętrza.

Doniczki nowoczesne

Do wykonania nowoczesnych doniczek stosuje się przede wszystkim włókno ceramiczne, terakotę, drewno, metal oraz tworzywa sztuczne nowej generacji. Ich powierzchnie są gładko polerowane, tak by odbijały światło i dawały wrażenie połysku lub ciekawie fakturowane, chropowate, toczone lub przecierane. Donice utrzymane w etnograficznym i egzotycznym nurcie przypominając kształtem i barwą skorupy, fragmenty drzewa lub kamienie.

Odkryj nasz szeroki asortyment donic na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Donice

143 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr