Dodatki z drewna

40 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Dodatki z drewna – w salonie czy w jadalni?

Rzeźby z drewna to dodatek uniwersalny — można je postawić we wszystkich pomieszczeniach, aranżowanych we wszystkich stylach wnętrzarskich. Zwykły salon zmienią w luksusowe wnętrze, a sypialnię w królewską komnatę. Warto je także ustawić w przedpokoju, który wita gości i jest zapowiedzią tego jak zostało zaaranżowane całe mieszkanie.

Specjalnym rodzajem rzeźb z drewna są płaskorzeźby, które można wieszać na ścianach. Najczęściej przedstawiają motywy religijne, jednak można także spotkać egzemplarze, które są prawdziwymi małymi dziełami sztuki. Można je powiesić w każdym pomieszczeniu — nawet w kuchni!

Dodatki z drewna – rozmiar

Istotną kwestią jest również rozmiar tego typu dodatków. Niewielka rzeźba – o wysokości do 20-30 cm – może z powodzeniem stać na półce lub komodzie. Niezwykle atrakcyjnie będzie wyglądała też domowa galeria składająca się z kilku figurek o podobnej tematyce oraz designie. Z kolei duża rzeźba, o rozmiarze nawet do 1 m, sprawdzi się w przestrzennych pomieszczeniach, gdzie może stanąć bezpośrednio na podłodze.

Rzeźby z drewna w ogrodzie

Rzeźby z drewna można także postawić w ogrodzie lub na tarasie. Doskonale będą komponowały się z innymi drewnianymi elementami, na przykład z ławką lub delikatnym płotem. Dzięki rzeźbom ogród zmieni się w elegancki skwer. Wybierając dzieła sztuki na zewnątrz, warto sprawdzić, czy są odpowiednio zakonserwowane. Dzięki temu będą cieszyły oko przez długie lata.

Dodatki z drewna i akcesoria

Sztuka aranżacji wnętrz w dużej mierze opiera się na umiejętności doboru odpowiednich dodatków. To właśnie dodatki z drewna budują wyjątkowy klimat aranżacji, nadając kompozycji spójny charakter. Kompletując wystrój wnętrza warto nieustannie poszukiwać nowych rozwiązań, śmiało łącząc ze sobą różne kolory, eksperymentując z rodzajem i fakturą materiałów. Dobrze dobrane dodatki z drewna nie przytłoczą wnętrza, a jednocześnie w dyskretny sposób nawiążą do pasji i zainteresowań domowników.