Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Dodatki z drewna

  43 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr
  Drewno

  Postaw na naturalne dodatki z drewna

  Dodatki z drewna coraz częściej pojawiają się także w przestrzeni publicznej. Widuje się je w parkach, a nawet w centrach miast. Dzięki temu, surowa, betonowa okolica nabiera sielskiego klimatu. Współcześnie rzeźby ustąpiły miejsca funkcjonalnym ozdobom. Jednak wszędzie, gdzie się pojawią, wprowadzają do wnętrza artystyczny klimat. Wśród wielu rodzajów tych dekoracyjnych perełek warto wyróżnić rzeźby z drewna, które oprócz pięknego wyglądu mają sielski i naturalny charakter.

  Dodatki z drewna - drewniana fantazja

  Ozdobne zawieszki, girlandy, bukiety, lampiony, figurki, wachlarze i pompony… Uwodzą bogactwem form i kolorów, przykuwają uwagę i dodają wnętrzu przytulności. Te same przedmioty mogą pojawiać się w różnych domach, ale sposób, w jaki zostaną wykorzystane, zależy wyłącznie od ich właścicieli. Miejsce ekspozycji, dobór oświetlenia i materiałów — na ostateczny efekt wpływa wiele drobnych decyzji. To właśnie dlatego dekorując dom każdy z nas czuje się niczym artysta tworzący swoje wielkie dzieło, a dekoracje przynoszą wiele radości, zarówno tym, którzy umieszczają je w domu, jak i tym, którzy je podziwiają.

  Dodatki z drewna - krótka historia rzeźby

  Rzeźba jest najstarszą ze sztuk artystycznych, a to ze względu na fakt, iż do wykonywania figurek nie były potrzebne żadne specjalistyczne materiały, a jedynie to, co dała przyroda, jak np. kamień lub drewno. Pierwsze prymitywne rzeźby pochodzą najprawdopodobniej z Europy Środkowej i datuje się je na okres od 40 do 14 tys. lat p.n.e. Pełniły one funkcję religijną i kultową, przedstawiały wyobrażenia bóstw oraz symbole najważniejszych dla ówczesnych ludzi wartości. Najbardziej znana jest przede wszystkim rzeźba kobiety o obfitych kształtach, będąca symbolem bogactwa i płodności.

  Z upływem czasu rzeźby przestawały mieć znaczenie jedynie religijne i stawały się sposobem artystycznego wyrazu twórcy. Już w starożytnym Egipcie dekorowały one komnaty możnowładców, a trend ten umacniał się w kolejnych wiekach. Obecnie wytwory rzeźbiarskie są jedną z najpopularniejszych metod ozdabiania wnętrz, a także formą sztuki, którą podziwia się na wernisażach i w galeriach.

  Rzeźby z drewna, mogą reprezentować różne style

 • Ludowe rzeźby z drewna często widywane są na jarmarkach i targach staroci. Doskonale ozdobią pomieszczenia urządzone w stylu folkowym, rustykalnym, a nawet boho.
 • Klasyczne drewniane rzeźby odwzorowują postaci ludzkie, rośliny i zwierzęta. Jak sama nazwa wskazuje, takie rzeźby pasują do wnętrz w stylu klasycznym, ale także do tych angielskich i skandynawskich.
 • Nowoczesne rzeźby z drewna to zwykle abstrakcyjne kształty. Dobrze będą wyglądały w lofcie oraz w modernistycznym i eklektycznym salonie.
 • Egzotyczne rzeźby to te, które przywozi się z wyjazdów na inne kontynenty. Mogą to być afrykańskie maski lub azjatyckie figurki buddy. Takie rzeźby warto umieścić w pomieszczeniach w stylu kolonialnym lub orientalnym.
 • Zabawne rzeźby z drewna można kupić w wielu sklepach z upominkami. Do doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby.
 • Dodatki z drewna – w salonie czy w jadalni?

  Rzeźby z drewna to dodatek uniwersalny — można je postawić we wszystkich pomieszczeniach, aranżowanych we wszystkich stylach wnętrzarskich. Zwykły salon zmienią w luksusowe wnętrze, a sypialnię w królewską komnatę. Warto je także ustawić w przedpokoju, który wita gości i jest zapowiedzią tego jak zostało zaaranżowane całe mieszkanie.

  Specjalnym rodzajem rzeźb z drewna są płaskorzeźby, które można wieszać na ścianach. Najczęściej przedstawiają motywy religijne, jednak można także spotkać egzemplarze, które są prawdziwymi małymi dziełami sztuki. Można je powiesić w każdym pomieszczeniu — nawet w kuchni!

  Dodatki z drewna – rozmiar

  Istotną kwestią jest również rozmiar tego typu dodatków. Niewielka rzeźba – o wysokości do 20-30 cm – może z powodzeniem stać na półce lub komodzie. Niezwykle atrakcyjnie będzie wyglądała też domowa galeria składająca się z kilku figurek o podobnej tematyce oraz designie. Z kolei duża rzeźba, o rozmiarze nawet do 1 m, sprawdzi się w przestrzennych pomieszczeniach, gdzie może stanąć bezpośrednio na podłodze.

  Rzeźby z drewna w ogrodzie

  Rzeźby z drewna można także postawić w ogrodzie lub na tarasie. Doskonale będą komponowały się z innymi drewnianymi elementami, na przykład z ławką lub delikatnym płotem. Dzięki rzeźbom ogród zmieni się w elegancki skwer. Wybierając dzieła sztuki na zewnątrz, warto sprawdzić, czy są odpowiednio zakonserwowane. Dzięki temu będą cieszyły oko przez długie lata.

  Dodatki z drewna i akcesoria

  Sztuka aranżacji wnętrz w dużej mierze opiera się na umiejętności doboru odpowiednich dodatków. To właśnie dodatki z drewna budują wyjątkowy klimat aranżacji, nadając kompozycji spójny charakter. Kompletując wystrój wnętrza warto nieustannie poszukiwać nowych rozwiązań, śmiało łącząc ze sobą różne kolory, eksperymentując z rodzajem i fakturą materiałów. Dobrze dobrane dodatki z drewna nie przytłoczą wnętrza, a jednocześnie w dyskretny sposób nawiążą do pasji i zainteresowań domowników.